Вакцинація для вагітних: які щеплення потрібні майбутнім мамам в 2018-2019 році
03.05.2019 589 0 newsdaily.org.ua

Вакцинація для вагітних: які щеплення потрібні майбутнім мамам в 2018-2019 році

В закладки

Вакцинація для вагітних: які щеплення потрібні майбутнім мамам в 2018-2019 році

© Jovanmandic/iStock

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла важливою вакцинація вагітних. Крім того, вона назвала, які щеплення потрібно робити вагітним жінкам. Також на них варто звернути і тим, хто тільки збирається заводити дітей.

Редакція Newsdaily.org.ua ділитися з вами цією корисною інформацією.

Вміст матеріалу

Вакцинація вагітних: що потрібно знати

Уляна Супрун навела дані платформи освітніх та соціальних проектів у медицині M-Gate. Вона поділилася рекомендаціями, які варто зберегти собі. Крім того, було окремо поставлено питання про те, чи важлива вакцинація вагітних.

Супрун перерахувала ті щеплення, які слід робити жінкам до вагітності. Особливо, якщо раніше вони зроблені не були. Також вона попередила, що деякі з них все-таки мають теоретичний ризик для плода.

«Почнемо з вакцин, які варто зробити, якщо плануєте вагітність і не отримали ці прививки раніше:

1. за 28 днів — кір (жива вакцина), паротит, жовта лихоманка.

2. за 30 днів — поліомієліт.

3. за 60 днів — краснуха.

Жінкам, які отримали живу або живу ослаблену вакцину до вагітності, рекомендується відкласти вагітність мінімум на 4 тижні. Це пов'язано з тим, що живі і/або ослаблені вірусні вакцини: не повинні вводитися під час вагітності. Вони теоретично мають значний ризик для плоду», — написала Супрун в «Фейсбук».

Крім того, якщо вакцинація вже була зроблена жінці, яка не знала про свою вагітність, то це не може бути показанням для переривання вагітності.

За її словами, абсолютно безпечно можуть використовуватися інактивовані вірусні вакцини. Також безпечні бактеріальні вакцини і компоненти цих вакцин, які містять токсини. Також всім вагітним жінкам потрібно запропонувати вакцину від дифтерії, правця і вакцину від коклюшу протягом 2-го або 3-го триместру, у термін від 21 до 32 тижнів при кожній вагітності незалежно від історії вакцинації.

Вакцинація вагітних в залежності від строку

Також Уляна Супрун зазначила, що всім вагітним необхідно вакцинуватися від грипу, незалежно від терміну вагітності.

«Всім вагітним жінкам на будь-якому етапі вагітності або жінкам, які можуть завагітніти в найближчому сезоні грипу, слід запропонувати інактивовану вакцину проти грипу. Це робиться для профілактики захворюваності і смертності матерів і дітей від грипу. Вагітних також потрібно лікувати озельтамивиром (75 мг 2 рази на день). Якщо їх підозрюють або підтверджено інфікування грипом, незалежно від історії вакцинації», — зазначила Супрун.

Також, за словами Супрун, ще 1-на щеплення, яка повинна бути зроблена вагітним, це вакцина від гепатиту В, А та менінгіту.

«Деяким вагітним потрібно запропонувати вакцинацію від гепатиту В, гепатиту, менінгококової і/або пневмококової інфекції для профілактики захворюваності матері, якщо у них є певні фактори ризику», —додала Супрун.

Читайте також Як вибрати одяг новонародженому: принципи підбору фасону, розміру і тканини

Чи потрібно робити щеплення під час вагітності
© Jovanmandic/iStock Сама суть щеплення може насторожувати і навіть лякати вагітних, але поки що вакцинація — це головний спосіб запобігання поширенню багатьох інфекцій.
Які щеплення потрібні вагітним: гід по вакцинації
©Vasyl Dolmatov/IStock Вакцинація під час вагітності, до неї і після пологів вкрай важлива для здоров'я майбутньої мами і її дитини. Якщо ви чекаєте малюка і хочете
Які щеплення безпечно робити під час вагітності: гід лікаря
© Pixel_away/iStock Під час очікування дитини, жінкам потрібно знати, які щеплення для вагітних безпечні для здоров'я. EVE розповідають все про вакцинації для майбутніх
Обов'язкові щеплення для дорослих: список Уляни Супрун
© МОЗ Думаєте, що найстрашніше вже позаду, ви дорослий і вас більше ніхто не буде вмовляти зробити ту страшну щеплення? Але, навіть якщо ви зробили щеплення усіма
Чому не можна мочити щеплення: розвінчання популярного міфу
© Wavebreakmedia/IStock Всі ми знаємо, як важливі щеплення. Є планові вакцинації, які пропускають. Але є й такі, які обов'язкові. Наприклад, вакцинація проти
Уляна Супрун затвердила: перевозити пацієнтів вперед ногами – можна
© МОЗ Глава українського міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун розвінчала черговий медичний міф. На думку в. о. міністра, перевозити пацієнтів на каталках і нести на