Як навчити дитину бути сильним, сміливим і вміти постояти за себе
18.04.2019 1 378 0 newsdaily.org.ua

Як навчити дитину бути сильним, сміливим і вміти постояти за себе

В закладки

Як навчити дитину бути сильним, сміливим і вміти постояти за себе

Важливо навчити дитину бути сильним, щоб він міг впоратися з життєвими проблемами і не боявся труднощів. Головне завдання батьків – пройти через всі випробування разом зі своїми дітьми. Далі ви дізнаєтеся, як стати прикладом для своєї дитини і як прищепити йому необхідні якості.

Вміст матеріалу

Як навчити дитину бути сильним: 5 порад

© Porapak Apichodilok/Pexels

Бути сильним – це не означає не відчувати страх і занепокоєння. Це означає, що ви робите правильні речі і намагаєтеся знайти вихід із ситуації.

• Будьте прикладом

Очі ваших дітей завжди на вас. Головний приклад хоробрості ваших дітей приходить саме від вас. Дозвольте їм бачити, як ви виходите зі своєї зони комфорту. Вони можуть спостерігати, як ви долаєте простий страх висоти і катаєтеся на американських гірках у вашому місцевому парку розваг.

• Киньте їм виклик

Ми, звісно, хочемо завжди захищати наших дітей і робимо все можливе, щоб полегшити їх страхи. Тим не менш, ми також повинні постійно кидати їм виклик, щоб спробувати щось нове, навіть якщо це лякає їх. Спробувати нову їжу, виступити перед класом або зайнятися спортом — ось кілька прикладів.

• Вкажіть реальні рольові моделі

Коли ми думаємо про героїв, ми думаємо про солдатів, пожежників чи поліцейських. Всі вони є прикладами мужності і доблесті. Виберіть це своїм дітям. Підіть ще далі, показавши їм сміливі цитати людей з різних верств суспільства. Повісьте распечтаанные фрази на стінах в будинку і обговоріть їх за вечерею.

Тоні Дангі сказав: «Сила — це здатність робити правильні речі постійно, незалежно від того, наскільки це болісно або незручно».

• Робіть все разом

Ніщо не може продемонструвати мужність більш потужно, ніж те, що ви і ваші діти робите разом ризиковані речі. Можливо, це катання на водних лижах або на американських гірках. Що б це не було, коли ви і ваші діти переборювати страх разом, ви допомагаєте їм стати сильніше.

• Не забувайте про молитву

Молитва наповнює людське серце мужністю. Віра допомагає побороти страх. Моліться зі своїми дітьми і за них та заохочуйте їх бути сильними і сміливими.

Як навчити дитину бути сміливим: 5 порад

© Lacheev/iStock

Жоден батько не хоче, щоб життя дітей була важкою. Але ми також знаємо, що частиною нашої роботи є їх підготовка до тяжких змін, з якими вони неодмінно зіткнуться.

• Почніть з ліжка

Бути сміливим — не окрема якість. Лінда Каплан Талер, співавтор «Grit to Great», говорить, що ми повинні почати з того, що діти повинні прибирати постіль щодня. «Морські котики наполягають на тому, що це одна з найважливіших речей, яку вони вивчають на тренуваннях», — говорить вона.

Постільна білизна дає дітям почуття виконаного боргу ще до того, як вони покинуть дім. Крім того, це вчить їх, як правильно робити маленькі речі, щоб потім перейти до чогось більшого.

• Ніколи не роби те, що вони можуть зробити самі

«Пошук власних рішень — це єдиний спосіб, з допомогою якого діти будуть рости і дорослішати. Якщо ми будемо рятувати їх кожен раз, коли вони стикаються з труднощами, вони не дізнаються, що вони дійсно можуть вирішити проблеми самі.», — каже Аннабелла Хаген, психолог і власник Mindset Family Therapy в Юті.

• Поділіться своїми прикладами

Обговоріть поточну, загальну проблему з вашою дитиною і те, як ви справляєтеся з нею, навіть якщо це важко для вас.

Ви – головний приклад.

Якщо діти бачать, що їхні батьки стикаються з труднощами, а потім вирішують їх – це дає їм сміливість справлятися зі своїми неприємностями.

• Піддавати їх ризику

«Коли ви даєте дітям можливість ризикувати в безпечній обстановці, ви допомагаєте їм ставати сміливими», — говорить спортивний психолог Джим Тейлор, доктор філософії, автор книги «Позитивне штовхання: як виховати успішного і щасливого дитини».

Наприклад, скелелазіння в приміщенні – це весело, ризиковано і в теж час безпечно.

• Дайте їм спис

Дуже важливо забезпечити безпеку вашої дитини, але остерігайтеся тонкій грані між захистом і пустощами. У своїй цікавій бесіді на TED Гевер Таллі, автор книги «50 небезпечних речей (які ви повинні дозволити зробити своїм дітям)», говорить, що дуже часто ми позбавляємо дітей цінного можливості вчитися взаємодіяти з світом і його викликами.

Замість цього ми повинні заохочувати їх кидати списи, жити в дикій природі і пустувати з вогнем (наприклад, під час походу).

Смак небезпеки навчить їх бути не тільки сміливими, але й цікавими і впевненими в собі.

