Чому ходьба найбільш корисна для нашого здоров'я
19.05.2019 643 0 newsdaily.org.ua

Чому ходьба найбільш корисна для нашого здоров'я

В закладки

Чому ходьба найбільш корисна для нашого здоров'я

© Vladimir Vladimirov/iStock

Ходьба – це проста і корисна вправа, яке доступне кожному. Також вона дуже корисно для продовження життя і зміцнення здоров'я.

Редакція Newsdaily.org.ua зібрала наукові дані про користь ходьби з декількох авторитетних джерел.

1. На ходьбу витрачається приблизно стільки ж енергії, як при бігу

© kieferpix/iStock

Ефект від фізичної вправи залежить від трьох складових — інтенсивності, тривалості і загальної частоти занять.

Можна сильно втомитися, швидко бігаючи, чи зробити ту ж роботу спокійно і вдумливо, пройшовши цю ж відстань за більш довгий термін — навантаження виходить приблизно однаковою, але витрачений час різними. Деякі вважають, що ключове в навантаженні — загальна виконана робота, а не те, з якою інтенсивністю ви її зробили.

Американські медики рекомендують ходьбу як мінімум 30 хвилин в день, і як мінімум 5 разів на тиждень. Мінімальні рекомендації: 20 хвилин в день 3 рази в тиждень.

2. Витрати калорій при ходьбі приблизно можна порівняти з бігом

© Yobro10/IStock

Наприклад, людина вагою 70 кг під час бігу витрачає близько 500-600 калорій на годину, ця ж людина при ходьбі буде витрачати близько 250 калорій на годину. За витратами енергії 30 хвилин бігу відповідають 1-му години ходьби.

У будь-якому випадку, якщо вам необхідно попрацювати над дефіцитом калорій, подумайте, що вам комфортніше і більше по душі – 2-3 години погуляти або один час побігати. Для обсягу спалених калорій ефект буде однаковий.

3. Корисність ходьби зазначив ще Гіппократ

© Liderina/IStock

Гіппократ приблизно 2400 років тому сказав: «Ходьба – найкращі ліки для людини». Раніше звичайно, говорили різне і навіть лікували ртуттю і кровопусканням, але у випадку з Гіппократом є наукові підтвердження.

4. Ходьба знижує ризик серцево-судинних захворювань

© Sasha_Suzi/IStock

Мета-аналіз масштабних досліджень від Університету Гарварда підтвердив наступне:

  • Серед 10 269 випускників Гарварду ходьба в обсязі як мінімум 9 миль в тиждень (трохи більше 2 кілометрів в день) відповідало зниження ризику смерті на 22%.
  • Серед 44 452 працівників медичної індустрії – ті, хто ходив не менше півгодини в день були на 18% менше схильні до ризику ішемічної хвороби серця.
  • Серед 72 488 медсестер ті, хто ходив як мінімум протягом 3 годин на тиждень ризик смерті від серцевого нападу був нижче на 35%, інсульту – на 34%.

У цих дослідженнях були виключені ті, хто вже страждав від серцево-судинних захворювань.

5. Ходьба може допомогти людям із захворюваннями серця

© GeorgeRudy/IStock

Вчені розглянули 48 наукових робіт з участю 8946 пацієнтів і висновок був аналогічний до попереднього пункту: помірна навантаження (така як ходьба або їзда на велосипеді) протягом 30 хвилин 3 рази в тиждень – знижувала ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 26 відсотків (це серед тих, хто вже мав проблеми з цим) і на 20 відсотків зменшувався загальний ризик смерті від всіх причин.

6. При ходьбі ви отримуєте менше ударного навантаження і травм

© lzf/IStock

Зрозуміло, що якщо ви біжите за антилопою з списом, то біг очевидно ефективніше ходьби. Але різниця між цими 2-ма заняттями не тільки в швидкості. Під час ходьби у кожен момент часу як мінімум 1-нога має контакт із землею. Під час бігу частину часу бігун проводить в польоті. І чим вище швидкість, тим більшу кількість часу бігун проводить у повітрі, без контакту з поверхнею. Елітні бігуни проводять в «польоті» до 45% часу.

Як правило, той, що злітає, повинно падати. Під час приземлення бігуни піддають тіло стресу адекватного приблизно 3-кратного власної ваги. За 1,6 км швидкого бігу, ноги типового бігуна абсорбують близько 100 тонн ударних сил. У цьому плані біг може зміцнювати тіло, так і шкодити.

В кінцевому підсумку, ризик коли-небудь отримати травму, пов'язану з фізичним навантаженням під час ходьби досить низький (1-5%), а під час бігу високий (20-70%).

7. Ходьба корисна при підйомі по сходах

©spukkato/IStock

Гарвардські вчені встановили, що люди, які в середньому розумілися як мінімум на 8 поверхів в день – були на 33% менше схильні до ризику смерті, ніж ті, хто майже не піднімався по сходах.

Більше ходіть, будьте здоровими довше живіть. Удачі!

Важливе вправа, яка необхідна вам в кожній вашій тренуванні
© kieferpix/iStock Якщо ви стежите за новинками в світі здоров'я та фітнесу, чи то, напевно, зможете назвати найпопулярніші вправи – інтервальні тренування високої
5 видів фізичної активності, які спалюють більше 1000 калорій
© mladensky/IStock Вибираючи ту чи іншу програму тренувань, багато запитують себе: «А скільки калорій я зможу спалити в день?». Все залежить від таких факторів, як
Ходьба по 35 хвилин на день знижує ризик розвитку інсульту у літніх людей
© yacobchuk/IStock Ми знаємо про те, як корисні тренування, але деколи на них просто не вистачає часу. З іншого боку, при величезному бажанні зміцнити здоров'я час
10 речей, які потрібно знати про вплив ходьби на здоров'я
© kieferpix/iStock Ходьба – це не просто спосіб побачити красу свого міста. Прогулюючись на будь-якій швидкості, ви покращуєте вашу фізичну форму, здоров'я, настрій і
Важливі причини, чому вам потрібні вечірні прогулянки
© Odyssey Коли ви востаннє виходили на вечірню прогулянку? Важко пригадати? На жаль, ви в цьому не самотні. В наші дні дуже людей пам'ятають про користь прогулянок перед
Чому 10 000 кроків на день корисні для вашого здоров'я
© GeorgeRudy/IStock Ми не раз чули про те, що потрібно щодня робити 10 тисяч кроків, щоб залишатися здоровим, молодим і худим. Але чому саме це кількість? «Батьком»