Чому невелика ревнощі може бути корисна вашому шлюбу
10.04.2019 661 0 newsdaily.org.ua

Чому невелика ревнощі може бути корисна вашому шлюбу

В закладки

Чому невелика ревнощі може бути корисна вашому шлюбу

Ревнощі — одна з найсильніших емоцій, які ми можемо відчувати у відносинах, і, якщо ми не будемо обережні, вона може повністю вирватися з-під контролю і завдати непоправної шкоди. Проблема в тому, що почуття ревнощів і володіння пов'язане з нашим інстинктом виживання, і страх втратити нашого партнера може спровокувати негативні наслідки.

«Для більшості людей ревнощі — це страх перед тим, що їх партнер піде», — говорить Арисия Шаффер, колишній психотерапевт і тренер по вихованню дітей. «Однак вона недоречна, тому що у вашого партнера є свобода волі. Він може приходити і йти, як йому заманеться. І якщо він знає, що у нього є такий вибір, він, швидше за все, залишиться».

Fatherly пише, що ревнощі не обов'язково повинна бути поганою. Коли ви фокусуєтеся правильно, вона може призвести до позитивних результатів.

© Vasyl Dolmatov/IStock

«Ревнощі часто є нагадуванням того, що ви можете втратити, і тому ви працюєте над відносинами так, щоб ваш партнер розумів, як він цінуватися і любимо», — говорить доктор Кімберлі Чиарделла, ліцензований шлюбний і сімейний терапевт. «Якщо ви можете направити енергію, в якій ревнощі так часто перетворюється на прояв любові або подяки партнеру, то вона може стати чарівним інструментом для зміцнення вашого шлюбу або відносин».

Для Шаффер ключ до підтримки ревнощів під контролем починається з зсуву своєї уваги на те, як партнер сприймає це почуття, а не саме його поведінку. «Коли ви говорите своєму партнеру: «Ти проводиш занадто багато часу з друзями, або на роботі або займаєшся хобі, — це змушує мене відчувати себе погано». Припиніть! Це нічим хорошим не закінчиться», — каже вона. «Коли ви говорите: «Я відчуваю заздрість, та це не твоя провина, але мені потрібно розповісти про це», — у вас більше шансів на успіх».

Крім того, вона каже, що навіть до того, як ви обговоріть цю тему з вашим партнером, важливо поглянути всередину і відкинути свої власні почуття з цього питання. Ви засмучені тим, що робить ваш партнер? Це змушує вас почувати себе пригніченими? І якщо так, то чому? «Ревнощі найчастіше заснована на страху», — каже вона. «Боїтеся, що він або вона піде? Що ви будете почувати себе не в своїй тарілці? Що у вас буде менше часу з партнером? Що він або вона стануть для вас «дуже хорошими»?

Читайте також Що ваші сексуальні фантазії можуть розповісти про вас?

Коли виникають ревниві почуття, можна використовувати їх як можливість показати, що ви дбаєте про свого партнера і відчуваєте себе пов'язаними з ним. «Ревнощі підживлюється пристрастю і страхом втратити партнера», — говорить Чиарделла. «Є дві речі, які у відносинах більш тривожні, ніж легка ревнощі, яку ви іноді відчуваєте, —ви часто стаєте ревнивими у відносинах з людиною з якою ви відчуваєте дуже глибоку зв'язок і любов взагалі до іншої людини».

Щоб спробувати впоратися з цими почуттями, Шафер говорить, що важливо спочатку зрозуміти, що ваш партнер з вами, тому що це їх вибір, і що пред'явлення вимог до відносин тільки зробить зв'язок нестійкою. Розуміння цього дуже звільняє і допомагає ревнивому людині переглянути відносини більш здоровим способом.

«Ми ревнуємо, коли відчуваємо, що маємо право на щось», — каже вона. «Звільнившись від цього і усвідомивши, що, коли справа стосується інших людей, ми не контролюємо їх (ми не повинні і ніхто не повинен нам нічого), ми отримуємо неймовірне відчуття свободи і вибору».

Все сказане, навіть в самих здорових відносинах, може вилитися в ревнощі. І коли це відбувається, Чиарделла каже, що треба поговорити з партнером. «Ви повинні розповісти про свої почуття і як ви з ними справляєтеся», — говорить вона. «Це допоможе розвинути кращу зв'язок та близькість. Якщо ви будете говорити, що відчуваєте іноді ревнощі і чому, ваш партнер зрозуміє, як він цінуємо і любимо».

© Burst/Pexels

Шаффер погоджується з тим, що зміна підходу до ревнощів може принести набагато більші нагороди. «Якщо людина зможе розпізнати свої думки і сказати партнерові: «Я відчуваю заздрість, я турбуюся, що втрачу тебе, хвилююся, тому що ти такий чудовий. Я люблю тебе і те, який ти», а потім принести йому квіти і додати записку, в якій він розповість, що цінує в партнері. Це, безсумнівно, зробить шлюб більш здоровим, ніж висловлювати ревнощі люті!».

Зрештою, ключ до подолання ревнощів починається з усвідомлення того, що ви не можете бути центром всесвіту свого партнера і що ви повинні надати йому простір і час, необхідний йому для спілкування з іншими людьми і його інтересів. Незважаючи на те, що спочатку може здатися, що ви відпускаєте його, Шафер говорить, що, надаючи йому свободу бути самим собою, ви закладаєте основу для ще більш сильних відносин.

«Якщо ви підтримуєте його інтереси, і він може поговорити з вами про це, це показує міцний зв'язок близькості і любові», — каже вона. «У кожного свої мрії, і, якщо вони можуть розділити їх зі своїм партнером, то відносини, швидше за все, продовжаться».

Читайте також 6 ознак, що відносинам не потрібно давати другий шанс

Як перестати ревнувати свого партнера
© Deagreez/iStock Ревнощі у відносинах — це цілком нормальне явище. Але багатьох турбує питання, як перестати ревнувати. HuffPost розповідають, що потрібно змінити, щоб
4 дієвих кроки, які допоможуть уникнути ревнощів у стосунках
Більшість людей не з чуток знають, що таке ревнощі. І витрачають своє життя на те, щоб оцінювати погляди протилежної статі на свого партнера. На просторах інтернету, як
7 порад, які допоможуть позбутися від ревнощів
© Astarot/iStock Здорова ревнощі допомагає підтримувати інтерес у відносинах, але якщо ви починаєте перевіряти телефон своєї другої половинки і стежити за кожним кроком,
У якому віці люди самі ревниві, дослідження
© Astarot/iStock Виявляється, в певному віці ми відчуваємо почуття ревнощів до нашим колишнім партнерам. Думаєте, що це правда? І ревнували ви своїх колишніх коханих?
Тут і зараз. Як позбутися від ревнощів до попередніх відносин партнера
© nd3000/iStock Майже кожна людина, що складається у відносинах, хоча б раз у житті замислювався про те, що до нього у партнера вже була особисте життя. Про це думають і
Поради психотерапевта на випадок, якщо ваш партнер відправився у відпустку без вас
© jacoblund/iStock Якщо ви живете разом, чи означає це, що тепер у вас все повинно бути загальне, навіть відпустку? А якщо у вас різні інтереси, смаки, хобі, різне коло