Існує реальна зворотна сторона в тому, щоб рятувати дітей від багатьох життєвих проблем і неприємних моментів. Якщо ви зробите життя своїх дітей легше, коли вони будуть маленькими, вони зроблять ваше життя важче, коли вони стануть старшими і навпаки. Всі батьки можуть зробити цей вибір.

Читайте також Як визначити, що дитині потрібні окуляри і переконати його носити їх

Як навчити дитину постояти за себе: 6 порад

© Rawpixel/iStock

Вміння постояти за себе – це не вроджена характеристика, цю межу можна і потрібно розвивати з раннього дитинства. Іншими словами, всіх дітей можна навчити бути більш напористими.

• Ставтеся до дітей з повагою

Діти, виховані в авторитетних сім'ях, де батьки сильні, але чуйні, з більшою ймовірністю будуть проявляти стверджувальне поведінку. Коли ми встановлюємо чіткі обмеження і чітко висловлюємо наші очікування, ми подаємо приклад для дітей, яким потрібно слідувати.

Дослідження показали, що розвиток міцних відносин між батьками і дітьми допомагає дітям бути більш напористими. Діти, які виросли в люблячій і поважної середовищі, з меншою ймовірністю будуть звертати увагу на видавництва і тим більше не ображати інших.

• «Ні» — не завжди погано

Багато батьків знають, що під час виховного процесу потрібно рідше говорити слово «ні», але це не завжди погано. Це слово демонструє повагу до чужого вибору. Наприклад, коли дитина каже, що він не любить брокколі або не хоче дивитися цей мультфільм, вам потрібно прийняти його відповідь. Таким чином ви навчіть дітей поважати їх рішення і вибір оточуючих.

• Навчання дітей силі слова «ні» дає їм впевненість

Нехай діти знають, що їх думка має значення. Навчання дітей тому, що їх ідеї важливі, показує їм, що вони мають право виражати себе і бути почутими. Коли ми залучаємо дітей до процесу прийняття рішень, ми вчимо їх, що їхня думка має значення.

Існують свідоцтва того, що демократичні стилі виховання, в яких діти мають право голосу, ведуть до кращих соціальних, академічних і психологічним результатами. Є незліченні щоденні можливості навчити дітей, що їх думка має значення. Коли ми даємо їм варіанти (зелена або жовта футболка, чай або сік, яблуко або апельсин), ми вчимо їх самовиражатися.

Практика сімейних переговорів також може допомогти дітям навчитися висловлювати свою думку, прислухатися до думки інших, щоб знайти справедливе рішення.

• Практика веде до досконалості

Як і у всіх речах, практика впевненої поведінки на регулярній основі може призвести до самоствердження. Знання того, як ваша дитина спілкується, може допомогти вам у вирішенні конкретних питань. Наприклад, якщо ваш син завжди відповідає «я не знаю», коли його просять прийняти рішення, ви можете придумати систему підрахунку, щоб він знав, скільки разів він відповідає, використовуючи ці слова, і допомогти йому зробити вибір.

Ви також можете допомогти своїй дитині практикувати відповіді, ставлячи відкриті питання: «Що ти думаєш про...?». Повсякденний досвід також надає можливості для практики. Якщо ваша дочка приходить додому і каже, що інша дитина забрав у неї м'яч, коли вона грала, допоможіть їй придумати ствердну відповідь наступного разу, коли станеться те ж саме.

Діти не завжди знають, які слова використовувати, щоб виразити себе, тому важливо дати їм сценарії, які вони можуть використовувати. Пам'ятайте, що зауваження та заохочення напористого поведінки підвищує вірогідність того, що ця поведінка буде відтворено.

• Модель впевненості

Тепер ми знаємо, що, подобається нам це чи ні, ми виступаємо в якості моделей для наших дітей. Наші діти стежать за нашою поведінкою, щоб дізнатися, як вони повинні взаємодіяти з іншими. Коли ми моделюємо напористе поведінку і поважаємо їх вирішення, ми вчимо їх бути напористими.

Батьки, однак, не єдині зразки для наслідування. Діти можуть також навчитися бути напористими з книг, фільмів чи телепрограм, які зосереджені на самовпевненості.

• Рольові вправи

Нам може бути важко постояти за себе, навіть коли ми дорослі. Такі прийоми, як навчання дітей, коли вони розмовляють з іншими, допомагають їм бути впевненими і наполегливими. Рольові вправи можуть допомогти дітям практикувати те, що вони будуть говорити під час діалогу чи куди вони будуть дивитися під час спілкування.

Тепер ви знаєте, як навчити дитину бути сильним і сміливим. Пам'ятайте, що ви, як батько – взірець для свого сина або дочки, тому виховуйте в собі максимум позитивних якостей, щоб передати їх дітям.

За матеріалами: life.spartan.com, mother.ly, markmerrill.com.

Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.
Як навчити дитину їсти все і не вередувати
© rawpixel.com/Pexels Багато батьків бажають знайти пораду, який розповість, як навчити дитину їсти без капризів. Це справді важливо, адже в деяких сім'ях сніданок і обід
Як навчити дитину порядку і дисципліни
© Juan Pablo Arenas/Pexels Батькам важливо знати, як привчити дитину до порядку й дисципліни, так як це допоможе йому в майбутньому. All Pro Dad діляться порадами, які
Як навчити дитину правильно реагувати на оцінки в школі
© Pixabay/Pexels Наближається вересень, а це означає, що дітям належить робити домашнє завдання і писати контрольні. Це не подобається багатьом, але що робити якщо погані