Які ознаки двійні на ранньому терміні вагітності
21.06.2019 1 201 0 newsdaily.org.ua

Які ознаки двійні на ранньому терміні вагітності

В закладки

Які ознаки двійні на ранньому терміні вагітності

© LightFieldStudios/iStock

Ви вагітні і не знаєте будуть у вас близнюки чи ні? Дізнайтеся ознаки двійні на ранніх термінах. Вони практично безпомилково допоможуть визначити кількість дітей. Mum Junction розповідають про поширені симптоми.

Вміст матеріалу

Які фактори збільшують ймовірність двійні?

Генетика є одним з важливих факторів. Також на це впливають методи лікування безпліддя. У цих випадках ембріони переносяться в матку, що може призвести до зачаття близнюків. Після 30 років тіло жінки виробляє більше фолікулостимулюючого гормону, що збільшує ймовірність появи двійні. Якщо ви вже є мамою близнят, то у вас знову є такі ж шанси на успіх.

Дослідження доктора Гері Штейнмана, Медичного центру Лонг-Айленд, Нью-Йорк, показало, що у невеганских мам є більш високі шанси завагітніти, ніж у жінок з протилежним типом живлення. Цікаво те, що у нігерійських жінок більше шансів народити двійню, так як вони їдять багато картоплі і ямсу.

Навіть якщо ви не належите ні до однієї з перерахованих вище категорій, у вас все одно є шанс виносити двійню.

Ознаки двійні на ранніх термінах

Вони діляться на дві категорії. Ті, які з'являються і ті, які можна спочатку не помітити.

Основні ознаки

Високий рівень ХГЛ. Він призводить до токсикозу протягом перших двох тижнів вагітності. У деяких випадках ви можете відчувати крайнє ранкове нездужання, яке також називають гиперемезией.

Підвищена втома. Ви можете відчувати нездужання, втома, виснаження, сонливість. Це помітно вже на перших тижнях. Оскільки вам потрібно виношувати двох немовлят, то вам потрібен хороший сон і достатньо їжі для функціонування організму.

Підвищений апетит. Двоє дітей – більше їжі. Ваше тіло буде вимагати більше їжі для зростаючих дітей.

«Подвійний» живіт. Це очевидно, що живіт буде більше, ніж при звичайній вагітності. Це відбувається через розширення матки, так як вона вміщує два плода.

Перепади настрою. Це звичайне явище, яке відбувається із-за більш високої інтенсивності гормонів, що виробляються організмом, для задоволення потреб дитини у розвитку. Це стає помітним з шостого тижня.

© NataliaDeriabina/iStock

Додаткові ознаки

Швидкий набір ваги. Можна зауважити, що під час виношування двійні вага набирається швидше. Це логічно, так як дітей двоє.

Ранній рух плоду. Це відбувається частіше з-за стрімкого розвитку плодів.

Тест «Допплерівський серцевий ритм». Це тест на виявлення биття серця. Якщо ви носите під серцем близнюків, то можете почути, як два серця б'ються. Однак результат Допплера не дуже надійний, так як помилково приймає фоновий шум за серцевий ритм.

Задишка. При подвійний вагітності, задишка є раннім ознакою. Це відбувається з-за поштовху проти діафрагми. Якщо це приносить вам дискомфорт – зверніться до лікаря.

Судоми. Це один з явних ознак ранньої вагітності. Судоми з'являються з-за збільшення матки.

Передчасні пологи. Вони є звичайним явищем під час подвійний вагітності і потребують негайної медичної допомоги.

Часті болі в спині. Це результат надмірної ваги, збільшення матки і гормональної активності. Намагайтеся тримати спину рівно – це допоможе вам розслабитися. Носіння ременя для вагітних також може допомогти.

Часте сечовипускання. Воно поширене під час вагітності. Але у випадку подвійної вагітності збільшується із-за тиску, що чиниться збільшеною маткою на сечовий міхур. Однак, не скорочуйте споживання рідини, тому що необхідно тримати ваше тіло гідратованим.

Прискорене серцебиття. Ваше серце б'ється швидше, і серцевий ритм збільшується. Це тому, що для вашого кровообігу потрібно більше кисню.

Проблеми з травленням. До них відносяться здуття живота, запори і печія. Уникайте гострих і жирних продуктів і частіше їжте.

