25 причин включити в щоденний план ранкові прогулянки
02.03.2019 480 0 newsdaily.org.ua

25 причин включити в щоденний план ранкові прогулянки

В закладки

25 причин включити в щоденний план ранкові прогулянки

© Pexels/Pixabay

30-хвилинна прогулянка вранці може змінити ваше життя. Особливо корисною вона буде для тих, хто страждає від таких захворювань, як діабет, ожиріння, проблеми з серцем. Прогулянка збудить ваші суглоби, покращує роботу серця, а свіже повітря нерви заспокоїть, підніме настрій і зробить вас бадьорим до самого завершення дня. Просто купіть пару зручного взуття для ходьби. Вважається, що 30-хвилинна ранкова прогулянка така ж ефективна, як 2-годинне тренування з гімнастики.

Але чому прогулюватися потрібно вранці?

© Pexels/Pixabay

Чим більше в повітрі негативних іонів, тим більше кисню. Вранці повітря як раз-таки багатий негативними іонами. В цей час доби відбувається найменше забруднення повітря. Вдихаючи свіже повітря, ви вдихаєте кисень, який допомагає вашому організму виконувати ті чи інші функції і запобігти різні захворювання.

Що вам потрібно для ранкової прогулянки?

  • Пара взуття для ходьби
  • Обтягуючі шорти або штани
  • Спортивна футболка
  • Спортивний бра
  • Гумка для волосся
  • Фітнес-браслет
  • Питна вода

Якщо ми вас ще не переконали в корисності ранкової прогулянки, пропонуємо дізнатися, до чого вона призводить: ці 25 причин стануть хорошою мотивацією для вас.

© kieferpix/iStock

Читайте також: 7 ефективних вправ, про які не варто забувати на тренуванні

25 причин включити в щоденний план ранкові прогулянки

Ви знизите ризик розвитку діабету

Діабет є одним з найбільш поширених захворювань, пов'язаних із способом життя. Згідно з дослідженнями, 30-хвилинна ранкова прогулянка допомагає регулювати рівень цукру в крові і поліпшити індекс маси тіла за рахунок спалювання тілом більшої кількості жиру.

Ви зміцните серце

Якщо у вас слабке серце, не рекомендується бігати вранці. Але замість цього можна ходити! Американська асоціація серця заявляє, що ранкова прогулянка допомагає знизити ризик розвитку серцевих захворювань та інсульту, знижує кров'яний тиск, запобігає гіпертонію і зміцнює серце.

© burak kostak/Pexels

Ви позбавитеся від зайвої ваги

Через ожиріння багато людей страждають від тих чи інших захворювань, які іноді призводять до летального результату. Якщо ви вважаєте, що вам потрібно схуднути, або ваш лікар запропонував вам схуднути, ви можете почати з прогулянки. 30-40-хвилинна прогулянка вранці підвищує частоту серцевих скорочень і призводить до зниження загального жиру в тілі, при цьому підвищуючи гнучкість і силу м'язів.

Ви запобіжите артрит та остеопороз

Сидячий спосіб життя призводить до погіршення стану суглобів, що в підсумку може викликати появу артриту. Дослідження показали, що помірна фізична активність (ранкова ходьба 5 днів на тиждень) полегшує біль, знижує ризик розвитку артриту і остеопорозу, зміцнює суглоби і кістки.

Ви запобіжите інсульт

Згідно з дослідженням, проведеним університетом Південної Кароліни, жвава прогулянка вранці 5 разів на тиждень допомагає знизити ризик розвитку інсульту. Було також доведено, що люди, які не займалися фізичною активністю, мали на 40% більше шансів розвитку інсульту, ніж ті, хто регулярно займався спортом.

© Highwaystarz-Photography/iStock

Читайте також: 10 кращих тренувань для людей, які ненавидять спорт

Ви будете контролювати рівень холестерину

Тілу потрібно певну кількість холестерину для підтримки оптимального здоров'я і створення клітинних мембран. Така фізична активність, як ранкова прогулянка, допоможе вашому організму врегулювати рівень холестерину, що запобігає різні серцеві захворювання.

