Тест на вагітність: що потрібно знати тим, хто вирішив вдатися до цього методу визначення
29.04.2019 93 0 newsdaily.org.ua

Тест на вагітність: що потрібно знати тим, хто вирішив вдатися до цього методу визначення

В закладки

Тест на вагітність: що потрібно знати тим, хто вирішив вдатися до цього методу визначення

тест на вагітність

Тест на вагітність: як використовувати цей метод визначення вагітності? Наскільки він точний? Чи можна отримати неправильні результати? Це важлива тема для жінок, тому ми хочемо поговорити про неї докладно. Parents відповіли на багато цікаві питання, а також поділився різними видами точних тестів на вагітність.

Чи можна отримати хибнопозитивний результат тесту на вагітність

©Vera_Petrunina/iStock

Ви зробили домашній тест на вагітність, і результат позитивний. Але є варіант, що результат неправильний?

Домашні тести на вагітність досить надійні. Насправді більшість з них можуть виявити вагітність з точністю до 97% через 5-7 днів затримки. Тести показують, чи є у вашій сечі гормон вагітності, званий людським Хоріонічним гонадотропіном (ХГЛ). Якщо він є, вітаємо! Але є кілька винятків:

Хімічна вагітність

Найбільш поширеним поясненням «хибнопозитивної результату» є те, що ви дійсно були вагітні, коли проходили тест. У деяких через 3 дні після проходження тесту з'являються сильні кровотечі. Це пояснюється хімічної вагітністю – рано викиднем. Доктор медичних наук, акушер Ланали Араба Сем пояснює, що від 25 до 40 відсотків вагітностей можуть закінчуватися рано, часто не виявленим викиднем. Деякі жінки навіть не знають, що вони вагітні.

Як тільки ви отримаєте позитивний результат тесту на вагітність, зателефонуйте своєму лікарю і запишіться на прийом. Доведеться трохи почекати, перш ніж лікар зможе провести ультразвук. Це тому, що лікар не зможе з його допомогою так рано побачити гестаційний мішок (приблизно до 6 тижнів) і не може виявити плід з серцебиттям (приблизно до 6 або 7 тижнів). Але по закінченню цього часу він зможе зробити ультразвук і почути серцебиття. Якщо це відбудеться, ймовірність викидня впаде до 5%.

Але одразу ж зателефонуйте своєму лікарю, якщо з'явилися сильна кровотеча або сильні спазми.

Недавній викидень

Якщо у вас був викидень, ХГЛ може залишатися високим в крові протягом декількох тижнів або до тих пір, поки не почнуться місячні.

Помилки тесту на вагітність

Перевірте тест на вагітність, щоб переконатися, що строк придатності його не закінчився, і ретельно дотримуйтесь інструкцій. Помилка може вплинути на достовірність результатів тесту.

Лікарські препарати

У рамках лікування безпліддя деякі жінки отримують ін'єкції ХГЛ, щоб викликати овуляцію. Якщо ви до них ставитеся, ваш лікар порадить вам, як правильно провести тест на вагітність в вашому випадку. Інші ліки, такі як метадон, також можуть вплинути на точність тесту на вагітність.

Рідкісні пухлини

У деяких випадках пухлини в організмі можуть виробляти ХГЛ. Це відноситься до деяких пухлин зародкових клітин яєчників і гестационному трофобластическому захворювання – рідкісного стану, при якому клітини, які зазвичай утворюють плаценту, замість цього розвивають пухлини.

Чи може отримати хибно-негативний результат тесту на вагітність

© YakobchukOlena/iStock

Ви зробили тест на вагітність, і він показав негативний результат. Але чи міг тест показати неправильний результат?

Ви, напевно, чули історії «Я не знала, що була вагітна»: жінка стверджує, що зробила домашній тест на вагітність, який дав негативний результат, але насправді вона була вагітна. Це страшна думка, але вам не варто турбуватися, що це трапиться з вами.

Хибнонегативні результати рідко відбуваються, якщо ви робите тест правильно. Але є кілька причин, по яких ви можете отримати негативний результат, хоча насправді вагітні. Що потрібно робити, щоб цього уникнути:

Не робіть тест занадто рано

Домашні тести на вагітність – це якісний тест, що дозволяє визначити, чи є у вашій сечі ХГЛ – гормон вагітності. Але не варто робити тест занадто рано: він не виявить гормон, якщо ви зробите його раніше пропущеного циклу. Після цього точність тесту на вагітність становить 97 відсотків.

