Симптоми вагітності двійнею: як дізнатися результат раніше лікаря
11.03.2019 1 393 0 newsdaily.org.ua

Симптоми вагітності двійнею: як дізнатися результат раніше лікаря

В закладки

Симптоми вагітності двійнею: як дізнатися результат раніше лікаря

©Getty Images

Ви вагітні і підозрюєте, що виношуєте не одного, а двох дітей? Ми розповімо, як дізнатися правду ще до візиту до лікаря! Існують деякі ознаки вагітності двійнятами, які допоможуть вам утвердитися в своїх здогадках або спростувати їх. Сайт Verywell Family перерахував головні ознаки вагітності двійнею на ранньому терміні.

Вміст матеріалу

1. Підвищений рівень ХГЛ

Тест на вагітність може підтвердити її наявність, але не підтвердить того, що вагітність багатоплідна. Однак якщо ви носите двійню, то ваш рівень ХГЛ буде значно підвищений, тому тест може показати позитивний результат дуже яскраво і на більш ранньому терміні, ніж при одноплодовій вагітності. Але, все-таки, не варто забувати, що більш яскрава смужка на тесті не є стовідсотковим доказом вагітності двійнею.

2. Допплерівський серцевий ритм

Використовуючи нешкідливі звукові хвилі, допплеровская система посилює серцебиття плоду, зазвичай вже помітні в кінці першого триместру. Досвідчений лікар чи акушер може виявити звуки двох серцебиття, що вказує на множинну вагітність. Проте, слухаючи серцебиття дитини на ранній стадії вагітності, можна легко потрапити в оману. Те, що ви приймаєте за другий серцевий удар, насправді може бути одним і тим же звуком, почутим під іншим кутом (або у вигляді луни). Крім того, серцебиття матері створює фоновий шум, який може ускладнити розпізнавання серцевих скорочень двох або більше дітей.

3. Більш виражене ранкове нездужання

За статистикою, жінки, вагітні двійнею, можуть відчувати більше ранкової нудоти, але це теж не є стовідсотковим ознакою багатоплідної вагітності. В цілому, близько половини вагітних жінок страждають від ранкової нудоти і блювоти при одноплодовій вагітності, і близько 1 відсотка відчувають гиперэмиссию – форму важкої ранкової нудоти. У той же час деякі мами близнюків кажуть, що у них не було ранкової нудоти.

©Getty Images

4. Збільшення ваги

Збільшення ваги вагітної жінки часто залежить більше від її росту, типу тіла і від того, скільки вона важила до вагітності, ніж від кількості дітей в її матці. Ще однією причиною різкого збільшення ваги може бути неправильна дієта під час вагітності. І все ж, якщо ви починаєте набирати вагу швидше, ніж при звичайній вагітності, це може потенційно вказувати на те, що ви носите двійню.

5. Аномальні результати тесту на АФП

Тест на АФП (альфа-фетопротеїн) проводять у другому триместрі вагітності. Цей скринінг використовується для виявлення підвищених ризиків певних вроджених дефектів, але багатоплідна вагітність теж може викликати незвично високий результат. Як правило, після цього тесту лікар призначить вам ультразвукове дослідження.

6. Занадто великі розміри матки для даного терміну вагітності

Протягом всієї вагітності ваш лікар або акушерка будуть вимірювати висоту матки, щоб оцінити терміни вагітності і зростання дитини. Подвійна або множинна вагітність може привести до того, що матка матері розшириться більше, ніж при вагітності одним дитиною. Однак збільшити вимірювання можуть і інші фактори.

©Getty Images

7. Ранні рухи плоду

Час, коли ви вперше відчуваєте рухи своєї дитини, настає між 18 і 25 тижнями, але при наступних вагітностях може наступати і раніше, вже на 16 тижні. Незважаючи на те, що багато матерів близнюків відчувають більш часті або більш ранні рухи плоду, це теж не є вірною ознакою двійні. Те, що ви могли прийняти за рухи дитини, може виявитися звичайним розладом шлунка.

8. Більш сильна втома

Сильна втома є найбільш частою скаргою жінок, вагітних двома і більше дітьми. Сонливість і виснаження протягом першого триместру можуть бути посилені, тому що ваше тіло працює понаднормово, щоб виносити більше ніж одну дитину. Але в деяких випадках втома може бути пов'язана і з іншими факторами (робота, стрес, погане харчування, наявність інших дітей).

9. Ви просто знаєте, що у вас буде двійня!

У той час як інші пункти цього списку ставляться до деяких видимим доказам – перебільшеним симптомів, аномальним результатами аналізів, збільшення ранкової нудоти і так далі, ми не можемо ігнорувати силу інтуїції матері. Чи будуть у неї мрії про близнятах або просто непідтверджені здогадки – до них теж потрібно прислухатися. Іноді жінка просто знає, що має більше однієї дитини, і їй не потрібні для цього медичні підтвердження!

©Getty Images

10. Ультразвукове дослідження

Бачити – означає вірити. Єдиний спосіб, який незаперечно підтверджує наявність багатоплідної вагітності – це ультразвук. У кінцевому рахунку, це найвірніший з усіх перерахованих ознак того, що ви носите двійню!

Якщо ви хочете швидше дізнатися, чи дійсно носіть більше однієї дитини, то ці симптоми вагітності двійнею можуть вам в цьому допомогти. Але не забувайте, що ви все одно повинні звернутися до вашого лікаря, який зможе впевнено підтвердити або спростувати це.

Читайте також Як дізнатися стать дитини на ранньому терміні: цікава китайська таблиця

Як визначити близнюків на ранньому терміні: перевірені методи
©Pixabay Кожній вагітній жінці цікаво дізнатися все про майбутню дитину. І звичайно, усіх майбутніх матусь хвилює питання, як визначити близнюків на ранньому терміні! Ми
Ознаки багатоплідної вагітності на ранніх термінах: 10 очевидних і не дуже причин
© Vasyl Dolmatov/iStock Ознаки багатоплідної вагітності на ранніх термінах можуть вас дуже сильно здивувати. Ми впевнені, що про деякі навіть не чули. Швидше дивіться
Які ознаки двійні на ранньому терміні вагітності
© LightFieldStudios/iStock Ви вагітні і не знаєте будуть у вас близнюки чи ні? Дізнайтеся ознаки двійні на ранніх термінах. Вони практично безпомилково допоможуть
Перші ознаки вагітності: як розпізнати і що на них вказує
© monkeybusinessimages/iStock Чи можна дізнатися про вагітність без допомоги лікаря? Є ознаки, що вказують на те, що ви станете мамою? Наше тіло насправді нерідко дає нам
Як дізнатися стать дитини на ранньому терміні: цікава китайська таблиця
© Milkos/iStock Якщо ви не знаєте, як дізнатися стать дитини на ранньому терміні, то вам в цьому допоможе спеціальна таблиця, аналіз крові і навіть гороскоп.
9 питань, які потрібно задати під час першого пренатального візиту до лікаря
© YakobchukOlena/IStock Ви зробили кілька тестів на вагітність і тепер точно впевнені, що у вас народиться малюк. Ви, можливо, вже стали згадувати улюблені імена для