Головні правила туристичного етикету в поході
18.06.2019 321 0 newsdaily.org.ua

Головні правила туристичного етикету в поході

В закладки

Головні правила туристичного етикету в поході

© rawpixel.com/Pexels

Літо – це найкращий час, щоб насолодитися природою і пригодами. Гірський похід може забезпечити вас енергією і приємними спогадами на весь рік. Втеча від цивілізації дійсно є чудовою емоційною розвантаженням, але врахуйте, що в поході все одно потрібно дотримуватися деяких правил етикету.

Лайфхакер склав невеликий звід неписаних законів, які повинен знати кожен турист. Особливо корисним цей список буде для новачків, які готуються вперше встати на стежку туристичного маршруту.

1. Поступайтеся дорогу тим, хто рухається вгору

Підйом вгору потребує значно більше зусиль, ніж спуск з гори. Також варто враховувати, що людина, який піднімається, має обмежений огляд, оскільки змушений дивитися виключно перед собою. Зупинка на кілька секунд не здатна порушити ваш графік, тому проявіть ввічливість.

© NicoElNino/IStock

2. Поступайтеся дорогу велосипедистам і вершникам

Більшість туристичних стежок розраховані на піші походи, але багато хто використовує їх для велотренировок. Якщо вам на шляху зустрінеться такий екстремал, то краще відійдіть в сторону і дозволити йому спокійно проїхати. Врахуйте, що тут мова йде саме про вашу безпеку. Подібним чином варто надходити й при зустрічі з кінною групою.

3. Не займайте всю ширину стежки

Часто новачки пересуваються парами, займаючи всю стежку. Робити цього не можна, оскільки це завдає незручностей іншим туристам, які, ймовірно, хочуть вас обігнати. Особливо це актуально для популярних маршрутів з інтенсивним рухом.

4. Самий слабкий член групи повинен йти попереду

В ідеальному варіанті група повинна складатися з туристів з однаковим рівнем підготовки, але на практиці таке зустрічається вкрай рідко. Якщо серед вас є людина, якій підйоми даються значно важче, ніж іншим, то саме він повинен задавати темп всій групі.

© pixabay

Читайте також Корисні поради щодо вибору черевик для походу

5. Дотримуйтеся тиші

Більшість туристів вирушають у похід, щоб насолодитися природою та тишею. Ви зобов'язані ставитися до цього поважно, тому уникайте зайвих криків і гучної музики.

6. Залишайтеся на маршруті

Не варто шукати альтернативні стежки, оскільки ви можете просто заблукати. Також варто враховувати, що в багатьох країнах навмисне відхилення від туристичного маршруту карається солідним грошовим штрафом.

7. Не залишайте слідів

Місце вашої стоянки повинна залишитися у такому ж стані, як до вашого приходу. Не ламайте дерева, не копайте ям і обов'язково зберіть все сміття. Поважайте тих, хто прийде сюди після вас.

© DurkTalsma/iStock

8. Вітайте інших туристів

Для новачків це може здатися дивним, але при зустрічі всі туристи вітаються один з одним. Звичайно, ви не зобов'язані заводити довгі розмови з незнайомими людьми. Посмішки і який-небудь вітальної фрази буде цілком достатньо.

9. Не порушуйте правил

На початку маршруту ви обов'язково побачите невелику табличку з правилами поведінки в горах. Обов'язково вивчіть її, щоб не нашкодити навколишньому природі і убезпечити себе від неприємностей.

Читайте також 9 порад для походу з собакою

6 порад по етикету, які завжди знадобляться
©rawpixel.com Якщо вас лякає думка про офіційну вечерю або світський захід, ймовірно, вам варто вивчити деякі правила етикету. Вони допоможуть почуватись впевнено у
17 правил етикету, які повинна знати кожна вихована дівчина
На жаль, в наш час деякі люди дотримуються етикету, а даремно. Насправді основні правила етикету досить прості: це культура мови, ввічливості, акуратного зовнішнього
9 способів знизити кількість сміття в поході
9 способів знизити кількість сміття в поході
9 способів знизити кількість сміття в поході
13.03.19 Поради про саморозвиток
© Alan Caldwell/Pexels Вибратися на природу або відправитися в похід або кемпінг – це дійсно дуже хороша ідея. Це може зробити нас щасливішими. І це може зробити нас
6 правил поведінки за столом, які не варто порушувати
@ Kaboompics .com/Pexels Кожна народність має свої традиції та правила поведінки за столом: хтось їсть за столом, а хтось на підлозі, у деяких заведено їсти руками, в
Hold the door: чому так важливо навчитися правильно притримувати двері іншим
© huffingtonpost.com Притримати двері іншій людині – це класична норма етикету, але найчастіше спроби проявити ввічливість закінчуються незграбними ситуаціями. Тим не
12 простих трюків, як заощадити на поході в ресторан
©rawpixel/Pixabay Їжа не повинна сильно бити по вашому гаманцю. Тобто не можна економити, але з іншого боку витрачати даремно гроші теж не найкращий варіант. Ми