Але менструальні цикли можуть відрізнятися. Тому якщо ви отримали негативний результат, вам слід почекати кілька днів і повторити спробу. Рівні ХГЛ у вашій крові швидко зростають, якщо ви дійсно вагітні – вони повинні подвоюватися приблизно кожні 48 годин. Так що негативний результат, швидше за все, точний, якщо ви робили тест приблизно через тиждень після затримки.

За словами доктора Данешманда, більшість жінок дізнаються, що вагітні через чотири-шість тижнів після першого дня їх останнього циклу.

Зверніть увагу на термін придатності

Будьте уважні при покупці тесту на вагітність. Важливо потрібно переконатися, що термін придатності не закінчився, адже в цьому випадку він, ймовірно, покаже неправильний результат.

Правильно пройдіть тест

Дотримуйтесь інструкцій, що додаються до тесту на вагітність, щоб бути впевненим, що ви робите все правильно. Доктор Рехнер радить робити тест вранці, так як концентрація ХГЛ в сечі зазвичай вище в цей час доби.

Чи можна дізнатися, чи є ризик викидня за допомогою тесту на вагітність

©Pixabay

Дивно, але є один тест на вагітність, який надає більше інформації, ніж інші. Clearblue Advanced Pregnancy Test with Weeks Estimator не тільки повідомляє вам, вагітні ви чи ні, але також використовує сучасні технології, щоб визначити термін вагітності. Тест містить дві смужки замість однієї і перевіряє наявність гормону ХГЧ, який з'являється в сечі жінки після запліднення.

Цей тест був розроблений для визначення ризику викидня, але він може бути використаний і з цією метою. Більшість викиднів відбувається в перші 13 тижнів вагітності, і лише від 1 до 5 відсотків відбувається в період з 13 до 19 тижнів. Одним з головних попереджувальних ознак викидня є те, що гормон вагітності ХГЧ, який можна виміряти в сечі жінки, не піднімається так швидко, як повинен.

Наприклад, ви пройшли цей тест на вагітність, і він показав вам термін «1-2 тижні вагітності». А через тиждень ви проходите його знову. Тест має показати «2-3 тижня» або «3+ тижня». Якщо це не так, це викликає занепокоєння, і вам слід негайно звернутися до лікаря. Лікарі також підкреслюють, що тест на вагітність не замінить аналізів. Тим не менш, він може спонукати вас звернутися до лікаря, який надасть вам більше інформації і допоможе зрозуміти, чому гормон вагітності низький.

Як правильно робити тест на вагітність

Якщо ви зробите тест занадто рано (наприклад, за 3-4 дні до пропущеного циклу), є ризик, що ви отримаєте псевдонегативний результат. Тому радимо почекати.

Якою б тест ви не купили, зробіть його вранці. Помістіть платівку під струмінь сечі, покладіть її на горизонтальну поверхню і дайте їй декілька хвилин. Якщо результат негативний, спробуйте ще раз через декілька днів, якщо місячні не з'явилися. Якщо на тесті на вагітність ви помітите слабку лінію, швидше за все, ви дійсно вагітні. Почекайте день або два і перевірте знову. І якщо результат позитивний – вітаємо!

Для початку потрібно визначити, чи варто вам купувати звичайний тест-смужку або електронний тест. Електронні трохи дорожче, але вам не доведеться розглядати смужку, вони прямо скажуть (з'явиться напис), вагітні ви чи ні. Як ми вже говорили, є тести, які скажуть вам термін у тижнях, що також дуже корисно.

Найкращі тести на вагітність 2019 року

© Amazon

Ми також хочемо поділитися з вами списком тестів, які неймовірно точні визначення вагітності.

  • First Response Gold

Цей електронний тест може виявити вагітність раніше звичайного, оскільки він виявляє два типу ХГЛ – гормонів, які організм починає виробляти незабаром після зачаття. Його можна робити за 5 днів до початку менструального циклу. Через 3 хвилини ви дізнаєтеся, вагітні чи ні. Тест відповість «так» або «ні».

  • First Response Early Result

Стандартний тест виявився більш точним, ніж інші його конкуренти. Дослідження Університету Нью-Мексико, проведене в 2005 році, показало, що з семи популярних тестів тести на вагітність від First Response були кращими у виявленні ранньої вагітності. Тест можна робити за 5 днів до початку місячних. Дві смужки (навіть якщо одна світліше інший) означають, що ви вагітні; один рядок означає, що це не так. Чекати потрібно 3 хвилини, а тримати платівку під струменем сечі 5 секунд (не більше і не менше).

