Челендж життя: як придумати випробування себе й успішно її пройти
05.04.2019 97 0 newsdaily.org.ua

Челендж життя: як придумати випробування себе й успішно її пройти

В закладки

Челендж життя: як придумати випробування себе і успішно його пройти

© kieferpix/iStock

Слово «челлендж» прийшло до нас з англо-говорящих країн. Воно означає дослівно «виклик» у тому понятті. Так, людина кидає виклик собі або кому-то, досягаючи при цьому поставленої мети. Ці корисні завдання продовжують знаходити прихильників по всьому світу, адже вони мозволяют стати краще і досягти більшого. Наведемо вам поради, як придумати випробування себе й успішно її пройти.

Вміст матеріалу

Навіщо потрібні челленджи?

© kieferpix/iStock

Челленджи — це хороший та позитивний досвід викликів для себе. Однак потрібно дотримуватися чіткі умови виконання і поставити конкретну вимірну мета, обмежену в часі. Почати челлендж, щоб написати книгу з нуля без досвіду нереально, а соченить 5 невеликих оповідань — реалістично, конкретно, а також виміряти.

Всякі челленджи змушують вас робити те, що ви і так збиралися, але в цьому випадку з'являється мотивація і контроль. Так легше домогтися всього поставленого.

До того ж виконані челленджи — відмінна форма самомотивації. Ви можете похвалити себе за пройдений шлях і почати завойовувати нові вершини. Проте обов'язково, щоб увесь процес челлендж приносив задоволення. Без цього втрачається вся його суть і зникає мотивація.

Також челленджи з обмеженнями покращують і розвивають вашу креативність. Ви поставите собі мету, наприклад, намалювати 5 пейзажів міста, і виконайте її. Це краще, ніж впадати в ступор, як часто було в школі, написати твір на вільну тему. Будь-відомий художник, письменник або інший творча людина скаже вам, що тільки з обмеженнями можна створити щось цікаве і вартісне.

Ще безсумнівною потрібністю челленджера є колективна підтримка, якщо в ньому участь не тільки ви. Ваш мозок, бачачи досягнення інших людей, зрозуміє, що теж треба відповідати. Ви так точно не втратите мотивацію, досягнете бажаного і, можливо, знайдете нових цікавих друзів.

Види челленджей

© kieferpix/iStock

Деякі люди після челленджера кажуть, що стали більш впевненими в собі, або, нарешті, стали стрункішими, інші почали малювати, читати і т. д. Все залежить від вашого бажання, ну і від виду виклику, який вам підійде.

Ось які бувають челленджи:

 • ігрові челленджи, де потрібно пройти завдання;
 • спортивні челленджи на досягнення якогось результату;
 • оздоровчі челленджи;
 • творчі челленджи, де потрібно щось намалювати, зробити або написати;
 • особисті челленджи, де людина кидає виклик самому собі і великої аудиторії обіцяє слідувати своїм розпорядженням і виконувати завдання.

Бувають челенджери цікаві, захоплюючі, що кидають виклик іншим, а бувають і абсурдними, безглуздими, але й у таких знайдуться свої фани. В Мережі, наприклад, можна побачити флешмоби, як хтось із зав'язаними очима наносить макіяж дівчат, робить зачіску, або люди сидять у ванні з льодом, і хто довше витримає. Іноді це весело, але деколи дуже небезпечно для здоров'я.

Популярними зараз вважаються наступні челленджи:

 • перехід до здорового харчування протягом 30 днів або відмова, наприклад, від молочних продуктів;
 • марафони схуднення або прокачування тіла;
 • поліпшення якогось навику або вставати цілий місяць в 6 ранку;
 • творчі флешмоби та скетч-замальовки.

Ідеї для челленджей в різних сферах життя

© jacoblund/iStock

Підбирати челленджер потрібно виходячи зі свого способу життя і своїх смаків. Для креативних людей підійдуть творчі виклики, для активних — спортивні, і т. д. Пропонуємо кілька ідей таких челленджера для різних сфер життя.

Челенджери для творчих людей

Боязнь творчої кризи характерна для багатьох людей з творчою жилкою. Щоб впоратися з цією ситуацією або запобігти її – потрібно просто почати.

Челенджери для творчих людей допомагають вийти із творчого ступору, розпочати робити перші кроки, генерувати нові ідеї і т. д. Теми викликів для себе людина може розписати сам, а може приєднатися до якої-небудь групи в соцмережах.

Зразкові теми челлендж для художників, що можна малювати протягом 10 днів:

 1. Зелений фрукт.
 2. Цілує пара.
 3. Чашка чаю.
 4. Сонце.
 5. Улюблений десерт.
 6. Улюблений мультиплікаційний персонаж.
 7. Частину тіла.
 8. Сьогоднішній настрій.
 9. Дерево
 10. Будинок мрії.

Список можна продовжувати нескінченно. Краще, щоб такий челлендж був на 30 днів.

Челенджери для активних людей

Спортивні челленджи ідеально підходять для активних людей. Вони також є одними з найбільш популярних зараз. Такі виклики бувають мультикомплексным підходом, коли, приміром, розписується програма на 6 тижнів для всієї групи м'язів, або одиночний підхід: прокачується якийсь навик.

