5 психологічних прийомів для щасливого шлюбу
05.04.2019 363 0 newsdaily.org.ua

5 психологічних прийомів для щасливого шлюбу

В закладки

5 психологічних прийомів для щасливого шлюбу

Над шлюбом потрібно працювати. Це твердження знайоме кожному. Багато хто з нас дійсно намагаються працювати над стосунками з усіх сил. Але, на жаль, іноді ми не віддаємо собі звіт в тому, що рухаємося в неправильному напрямку. Або акцентуємо увагу на здавалося б потрібних речах, але робимо це неправильно. Часом ми забуваємо, що почати відносини – це далеко не те ж саме, що будувати їх або залишатися щасливими в парі.

П'ять порад від психологів, які допоможуть зробити ваш шлюб міцним і щасливим

1. Здорова пристрасть


Всі ми чули історії про закоханих, які постійно думають один про одного і одержимі один іншому кожен день. Але такий підхід руйнівний, кажуть психологи, тому що він може привести до думки, що одержимість своєю другою половинкою – це нормально. Але це не так.

Дійсно, на початку стосунків, ви майже не можете перестати думати про вашого партнера, ви можете відволікатися від роботи, і скасовувати свої плани з друзями. І все для того, щоб побачити свою обраницю чи обранця. Але якщо це триває місяцями або роками у відносинах, і ви зовсім перестали бачитись з друзями, не займаєтеся речами, які любили робити до відносин і не можете зосередитися ні на чому іншому, це все ознаки одержимості.

Щоб пристрасть до свого партнера була здоровою, психологи радять, образно побудувати в своїх думках кімнату для своїх інтересів та інших людей. А зі своїм партнером позначте те, що вам подобається робити вдвох. Мова йде про створення більш глибокої зв'язку, а не спроби з'ясувати, хто в чому краще. Тому, вибирайте дійсно те, що подобається вам обом.

2. Позитив у пріоритеті

На початку відносин завжди переважають позитивні емоції. Хвилювання, радість, пристрасть. З розвитком відносин, коли вам стає все більш комфортно один з одним, деякі вважають, що будуть відчувати позитив без будь-яких зусиль. Згідно з дослідженнями, найщасливіші пари у яких найміцніший шлюб — це ті, хто весь час приділяють увагу радісним дрібницях, а не чекають, що вони відбудуться самі по собі. Новизна у відносинах завжди приносить позитивні емоції, але вже не на такому рівні як на початку відносин на етапі закоханості.

Тому пари, які вже довгий час перебувають у відносинах, в пошуку позитивних емоцій, насамперед, повинні задати собі запитання що вони можуть робити кожен день, щоб зберегти ці емоції протягом всього шлюбу. Це як абонемент в спортклуб: щоб досягти результатів, треба над цим працювати постійно. Зі своїм партнером ви можете виконати таку вправу: зберіть портфоліо позитивних емоцій, які відчували разом: фотографії, сувеніри, записки. Разом періодично згадуйте всі хороші моменти, які з вами траплялися — це надзвичайно важливо для позитивного настрою у відносинах.

3. Насолоджуйтеся досвідом

Позитивні моменти і емоції швидкоплинні. Дуже важливо вміти помічати їх і насолоджуватися ними. Дослідження показують: якщо ви проводите хоча б 15 хвилин у день насолоджуючись чим-небудь – ви можете збільшити рівень свого задоволення. Можете спробувати ділитися секретами зі своєю половинкою. Запитайте про улюблені моменти з дитинства, або про речі, про які він або вона раніше нікому не розповідала, або про найбільшу мрію. Справа в тому, що чим більше ви відкриваєтеся один одному і говорите про такі речі, тим більше ви дізнаєтеся один одного і тим глибше зв'язок ви можете створити.

4. Зосередьтеся на певних рисах характеру

У чому ваш партнер сильний, які його переваги ви можете перерахувати? Психологи визначили 24 риси характеру, якими люди володіють різною мірою. Креативність, допитливість, індивідуальність, любов до навчання, лідерство – пройдіть тест на те, які риси характеру переважають у вас і вашого обранця. Потім, ви зможете обговорити їх і піти на так зване «побачення достоїнств». Ідея полягає в наступному: кожен з вас повинен вибрати найбільш яскраво виражену рису характеру і піти на побачення, в якому ця риса дуже важлива. Потрібно врахувати, щоб місце і дія задовольняло обох. (Наприклад, малювання, заняття бачатой або проходження квесту).

5. Підкреслюйте свою вдячність

Цей пункт є, можливо, самим важливим. Якщо ваш партнер відчуває себе трохи використаним і не визнаним, він навряд чи буде задоволений. Але сказати «спасибі» — недостатньо в цій ситуації. Наприклад, якщо ваш чоловік дарує вам подарунок або робить щось заради вас, скажіть не тільки «спасибі», але і наприклад: «Ти справді знаєш, що мені потрібно, так добре, що ти мене розумієш». Або «ти такий турботливий, я бачу як ти дбаєш про наших дітей і скільки ти працюєш». Таким чином, ви говорите про конкретні речі, за які ви вдячні партнеру і висловлюєте свою вдячність у цьому. Висловлюйте свою подяку частіше і конкретніше, наскільки це можливо. Ви зосереджуєте увагу на вашого партнера, на його достоїнствах, а не виключно на подарунок і користь для вас. До речі, у пар, які зробили це, ймовірність розлучення через півроку скоротилася на 50 відсотків.

3 принципи щасливого сімейного життя Наді Дорофєєвої
©viva.ua Солістка групи «Час і Скло» Надя Дорофєєва протягом 6-ти років насолоджується щасливими відносинами з співаком і ведучим Володимиром Дантесом. Не дивлячись на
8 ознак дійсно щасливої пари
8 ознак дійсно щасливої пари
8 ознак дійсно щасливої пари
16.06.19 Поради про саморозвиток
©Lacheev/iStock Безумовно, немає рецепту щасливого шлюбу, проте, дивлячись на гармонійну пару, яка зуміла зберегти свою любов через багато років, можна винести з їх
Що робить шлюб щасливим, – думка експертів
©Ivanko_Brnjakovic/iStock Щасливий шлюб – це не даність, а результат вашої з партнером спільної роботи над відносинами один з одним. Як відомо, в сучасному далеко не всі
7 причин, чому багато шлюбів не доживають до 5 років
Спочатку приходить любов, потім шлюб, а потім і усвідомлення того, що тепер ви разом, поки смерть не розлучить вас, і багато вимагає великих зусиль. Практика показує, що
Як зрозуміти, що шлюб на стадії краху: 4 приводу стати уважніше
© LightFieldStudios/iStock Концепція байдужого шлюбу звучить жахливо. Вона створює в нашій голові образи двох людей, які змушені проживати свої роки разом, незважаючи на
5 ознак чоловіка, який щасливий у шлюбі
5 ознак чоловіка, який щасливий у шлюбі
5 ознак чоловіка, який щасливий у шлюбі
18.03.19 Поради про саморозвиток
© iStock Як часто, дивлячись на успішну подружню пару, ви важко зітхаєте і нарікаєте на власні відносини? Всім нам хочеться мати міцну сім'ю і старанного, чуйного