Безсоння. Може виникати із-за болів в спині, судом, нудоти і втоми. Кращий спосіб заснути – покласти подушку між ногами під животом.

Депресія. З нею стикаються жінки через виснаження організму. Впоратися з цим допоможе медитація і правильна дієта. Також обговоріть цю проблему з мамами двійнят.

Читайте також Йога для вагітних у першому триместрі: топ-6 поз

Як вагітність впливає на здоров'я немовлят

Подвійна вагітність може впливати на дітей певною мірою. Деякі проблеми зі здоров'ям включають:

1. Передчасні пологи. Вони можуть початися до 37 тижня. Можуть призвести до різних проблем зі здоров'ям у дитини: порушення роботи кишечника і дихання. Також може виникнути затримка в розвитку.

2. Проблеми розвитку плода. Одна дитина може бути менше, ніж інший. Темпи росту плода можуть сповільнюватися під час 30-32 тижнів. Це відбувається через збільшення попиту на поживні речовини.

3. Ускладнення з-за низької ваги при народженні. Немовлята вагою менше 2500 г піддаються ризику розвитку довгострокових проблем зі здоров'ям, таких як втрата зору і слуху, церебральний параліч та розумова відсталість.

4. Вроджені дефекти. Подвійна вагітність може привести до змін у функціях тіла або може змінити форму частин тіла.

5. Неонатальна смерть. Пов'язана з передчасними пологами. Може статися протягом 28 днів після народження.

© NataliaDeriabina/iStock

Вагітність двійнею і можливі ускладнення

Як і при звичайній вагітності, ускладнення не можна виключати при подвійний вагітності.

Гостра біль. Виникає скорочень матки, які змушують шийку рано відкриватися.

Прееклампсія. Підвищений тиск часто турбує майбутніх мам на 20-му тижні вагітності. Виникає з-за додаткового тиску на кровоносні стінки.

Анемія. Нестача заліза призводить до зниження гемоглобона і поганого самопочуття.

Полигидрамниозом. Виникає із-за надмірної амніотичної рідини, присутньої в матці, що призводить до болю в животі і утруднення дихання.

Гестаційний діабет. Є результатом збільшення плаценти і підвищеної резистентності до інсуліну. Якщо це не лікувати, то можуть виникнути серйозні проблеми, як у матері, так і у дитини.

Внутрішньоутробна загибель плода. Бувають ситуації, коли може загинути одна дитина. У цих випадках лікар приймає рішення щодо хірургічного втручання.

Ознаки двійні на ранніх термінах допоможуть вам дізнатися кількість немовлят і підготуватися до пологів.

Читайте також Харчування для майбутнього дитини: що можна їсти вагітним

Ознаки багатоплідної вагітності на ранніх термінах: 10 очевидних і не дуже причин
© Vasyl Dolmatov/iStock Ознаки багатоплідної вагітності на ранніх термінах можуть вас дуже сильно здивувати. Ми впевнені, що про деякі навіть не чули. Швидше дивіться
Як дізнатися стать дитини на ранньому терміні: цікава китайська таблиця
© Milkos/iStock Якщо ви не знаєте, як дізнатися стать дитини на ранньому терміні, то вам в цьому допоможе спеціальна таблиця, аналіз крові і навіть гороскоп.
Симптоми вагітності двійнею: як дізнатися результат раніше лікаря
©Getty Images Ви вагітні і підозрюєте, що виношуєте не одного, а двох дітей? Ми розповімо, як дізнатися правду ще до візиту до лікаря! Існують деякі ознаки вагітності
Як визначити близнюків на ранньому терміні: перевірені методи
©Pixabay Кожній вагітній жінці цікаво дізнатися все про майбутню дитину. І звичайно, усіх майбутніх матусь хвилює питання, як визначити близнюків на ранньому терміні! Ми
Перші ознаки вагітності: як розпізнати і що на них вказує
© monkeybusinessimages/iStock Чи можна дізнатися про вагітність без допомоги лікаря? Є ознаки, що вказують на те, що ви станете мамою? Наше тіло насправді нерідко дає нам
Що потрібно вагітним на ранніх термінах: найкраще харчування для здоров'я мами
©DanaTentis/Pixabay Перший триместр в життя вагітної відрізняється тим, що саме в цей час складно збалансувати раціон. Адже як раз на перших строках жінка в положенні