Зразкові теми спортивних челленджера:

 • Зробити 100 присідань в день (починати з малого).
 • Робити 10 тисяч кроків щодня протягом 30 днів.
 • Виконати 100 віджимань.
 • Зробити 100 бурпи (почати з 10 або 20 разів).
 • Зробити 1 підтягування на перекладині і додавати кожен день ще по одному.

Челенджери для тих, хто піклуватися про фігуру

Челенджери для схуднення відмінно підходять для дівчат, які вирішили вести здоровий спосіб життя, а також позбавитися від зайвої ваги. Програм існує безліч. Наведемо приклад найпопулярнішою на місяць:

 • 30 днів не можна їсти рафіновані продукти.
 • Прийоми їжі повинні бути частими, але маленькими порціями (не більше 200 г).
 • Всі 30 днів потрібно дотримуватися дрібного харчування.
 • Можна їсти такі продукти: фрукти, овочі, зелень, цільнозернові каші, сухофрукти, житній або висівковий бездріжджовий хліб (трохи, мед, горіхи, проростки.
 • Пити 2 л чистої води в день.
 • Вечеряти не пізніше, ніж за 3 години до сну, чимось легким.
 • Вести щоденник харчування.

Челенджери для людей, яким цікаво саморозвиток

Ці виклики можна проходити групою чи поодинці. Такий челлендж допоможе вам розвиватися і зростати духовно. Потрібно виділяти 30 – 60 хвилин кожен день.

Приклад челленджера для саморозвитку:

 • Читати по декількох сторінок книг кожен день.
 • Робити 15-минутну медитацію.
 • Виконувати вправу на усвідомленість.
 • Вивчити 1000 іноземних слів за місяць.
 • Вести щоденник і записувати 3 приємних моменту, що сталися за день.

Як мотивувати себе пройти весь термін челлендж?

© jacoblund/iStock

Завдання кожного у челенджі — дійти до кінця. Правила участі в груповому челленджері відрізняються і залежать від виду челлендж, але є загальні, характерні для будь-якого виклику:

 • Заявити про своє бажання брати участь, приєднатися або зареєструватися де-небудь;
 • Виконувати всі завдання і відсилати фото, відео або письмовий звіт;
 • Невиконання завдань в деяких челленджах — це дискваліфікація.

У поодиноких челленджерах все просто і ви самі вирішуєте. Але краще буде, якщо хтось буде контролювати вас прогрес. Поділіться з друзями або родиною, нехай вони вас перевіряють іноді. Так буде більше шансів, що вас не покине мотивація.

До того ж, чим більше проходите челленджей, тим більш багатогранний і приємний багаж спогадів ви зберете. Треба просто зібратися з силами і зробити це. Переступити через страх і лінь.

Частіше ставте собі питання: «Навіщо я це роблю?». Ваше підсвідомість після цього зможе підштовхнути вас в правильному напрямку.

Крім того, варто уникати крайнощів і не відчувати свою межу, якщо сил і можливостей у вас на це немає. В усьому повинен бути здоровий глузд.

Виберіть те, що підходить і потрібно саме вам, або складіть свій власний. Коли ви розумієте, що ваше рішення настільки сильно, що вам стає відносно легко відмовитися від спокус «зробити виняток» — це правильний вибір. Не починайте, поки не прийміть це рішення, добре все обміркувавши.

Ну і наостанок, будьте поблажливі до себе. Не лайте себе, якщо щось не вийшло. Падайте та вставайте, але обов'язково вставайте. У вас все вийде, якщо докласти досить зусиль. Удачі!

Навіщо на місяць відмовлятися від цукру, мучного і шкідливих продуктів
© junpinzon/iStock Що таке челлендж? Це виклик самому собі, і краще всього робити це з благородною метою! Ми пропонуємо вам спробувати на 30 днів відмовитися від
Вчені з Китаю допомогли одностатевим мишам стати батьками здорових дітей
© Навколо світу Вчені змогли зробити неможливе. Під час експерименту одностатеві миші стали батьками. Science Alert розповідають про новий прорив у медицині і про те, як
11 порад психолога, які придадуться батькам першокласника
© White77/Pixabay Школа – це серйозне випробування не тільки для дітей, але і для їх батьків. Дитині досить важко звикнути до нових обов'язків і розпорядку дня, тому ви
Як навчити дитину бути сильним, сміливим і вміти постояти за себе
Важливо навчити дитину бути сильним, щоб він міг впоратися з життєвими проблемами і не боявся труднощів. Головне завдання батьків – пройти через всі випробування разом зі
Розлучення: як знову почати радіти життю після складного періоду
©pxhere.com На жаль, не всі шлюби витримують випробування спільної життям. І коли настає момент розриву відносин, то пережити його виявляється дуже непросто, особливо,
11 кумедних дитячих ігор з баскетбольним м'ячем
Іноді можна забути про те, що баскетбол — це командна гра п'ять на п'ять. Якщо у вашому дворі є баскетбольний кошик, можна придумати безліч ігор з м'ячем, навіть якщо у