8 ознак того, що вам заздрить хтось із близьких
28.04.2019 608 0 newsdaily.org.ua

8 ознак того, що вам заздрить хтось із близьких

В закладки

8 ознак того, що вам заздрить хтось із близьких

© kevinruss/iStock

Заздрість – поширене негативне почуття, яке напевно відчував кожен хоча б раз у житті. Якщо ревнощі – це страх втратити щось або когось, то заздрість – це стан, при якому людина хоче мати те, чого у нього немає, зате є у його знайомого. На жаль, це почуття часто виникає і у близьких по відношенню до вас. Ви можете навіть не здогадуватися про це, адже вони ведуть себе цілком звичайно і природно, але все ж є деякі вчинки, які їх видають.

Редакція Newsdaily.org.ua пропонує вам дізнатися про 8 ознаках того, що вам хтось заздрить.

Нещира похвала

© kevinruss/iStock

Заздрісник без праці робить компліменти і хвалить людини, але варто того повернутися спиною – він починає обговорювати його, говорити не найприємніші речі про нього з іншими людьми. Справа в тому, що він просто не хоче конфліктувати і відкрито говорити про те, що він вам заздрить, тому буде прикидатися, що пишається вами, але насправді це не так. Так що будьте гранично обережні і не вірте всьому тому, що чуєте.

Применшення вашого успіху

Коли ви в чомусь процвітаєте, робите щось значиме і важливе, заздрісник робить все можливе, щоб показати, що ваш успіх не такий і видатний. Він постарається зменшити ваші достоїнства. Чому він поступає так? Те, чого досягли ви, у нього немає. Єдине, що він може зробити для самого себе – переконати всіх (в тому числі і себе), що ваша перемога не варта і виїденого яйця.

Показ своїх досягнень

@ crkmaga/Pixabay

Коли заздрісник досягає успіху (навіть маленького), він починає виставляти напоказ свої досягнення, робить все, що в його силах, щоб оточуючі звернули увагу на його перемогу, особливо, якщо ви недавно відсвяткували свою. Причина такої поведінки проста: він намагається не відставати від вас, знає, що ви успішніше, тому робить хоч щось, щоб вас переплюнути.

Наслідування

Сприймайте це як комплімент. Деколи заздрісники починають наслідувати людям, яким вони заздрять: так само одягаються, ходять в ті ж місця, починають захоплюватися тими ж речами, імітують навіть мова і жести. Це дуже дратує, але постарайтеся не витрачати нерви на їх наслідування. Вони вважають, що якщо почнуть бути такими, як ви, то це обов'язково принесе їм успіх і щастя.

Конкурентоспроможність

@ geralt/Pixabay

Психолог Мелані Грінберг стверджує, що заздрісні люди зарозумілі і хочуть довести, що вони перевершують інших. Тому вони починають з вами змагатися, конкурувати в тому чи іншому питанні. Це було б здорово, якби справа стосувалася дружнього суперництва. Але заздрісник навряд чи буде радий, якщо ви здобудете перемогу.

Читайте також: 3 ознаки токсичного людини, маніпулює вами

Зловтіха

Коли ви досягаєте якоїсь мети, здійснюєте свою мрію – вони зляться і тихо вас ненавидять. Але от коли ви зазнаєте невдачі – вони щасливі. Звичайно, вони це не покажуть і не скажуть прямо, але в глибині душі насолоджуються тим, що ви опинилися на «дні», як їм здається. До речі, їх зловтіха все ж можна помітити. Коли ці люди починають говорити вам слова підтримки і заспокоюють після провалу, вони роблять це нещиро і фальшиво.

Сплетничество

© pexels.com

Це – одна з форм агресії. Людина намагається зашкодити іншому, розпускаючи про нього неправильні відомості. Як ми вже говорили, заздрісник буде обговорювати вас за спиною. І, на жаль, як співрозмовників він вибирає людей, з якими ви підтримуєте хороші відносини. Заздрісник хоче, щоб ці люди поважали його, а не вас, він буде брехати їм, намагатися зробити все, щоб вони перестали добре до вас ставитися.

Відкрита ненависть

Якщо ви мало знаєте якогось людини, а він вас не любить – це може означати, що він вам заздрить. Не варто звертати на нього увагу, адже ви нічим не заслужили його ненависть. Краще викреслити цього знайомого зі свого життя.

Читайте також: 3 причини, чому іноді варто хвалитися досягненнями

7 способів перемогти виснажливий сором
7 способів перемогти виснажливий сором
7 способів перемогти виснажливий сором
15.03.19 Поради про саморозвиток
© PRImageFactory/IStock Що означає слово сором? Якщо звернутися до словника, то знайдемо таке визначення: сором – це хворобливе почуття приниження, викликане свідомістю
7 способів адекватної відповіді, коли вас принижують
© SIphotography/IStock Напевно, немає людини, яку хоча б раз у житті не принизили. Наприклад, ви вчитеся в аспірантурі, але, коли на семінарі одного разу відповіли на
8 важливих моментів, на які варто звертати увагу в нових відносинах
© nd3000/IStock Починаючи будь-які нові відносини, ви йдете на ризик, так як не знаєте, чого чекати від партнера. У кожного з нас є свої примхи і недоліки. З чим ми
Чому невелика ревнощі може бути корисна вашому шлюбу
Ревнощі — одна з найсильніших емоцій, які ми можемо відчувати у відносинах, і, якщо ми не будемо обережні, вона може повністю вирватися з-під контролю і завдати
5 ознак того, що ви для нього нічого не важливі
© Anjali Verma/Flickr Дівчата і жінки часто витрачають час не на «тих» чоловіків. Вони щиро вірять, що їх люблять, годують себе марними надіями, або навіть не помічають
Як спілкуватися з агресивними родичами без шкоди собі
© composita/ Pixabay Сім'я – це найцінніше і найважливіше в житті людини, але навіть між родичами трапляються конфлікти. Якщо спілкування з близьким проходить важко,