Які щеплення безпечно робити під час вагітності: гід лікаря
16.04.2019 727 0 newsdaily.org.ua

Які щеплення безпечно робити під час вагітності: гід лікаря

В закладки

Які щеплення безпечно робити під час вагітності: гід лікаря

© Pixel_away/iStock

Під час очікування дитини, жінкам потрібно знати, які щеплення для вагітних безпечні для здоров'я. EVE розповідають все про вакцинації для майбутніх мам.

Вміст матеріалу

Щеплення для вагітних: що потрібно знати

Небезпека вакцинації проти гепатиту А під час вагітності не підтверджена, але очікується, що ризик для дитини буде низьким. Це пов'язано з тим, що основа – це інактивований вірус, який вирощений в лабораторії, а потім знешкоджений). Деякі дані свідчать про те, що плід, що розвивається, не піддається ризику при застосуванні вакцини проти гепатиту В.

Жінки, які піддаються ризику зараження вірусом гепатиту В під час вагітності (наприклад, ті, у кого було більше одного сексуального партнера протягом попередніх шести місяців або ті, хто був раніше заражений) обов'язково повинні бути вакциновані. Вакцини проти вірусу папіломи людини не рекомендуються вагітним жінкам.

Інактивовану вакцинацію проти грипу можна вводити в будь-якому триместрі, до і під час сезону грипу. Тим не менш, жива аттенуированная вакцина проти грипу не рекомендується для використання під час вагітності. Вакцини проти кору, свинки, краснухи не слід призначати вагітним жінкам, або тим, хто намагається завести дитину.

© rawpixel.com/Pexels

Якщо вакцина буде введено вагітній жінці або вагітність виникає протягом 28 днів після вакцинації, їй слід обговорити зі своїм лікарем можливі ризики для плода. Вагітність не повинна виключати вакцинацію проти менінгококу.

Рекомендації щодо пневмококових кон'югатів або полисахаридных вакцин при вагітності не мають точних заборон або дозволів. Незважаючи на те, що ніяких несприятливих наслідків застосування вакцини проти ін'єкційних полиомиелитов (ІПВ) не було зареєстровано серед вагітних жінок або їх плодів, слід уникати таких щеплень.

Однак, якщо вагітна жінка піддається підвищеному ризику зараження і вимагає негайної захисту від поліомієліту, то необхідно звернутися до лікаря. Вакцинації проти правця, дифтерії та кашлюку безпечні під час очікування дитини. Оскільки наслідки вірусу вітряної віспи у плода невідомі, вагітним жінкам не слід призначати вакцину проти цього захворювання.

Щеплення для вагітних дуже важливі, тому обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем з повожу можливих наслідків.

Вакцинація для вагітних: які щеплення потрібні майбутнім мамам в 2018-2019 році
© Jovanmandic/iStock Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла важливою вакцинація вагітних. Крім того, вона назвала, які щеплення
Які щеплення потрібні вагітним: гід по вакцинації
©Vasyl Dolmatov/IStock Вакцинація під час вагітності, до неї і після пологів вкрай важлива для здоров'я майбутньої мами і її дитини. Якщо ви чекаєте малюка і хочете
Чи потрібно робити щеплення під час вагітності
© Jovanmandic/iStock Сама суть щеплення може насторожувати і навіть лякати вагітних, але поки що вакцинація — це головний спосіб запобігання поширенню багатьох інфекцій.
Чому не можна мочити щеплення: розвінчання популярного міфу
© Wavebreakmedia/IStock Всі ми знаємо, як важливі щеплення. Є планові вакцинації, які пропускають. Але є й такі, які обов'язкові. Наприклад, вакцинація проти
Чи потрібно робити щеплення: вся правда про дискусійному питанні
© scyther5/iStock Існує думка, що не варто робити щеплення дітям. Адже вони можуть нашкодити здоров'ю і не приносять ніякої користі. The Challenger дають відповіді на
Обов'язкові щеплення для дорослих: список Уляни Супрун
© МОЗ Думаєте, що найстрашніше вже позаду, ви дорослий і вас більше ніхто не буде вмовляти зробити ту страшну щеплення? Але, навіть якщо ви зробили щеплення усіма