  • Accu-Clear Early Pregnancy Test

Ще один стандартний тест можна пройти в день, коли ви чекаєте початку місячних. Смужка, навіть слабка, в лівій частині тесту означає, що ви вагітні; відсутність смужки означає, що ви не вагітні. Виробники передбачили зрозумілу інструкцію і роз'яснення. Так що ви точно не заплутаєтеся і зрозумієте, як і що робити.

  • e.p.t. Certainty

Електронний тест за 3 хвилини скаже вам, вагітні ви чи ні. Якщо ви бачите символ пісочний годинник – це означає, що результат ще в процесі обробки. Символ книги означає, що ви неправильно зробили тест, і потрібно ще раз звернутися до інструкції. Тест можна робити за 4 дні до початку місячних. Правда, точність невисока (51%), так що краще почекати і зробити за 1 день до місячних (95%).

  • e.p.t. Pregnancy Test

Стандартний тест простий у використанні. Після того, як ви помочились, вам потрібно почекати 3 хвилини. У віконці повинен з'явитися плюс (ви вагітні) або мінус (ви не вагітні). Можна робити тест за 4 дні до очікуваного менструального циклу.

  • Clearblue Easy

Стандартний тест-смужка можна використовувати за 4 дні до очікуваного менструального циклу. Наконечник стає рожевим, коли на нього потрапляє сеча. Зачекайте 2 хвилини: повинна з'явитися синя лінія в контрольному вікні. Знак "плюс" означає, що ви вагітні. Мінус – що не вагітні.

  • Fact Plus One-Step Pregnancy Test

Стандартний тест дає найточніші результати, якщо все зробити правильно. Зніміть ковпачок, пописайте на нього протягом 5 секунд (не більше і не менше) – і зачекайте 2 хвилини для отримання результатів. Знак "плюс" означає, що ви вагітні, а знак мінус – що немає. Робити тест можна за 4 дні до очікуваного менструального циклу.

  • CVS Digital Pregnancy Test

Двоступінчастий електронний тест можна зробити в день очікуваного менструального циклу. Як його використовувати, ви можете дізнатися тут.

  • Assured Pregnancy Test

Якщо у вас вже відбулася затримка місячних, але ви хочете заощадити гроші на тесті, ви можете купити недорогий тест на кшталт цього. Вони дозволяють виявляти високий рівень ХГЛ з тією ж точністю, що і дорогі тести на раннє виявлення вагітності. Вам потрібно буде пописати у пластикову чашку (не входить в комплект), а потім використовувати піпетку з комплекту, щоб помістити 3 краплі (не більше, не менше) в спеціальну ємність тесту. Через 3 хвилини з'являться або дві смужки (ви вагітні, навіть якщо одна смужка слабо виражена), або одна (ви не вагітні). Якщо поле порожнє, результати є недійсними.

Вагітність: топ-10 сайтів для мам
© lolostock/iStock Якщо вас хвилюють деякі питання про дітей і про вагітність, то вам допоможуть знайти відповіді спеціальні сайти. Зараз існує безліч платформ для
Тест на вагітність: що потрібно знати тим, хто готується стати батьками
Тест на вагітність – один із самих надійних способів підтвердити або спростувати те, що ви чекаєте дитину. Але деякі емоційні жінки настільки хвилюються, що можуть
6 творчих способів оголосити про вагітність
© pexels.com Вагітність — дуже захоплюючий годину від моменту, коли ви дізналися, що вагітні, через різні, не завжди приємні стадії до народження вашого малюка. Так
Вагітність здатна змінити жіночий голос
© alexandr_1958/IStock Голос може багато чого розповісти про співрозмовника. По ньому ми можемо легко визначити, хто говорить: чоловік або жінка, доросла людина чи
Симптоми вагітності двійнею: як дізнатися результат раніше лікаря
©Getty Images Ви вагітні і підозрюєте, що виношуєте не одного, а двох дітей? Ми розповімо, як дізнатися правду ще до візиту до лікаря! Існують деякі ознаки вагітності
5 причин, чому менструальний цикл став нерегулярним
©Ru_Foto/iStock Порушення регулярності менструального циклу, як правило, вганяє жінок в паніку. Але чи варто хвилюватися? На це питання експерти відповідають, що