Ви захиститеся від атеросклерозу

При атеросклерозі обмежується потік крові і погіршується процес кровообігу. Регулярні ранкові прогулянки можуть захистити вас від цієї хвороби, і вам не потрібно буде турбуватися з-за того, що ваші артерії будуть заблоковані.

Ви позбудетеся від депресії

Депресія породжує безліч інших розладів і навіть призводить до смерті у молодих і дорослих людей. Стаття, опублікована в Scientific American, підтверджує, що, якщо ви будете витрачати на ранкові прогулянки 200 хвилин на тиждень, ви допоможете організму виробити ендорфіни, які змусять вас почувати себе набагато краще і щасливіше.

© PRImageFactory/IStock

Ви знизите ризик розвитку раку

На думку експертів, ранкові прогулянки допомагають запобігти ризик розвитку деяких видів раку. Вони вважають, що іноді він виникає із-за неправильного способу життя. Різні дослідження підтвердили, що ходьба допомагає запобігти раку яєчників, молочної залози, нирок і шийки матки.

Ви поліпшите роботу мозку

Ранкові прогулянки також поліпшать вашу пам'ять і навички мислення. Вони позитивно впливають не тільки на фізичне здоров'я, але й на розумовому. Гуляйте щоранку, щоб забезпечити ваш мозок кращим кровопостачанням, що призводить до посилення розумової активності, поліпшенню функції мозку і пам'яті.

Ви приведете в тонус все тіло

Жвава ранкова прогулянка допоможе у відновленні м'язового тонусу, підтримці нормальної ваги і поліпшення сили м'язів. Позбавитися від зайвої ваги недостатньо: важливо після цього не набрати зайву вагу. А допоможе у цьому ранкова прогулянка.

© bruce mars/Pexels

Читайте також: 5 простих способів стати худіші від звичайної прогулянки

Ви знизите ризик викидня

Під час вагітності жінкам часто рекомендують займатися плаванням або ходьбою, адже це корисно і для них, і для майбутнього малюка. Ходьба також допомагає запобігти гестаційний діабет, який є досить поширеним явищем серед вагітних жінок. Ранкова прогулянка також бореться з коливанням гормонів в організмі і скороченням матки, з-за якого відбувається викидень.

Ви підвищите імунну систему

Ходьба покращує кровообіг в організмі, забезпечує його киснем, що позитивно позначається на імунній системі і допомагає при боротьбі з різними захворюваннями.

Ви знизите втому

Завдяки ранковій прогулянці ви відчуєте себе бадьорим, більш енергійним і знову молодим. Ця фізична активність бореться з втомою (навіть тієї, від якої страждають онкохворі), що призводить до того, що люди наповнені енергією і силою протягом всього дня.

© emiliozv/IStock

Читайте також: 5 поширених помилок при спортивній ходьбі

Ви переможете деменцію та хворобу Альцгеймера

На думку дослідників, ходьба на регулярній основі може допомогти в профілактиці хвороби Альцгеймера і деменції. Ризик розвитку цих недуг знижується до 54%. Зробіть ранкові прогулянки частиною вашого повсякденного життя, щоб у літньому віці не переживати із-за можливої появи таких захворювань.

Ви поліпшите роботу легенів

20-хвилинні прогулянки вранці покращують роботу легенів, так як вони змушують їх накопичувати більше кисню, захищають клітини нашого організму і забезпечують його нормальну життєдіяльність.

Ви тримаєте під контролем гормон стресу

З-за стресу люди відчувають занепокоєння, тривогу, погіршується їх настрій і працездатність. Але ранкова прогулянка допоможе це передувати: вона поліпшує кровообіг у мозку і сприяє підняттю настрою. Ви будете почувати себе більш розслабленим і спокійним.

