11 порад психолога, які придадуться батькам першокласника
11.05.2019 573 0 newsdaily.org.ua

11 порад психолога, які придадуться батькам першокласника

В закладки

11 порад психолога, які придадуться батькам першокласника

© White77/Pixabay

Школа – це серйозне випробування не тільки для дітей, але і для їх батьків. Дитині досить важко звикнути до нових обов'язків і розпорядку дня, тому ви повинні зробити все можливе, щоб допомогти своєму першокласнику адаптуватися. Сімейний психолог Світлана Ройз поділилася корисними порадами для батьків, які варто взяти на озброєння.

@ Nadezhda1906/IStock

1. Дозволяйте дитині виявляти емоції. Нова обстановка позначається на дітях по-різному. Для деяких перші дні в школі – це занадто сильне емоційне потрясіння.

2. Не сваріть дитину за надлишкову активність, навіть якщо на нього скаржаться вчителі. Просидіти в одній позі 45 хвилин – це практично подвиг для дітей, тому в активних іграх на змінах немає нічого поганого.

3. Постарайтеся пояснити дитині, що в школі він повинен стати частиною згуртованої групи інших дітей. Далеко не всі першокласники здатні самостійно усвідомити це.

4. Якщо дитина не відвідувала дитячий сад, то йому буде складно звикнути до великого скупчення людей. Буде чудово, якщо ви почнете гуляти з ним у людних місцях.

5. Якщо вчителька не дуже схожа на маму дитини, то він може боятися її. Дуже важливо пояснити, що вона не бажає дітям зла. Також підготуйте дитину до того, що вчителям іноді доводиться підвищувати голос.

©Wavebreakmedia/IStock

6. Спробуйте домовитися з батьками майбутніх однокласників про зустрічі. Нехай діти познайомляться у комфортних умовах.

7. Понеділок може перетворитися у дуже складний день, оскільки за вихідні дитина сильно прив'язується до батьків. Спробуйте розбудити малюка трохи раніше, щоб він встиг прийти в себе, перш ніж ви отвезете його в школу.

8. Запропонуйте вчителю розвісити на стінах класу спільні фотографії дітей. Завдяки цьому кожна дитина буде відчувати себе важливою частиною однієї великої команди.

9. Обов'язково переконайтеся, що дитина знає, де знаходиться шкільний туалет і не боїться ним користуватися.

10. Дуже ймовірно, що прізвище дитини в перший же день перероблять в яку-небудь образливий жарт. Краще зіграйте на випередження, запропонувавши майбутньому школяреві самому придумати смішні варіації свого імені. Після цього він не стане ображатися на такі дрібниці.

11. Підтримуйте дитину, якщо він цього потребує. Звичайно ж, адаптаційний період не може пройти без проблем, тому будьте пильними, щоб не упустити момент, коли потрібно провести відповідну бесіду.

Читайте також Список речей, який допоможе швидко зібрати першокласника до школи

5 причин відправити дитину займатися музикою
© Pixabay Всі навколишні так і ви самі давно помітили, що ваш малюк дуже музикальний? Він легко запам'ятовує будь-яку мелодію, постійно щось наспівує собі під ніс,
Як допомогти першокласникові освоїтися в школі
© romrodinka/iStock Для першокласників початок навчального року – це справжнє випробування. Дітям досить важко звикнути до нового розкладу і обов'язків, тому батьки
Поради школярам та їх батькам, як вижити в школі
© romrodinka/iStock Шкільні роки можуть бути не тільки приємним і захоплюючим, але й досить суворими. Ваша дитина повинна знати, як спілкуватися з вчителями та
Що робити, якщо дитину дражнять у дитсадку: поради батькам
© FamVeld/iStock Важливо знати, що робити, якщо дитину дражнять у дитсадку, щоб уникнути неприємних наслідків. Це необхідна інформація для батьків, які хочуть допомогти
Молодий батько: психолог відповіла на хвилюючі питання глав сімейств
©Vasyl Dolmatov/IStock Чи знаєте ви, про що турбуються молоді батьки? Сімейний психолог Світлана Ройз вирішила розібратися в цьому і відповісти на найактуальніші питання
Чи потрібно втручатися, якщо ваших дітей задирають в школі
©Choreograph/iStock Експерти в області філософії і психології встановили, що знущання між дітьми починаються з 4-х років, а не в середній школі, як всі звикли думати.