10 речей, які потрібно знати про вплив ходьби на здоров'я
04.03.2019 911 0 newsdaily.org.ua

10 речей, які потрібно знати про вплив ходьби на здоров'я

В закладки

10 речей, які потрібно знати про вплив ходьби на здоров'я

© kieferpix/iStock

Ходьба – це не просто спосіб побачити красу свого міста. Прогулюючись на будь-якій швидкості, ви покращуєте вашу фізичну форму, здоров'я, настрій і спалюєте калорії. Усіма перевагами ходьби можна скористатися, навіть просто вирушаючи на прогулянку з собакою.

Ще більше користі ви отримаєте, якщо будете ходити в інтенсивному темпі. При цьому не потрібно сутулитися, задіяти руки і прискорювати кроки. Експерти рекомендують не менше 5 днів на тиждень здійснювати жваві прогулянки протягом 30 хвилин, так як вони знижують ризик появи проблем зі здоров'ям.

Але давайте поговоримо детальніше про всі позитивні зміни у вашому тілі і життя, які відбудуться завдяки ходьбі, а також про речі, про які не слід забувати.

Що потрібно знати про ходьбі?

© Odyssey

1. Ходьба допоможе вам спалити жир і схуднути: коли ви ходите протягом 45 хвилин (і більше) швидким кроком, ваше тіло починає спалювати накопичений жир. Це допомагає вам не тільки втрачати вагу, але і втрачати зайвий жир.

2. Ви можете спочатку ходити неправильно: щоб ходьба принесла користь, потрібно тримати поставу, задіяти всі м'язи ніг, не забувати про руки і розправлені плечі.

3. Вам потрібна правильна взуття: по суті, ви можете гуляти в будь-якому взутті, але ходьба стане ще ефективнішою, якщо ви будете здійснювати її в зручній спортивного взуття на плоскій підошві.

4. Крокомір або фітнес-браслет може вмотивувати вас ходити довше: ці пристрої вважають кількість кроків, які ви здійснюєте в день. Відстежуючи їх, ви будете знати, скільки потрібно ще пройти, щоб досягти позначки в 10 тис. кроків, яку багато хто вважає корисною для здоров'я.

5. Прогулянка на біговій доріжці може стати альтернативою звичайній ходьбі: якщо на вулиці йде дощ або сніг, ви можете потренуватися на біговій доріжці, встановивши необхідну швидкість.

6. Ви зможете записатися на марафон: марафони організовують не тільки для бігунів. Ви можете стати учасником, навіть якщо просто любите ходьбу.

7. Щоденна ходьба запобігає ризик появи проблем зі здоров'ям: лікарі рекомендують здійснювати 30-хвилинну ходьбу людям з діабетом і артритом.

8. Ви можете ходити один або з друзями: якщо ви хочете побути одному, ви можете відправитися на прогулянку без компанії. Але якщо ви хочете більше часу провести з сім'єю – запропонуйте їм прогулятися.

9. Ходьба покращує настрій: ця фізична активність знижує стрес, поліпшує настрій і дозволяє вам освіжити вашу голову. Переваг набагато більше, якщо ви прогулюєтеся в екологічно чистому місці.

10. Ви можете урізноманітнити тренування: вам не потрібно здійснювати одну і ту ж прогулянку кожен раз. Ви можете змінювати інтенсивність ходьби, швидкість кроків, щоб спалити більшу кількість калорій під час ходьби.

© Pinterest

Читайте також: Чому 10 000 кроків на день корисні для вашого здоров'я

Готові почати?

Переконайтеся, що ви прогулюєтеся в підходящої (дихаючої) одягу і спортивного взуття. Збільшуйте час прогулянки, удоскональте техніку. Ви можете також займатися на біговій доріжці, але на свіжому повітрі ходьба приносить більше переваг: ви дихаєте свіжим повітрям, у вас з'являються улюблені маршрути.

© kieferpix/iStock

Як ще ходьба збагатить ваше життя?

  • Дослідіть нові маршрути, звертайте увагу на те, що відбувається навколо вас. Ви переконаєтеся, що у вашому місті багато красивих місць. Завжди змінюйте маршрут, ходите в різні місця, щоб побачити більше.
  • Знайдіть приємні місця для прогулянок: парки, пішохідні вулиці з безліччю дерев і чагарників. Вам сподобається гуляти в таких місцях.
  • Приводьте з собою друзів і родину. Поєднуйте корисне з приємним: фізичну активність з спілкуванням з близькими.
  • Ви заощадите гроші на дорогу: забудьте про громадському транспорті та своїй машині хоча б на кілька днів в тиждень. Віддавайте перевагу більше ходити пішки на роботу і з роботи додому.
  • Якщо вам важко виділити час на ходьбу, здійснюйте прогулянки під час обідньої перерви.
  • Плануйте піші прогулянки у відпустці: відпустка – це не тільки пісок, а пляж. Ви можете більше дізнатися, плануючи піші прогулянки по тих місцях, куди їдете.

Читайте також: 25 причин включити в щоденний план ранкові прогулянки

Чому ходьба не допомагає худнути, — пояснення тренера
© RossHelen/iStock Прогулянки – це теж свого роду вправу, яке допомагає позбутися від зайвих калорій. Але проблема полягає в тому, що навіть велика кількість зроблених
Важливе вправа, яка необхідна вам в кожній вашій тренуванні
© kieferpix/iStock Якщо ви стежите за новинками в світі здоров'я та фітнесу, чи то, напевно, зможете назвати найпопулярніші вправи – інтервальні тренування високої
Як перетворити звичайну прогулянку в высокоинтенсивную тренування
© nortonrsx/iStock Ви хотіли спробувати інтервальне тренування високої інтенсивності (HIIT), але відчували себе заляканими? Спробуйте ці виверти від care2, щоб
Як правильно ходити, щоб схуднути швидше: поради, які дійсно допомагають
© lzf/iStock Якщо ви шукаєте простий спосіб схуднути, починати з пішохідної програми — відмінний спосіб зробити це. Ходьба ефективна, легко вписується в насичений графік
Достатньо проходити 10 000 кроків на день
© jacoblund/IStock Коли ви ведете підрахунок здійснюваних кроків у день, ви замислюєтеся: достатньо 10 тисяч, або це занадто багато? Mayoclinic пропонують дізнатися, як
Чому ходьба найбільш корисна для нашого здоров'я
© Vladimir Vladimirov/iStock Ходьба – це проста і корисна вправа, яке доступне кожному. Також вона дуже корисно для продовження життя і зміцнення здоров'я. Редакція