Як нормалізувати сон своєї дитини
23.04.2019 911 0 newsdaily.org.ua

Як нормалізувати сон своєї дитини

В закладки

Як нормалізувати сон своєї дитини

@ PublicDomainPictures/Pixabay

Турбота про малюка приносить насолоду й захват. Але разом з усіма приємними моментами, батьки відчувають нестачу сну. Новонароджені не можуть спати цілу ніч. І це факт! Але є і хороша новина! Діти з 3 до 6 місяців зазвичай освоюють звичайний навик сну і можуть дрімати до самого світанку. Мозок дитини стає більш зрілим протягом цих перших місяців. Скоро ви побачите, як почне формуватися навичка сну, хоча, можливо, і не такий, як вам би хотілося. Як нормалізувати сон дитини? Читайте поради нижче.

Ваша дитина буде спати міцним і здоровим сном!

Щоб нормалізувати сон вашої дитини, WebMD пропонує слідувати 4 простих кроків. Допоможіть своїй дитині спати так, як ви мрієте.

1. Слідкуйте за ознаками втоми

@ smpratt90/Pixabay

Ваша дитина дасть вам зрозуміти, коли йому потрібен сон. Спостерігайте за такими загальноприйнятими ознаками втоми:

— тре очі;
— позіхає;
— дивиться в порожнечу;
— вередує.

Не чекайте, коли дитина буде перевтомлений. Такої дитини ще важче вкласти спати, і його сон буде неспокійним і чуйним. Намагайтеся відстежити ознаки втома до того, як дитина стане примхливим і роздратованим. Дійте на крок вперед і спостерігайте за першими сигналами.

2. Встановіть для дитини режим день-ніч

© noblige/iStock

З самого початку намагайтеся привчити дитину, що ніч – це час, коли ми спимо, а день – для гри. Денний час проводите активно, багато грайте і намагайтеся спати після годування. Коли стає темно, будьте більш стриманим батьком. Годуйте дитину в напівтемній кімнаті, скоротіть активність та ігри. Наприклад, приглушіть світло і увімкніть м'яку спокійну музику (не телевізор). Поступово дитина запам'ятає, що денний час для ігор, а ніч – для сну.

Читайте також Як допомогти немовляті позбутися від гикавки

3. Розділіть годування і сон

@ fancycrave1/Pixabay

Після першого місяця намагайтеся, щоб дитина не засинав під час годувань або заколисувань. Дитина повинна навчитися засинати самостійно. Він може трохи поїсти, поспати і продовжити трапезу. Так може повторюватися кілька разів. Але якщо ви бачите, що дитина міцно заснув, припиніть годування і покладіть його в ліжко. Деякі батьки намагаються дати дитині більше грудного молока, молочної суміші або дитячого харчування, щоб він їв за графіком або довше спав. Насправді, це дуже шкідливо для дитини. Як і для дорослого! Згадайте, як вам спиться, якщо ви переїли? Перегодований дитина теж буде неспокійно спати.

Увага! Ніколи не підпирайте чимось дитячу пляшку до рота дитини в ліжечку. Це може призвести до інфекцій вух і порожнини рота, а також дитина може вдавитися.

4. Не будіть дитину старше 2 місяців для годування

@ jarmoluk/Pixabay

Якщо ваша дитина добре набирає вагу, немає необхідності будити його для годування вночі. Дитина повинна налагодити свій режим сну. Коли малюк стане їсти більше вдень, йому не потрібно буде прокидатися вночі, щоб поїсти.

Увага! Будіть дитину якщо:

— дитині від 0-2 місяців;
— дитина спить більше вдень, ніж вночі і пропускає денні годування.

Не дозволяйте дитині залишатися без їжі більше, ніж 4 години. Можливо, вам доведеться розбудити дитину і годувати вночі. Але краще проаналізувати звички дитини днем, ніж продовжувати будити дитину кожні 4 години вночі.

Зверніться за консультацією до вашого педіатра, якщо дитина недоношена або має особливі потреби. Можливо, в такому випадку годування повинні бути частіше.

Будьте терплячим батьком

Як нормалізувати сон дитини? Головне – намагайтеся бути реалістами! У перші місяці будьте готові до непередбачуваного і нерегулярного сну. Намагайтеся спати тоді, коли спить дитина. Можливо, це єдиний час, коли вам вдасться поспати. Якщо режим сну різко змінився, зверніться до педіатра, це може бути симптомом хвороби (наприклад, запалення вуха). Хоча, найчастіше, це сигнал про те, що дитина освоює новий навик і це всього лише новий етап в його розвитку.

Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
Як легко навчити дитину говорити
© PublicDomainPictures/Pixabay Діти агукают і грають зі звуками, перш ніж навчаться складно розмовляти. Це дитячий розмова, і в усьому світі він звучить по-дитячому. Але
Як вирішити проблему сухої шкіри голови у дитини
©tatyana_tomsickova/IStock Суха шкіра голови у дитини – проблема, яку помічають багато батьків. Як правило вона супроводжується появою кірочок, лущення і почервоніння на
Корисні поради про обіймах дитини з родичами
Чи знайома вам така ситуація: ви з дитиною прийшли в гості до родичів, а він не хоче з ними обійматися і цілуватися? Зазвичай в таких випадках батьки спонукають малюка
4 ознаки, що у дитини період стрибка зростання
©Pixabay Діти постійно ростуть, але в деякі періоди свого розвитку вони роблять це більш інтенсивно. Ростові стрибки у дітей найчастіше спостерігаються в перший рік
5 міфів, в які не варто вірити при народженні дитини
©tatyana_tomsickova/iStock Перший місяць новоспечених мам з новонародженою дитиною дуже часто виявляється не таким, як спочатку здається. Можливо, не всі до кінця