© Installment Payday Loan Lenders/Flickr

Ви поліпшите стан шкіри

Правильний кровообіг, яке забезпечує ранкова прогулянка, допомагає здоров'ю шкіри: уповільнює її старіння, бореться зі зморшками, вуграми та іншими висипаннями. Ваша шкіра буде сяяти.

Ви зарядіть тіло енергією

Прогулюючись вранці, ви збільшите циркуляцію крові і постачання організму киснем, що призведе до того, що ваше тіло буде наповнене енергією протягом всього дня.

Ви поліпшите здоров'я волосся

Для того, щоб волосся були здоровими і красивими, потрібно вести активний спосіб життя. Ранкова прогулянка допомагає тримати під контролем рівень гормонів, покращує кровообіг, що також позитивно позначається на стані волосся.

©pursuitist.com

Ви позбудетеся від різних захворювань

Ранкові прогулянки захищають нас від смертельних захворювань. Завдяки їм поліпшується кровообіг в організмі, що допомагає запобігти серцево-судинні та інші небезпечні для життя захворювання. Ходьба також покращує обмін речовин і допомагає організму нормально функціонувати.

Ви підвищите якість сну

Стрес нерідко призводить до безсоння. Завдяки ранковій прогулянці ви заспокоїтеся, вам буде легше заснути вночі, а якість сну значно покращиться, так що в підсумку ви будете почувати себе бадьорим людиною.

Ви запобіжите когнітивну дегенерацію

Згідно з деякими дослідженнями, жінки старше 65 років, які регулярно прогулюються по ранках, менш схильні до дегенерації пам'яті, яка пов'язана з віком, у порівнянні з тими, хто не прогулюється або робить це час від часу. Прогулянка – відмінний спосіб боротися з віковими психічними захворюваннями.

© geralt/Pixabay

Ви сповільніть процес старіння

Прогулянка – це фізична активність з низькою інтенсивністю, яка допомагає підтримувати активність всіх ваших клітинних функцій. З роками теломери в організмі людини скорочуються, що призводить до старіння. Ранкова прогулянка уповільнює цей процес і дозволяє вам довше залишатися красивим і молодим.

Ви поліпшите загальний стан здоров'я

30-хвилинна прогулянка подовжує життя. Немає нічого корисніше для вашого організму та покращення загального стану здоров'я.

Читайте також: 15 способів робити 10000 кроків в день без тренувань

5 простих способів стати худіші від звичайної прогулянки
© Lifehacker Australia Чи знаєте ви, що навіть під час звичайної прогулянки можна спалювати масу калорій і худнути? Достатньо лише пришвидшити крок і додати деякі фізичні
Важливі причини, чому вам потрібні вечірні прогулянки
© Odyssey Коли ви востаннє виходили на вечірню прогулянку? Важко пригадати? На жаль, ви в цьому не самотні. В наші дні дуже людей пам'ятають про користь прогулянок перед
10 речей, які потрібно знати про вплив ходьби на здоров'я
© kieferpix/iStock Ходьба – це не просто спосіб побачити красу свого міста. Прогулюючись на будь-якій швидкості, ви покращуєте вашу фізичну форму, здоров'я, настрій і
3 види прогулянок, які ідеально спалюють калорії
© Lifehacker Australia Будь-які прогулянки можна ефективно використовувати для тренування всього тіла. Під час відпочинку на свіжому повітрі або зустрічі з близькими
Чому 10 000 кроків на день корисні для вашого здоров'я
© GeorgeRudy/IStock Ми не раз чули про те, що потрібно щодня робити 10 тисяч кроків, щоб залишатися здоровим, молодим і худим. Але чому саме це кількість? «Батьком»
5 способів перетворити прогулянку в повноцінне тренування
© Yobro10/IStock 30-хвилинна прогулянка в активному темпі – це одна з тих речей, за яку ваше тіло обов'язково вас віддячить. Ходьба допомагає контролювати вагу і рівень