Перші ознаки вагітності: як розпізнати і що на них вказує
13.06.2019 1 076 0 newsdaily.org.ua

Перші ознаки вагітності: як розпізнати і що на них вказує

В закладки

Перші ознаки вагітності: як розпізнати і що на них вказує

© monkeybusinessimages/iStock

Чи можна дізнатися про вагітність без допомоги лікаря? Є ознаки, що вказують на те, що ви станете мамою? Наше тіло насправді нерідко дає нам «підказки». Kidspot розповіли про те, які існують перші ознаки вагітності і як їх не втратити.

Вміст матеріалу

Перші ознаки вагітності

Симптоми з'являються вже в перші кілька тижнів після зачаття. Інтенсивність, частота і тривалість їх також може відрізнятися. Звичайно, для того, щоб отримати точний результат, потрібно зробити тест. Але ці симптоми можуть послужити вам непоганим орієнтиром.

Підвищення чутливості або набухання грудей

© andriano_cz/iStock

Перші симптоми вагітності часто пов'язують з грудьми. Вже через 2 тижні після зачаття може з'явитися біль, чутливість або свербіж. В організмі відбуваються зміни, які в свою чергу впливають на груди. У деяких вона набрякає і збільшується в розмірах.

Втома

© cyano66/iStock

У перші тижні або місяці вагітності підвищуються рівні гормону прогестерону. Високий рівень прогестерону змушує відчувати втому і сонливість. Крім цього, на брак енергії впливають низький рівень цукру в крові. До втоми призводить і знижений кров'яний тиск.

Невелика кровотеча або спазми

© PRImageFactory/iStock

Вагінальні кровотечі – ще одні симптоми вагітності. Як правило, вони світлішим за кольором, ніж кров під час місячних. Так і тривають вони недовго. У деяких жінок виникають спазми внизу живота. Вони дуже схожі на біль під час менструального циклу.

Нудота, іноді з блюванням

© nicoletaionescu/IStock

Нудота може виникати вже через 2 тижні після зачаття. Цей симптом пов'язаний з тим, що підвищується рівень естрогену. Вагітні жінки також гостро реагують на запахи. Їх може нудити від сигаретного диму, запаху їжі або духів. Ранкова нудота – класичний симптом вагітності. Але вона може з'являтися не тільки вранці, але і в будь який інший час.

Відраза до їжі або тяга до їжі

© KatarzynaBialasiewicz/iStock

Можуть відбуватися зміни і в харчових звичках. З'явиться відраза до певних продуктів або напоїв. Ви, можливо, захочете їсти смажену їжу або пити каву. Або навпаки будете відчувати тягу до їжі і їсти більше. Пов'язують це зі змінами в гормональному фоні.

Головні болі

© fizkes/iStock

На ранньому етапі вагітності підвищується кровообіг. Це в свою чергу призводить до частих і несильним головних болів. До речі, багато хто навіть не звертають увагу на цей симптом. Напевно, тому що його можна списати на перевтому або щось інше.

Запор

©Tharakorn/IStock

Підвищений рівень прогестерону гальмує рух їжі по кишечнику. В результаті цього з'являються запори – досить поширене явище на початку вагітності.

Перепади настрою

© fizkes/iStock

Стрибок гормонів підвищує емоційність жінок. Деякі помічають, що будь-яка дрібниця може довести їх до сліз. Крім цього, часті перепади настрою. Жінкам то сумно, то весело.

Слабкість і запаморочення

© IStock

На ранньому етапі падає кров'яний тиск і розширюються кровоносні судини. Внаслідок цього з'являється запаморочення. З іншого боку, цей симптом може говорити і про проблеми зі здоров'ям або перевтомі.

На початку вагітності жінки нерідко відчувають слабкість. Це відбувається з-за низького рівня цукру в крові.

Підвищена базальна температура тіла

©olegbreslavtsev/IStock

Базальна температура – це температура вашого тіла під час відпочинку. Зазвичай її вимірюють відразу після пробудження вранці. Після овуляції вона трохи підвищується. Для початку виміряйте її в цей період. Її підвищення протягом наступних двох тижнів може означати, що ви вагітні.

Затримка місячних

© Molisandor/Pixabay

Це – найбільш очевидний симптом. Часто лише після затримки місячних жінки починають цікавитися іншими ознаками «цікавого положення».

Передчуття

©demaerre/Istock

Багато жінки довіряють своїм відчуттям. Інтуїція підказує їм про те, що вони вагітні. Вірити чи ні? Інтуїція дійсно досить часто вказує вірний напрямок. Жінки відчувають себе інакше. Приміром, більш втомленими, примхливими, легковажними. Хтось страждає від печії або запору. У деяких болить нижня частина спини, у інших – груди. Як бачимо, є безліч симптомів, які підштовхують на думку про вагітність. Тим не менш, вони лише припускають і не дають чітку відповідь.

Як на 100% дізнатися, що ви вагітні?

Ці симптоми можуть і не з'явитися. Або вони не пов'язані з вагітністю. Деякі з них вказують на швидкі місячні. Інші говорять про те, що ви, можливо, захворіли. Цей список – лише підказка. І лише тест на вагітність внесе визначеність. Якщо він виявиться позитивним, запишіться на прийом до лікаря. Це потрібно для того, щоб швидше почати догляд за собою і майбутнім дитиною.

Читайте також Симптоми вагітності двійнею: як дізнатися результат раніше лікаря

Як розпізнати симптоми інсульту і надати першу допомогу
©Pixabay Інсульт – хвороба, при якій потрібно діяти максимально швидко, інакше може бути втрачено дорогоцінний час. Як розпізнати перші ознаки інсульту і що робити до
Перші ознаки інсульту у жінок: тривожні знаки, на які варто звернути увагу
© marchmeena29/iStock Важливо знати перші ознаки інсульту у жінок, щоб запобігти серйозні наслідки. З цією проблемою стикаються представниці слабкої статі у віці від 18
Ознаки багатоплідної вагітності на ранніх термінах: 10 очевидних і не дуже причин
© Vasyl Dolmatov/iStock Ознаки багатоплідної вагітності на ранніх термінах можуть вас дуже сильно здивувати. Ми впевнені, що про деякі навіть не чули. Швидше дивіться
Симптоми вагітності двійнею: як дізнатися результат раніше лікаря
©Getty Images Ви вагітні і підозрюєте, що виношуєте не одного, а двох дітей? Ми розповімо, як дізнатися правду ще до візиту до лікаря! Існують деякі ознаки вагітності
Як визначити вагітність без тесту: 23 перевірених способу
©Pixabay Як визначити вагітність у перші дні без тесту? Багато жінок можуть дізнатися про свою вагітність, навіть не проводячи тестів. Тіло саме повідомить про це з
Перші ознаки та симптоми інсульту: все, що важливо знати
© utah778/IStock Всупереч розхожій думці, з інсультом можуть зіткнутися не тільки літні, але й молоді люди. Тому інформація про дану проблему буде не зайвою кожному.