Чи потрібно робити щеплення: вся правда про дискусійному питанні
12.03.2019 627 0 newsdaily.org.ua

Чи потрібно робити щеплення: вся правда про дискусійному питанні

В закладки

Чи потрібно робити щеплення: вся правда про дискусійному питанні

© scyther5/iStock

Існує думка, що не варто робити щеплення дітям. Адже вони можуть нашкодити здоров'ю і не приносять ніякої користі. The Challenger дають відповіді на найпопулярніші питання.

Вміст матеріалу

Види вакцин

Живі вакцини. Вони містять ослаблений вірус, який не викликає захворювання у здорових людей. Єдина можлива реакція – це слабкість і температура. Ви можете захворіти тільки якщо у вас є порушення імунної системи. Приклади: вакцини проти кору, краснухи, паротиту та вітряної віспи.

Інактивовані та субодиничні вакцини. Вони містять знешкоджений вірус, який не викликає захворювання. У деяких випадках потрібне повторне щеплення. Можуть виникнути побічні реакції і ускладнення. Їх роблять проти грипу та гепатиту.

Токсоидная вакцина. Подібний укол допомагає виробляти антитіла до введеного токсину. Їх застосовують для запобігання кашлюку, дифтерії та правця.

Які щеплення потрібні дорослим

Фахівці рекомендують дорослим раз в 10 років робити вакцини проти дифтерії та правця. Також не забувайте про щеплення від гепатиту В і грипу. Людям з хронічними захворюваннями і тим, хто страше 65 років варто пройти вакцинацію від пневмокока.

Також існують travel immunisation. Все залежить від країни та регіону поїздки. Вам можуть запропонувати щеплення від гепатиту А, жовтої лихоманки, тифу і кліщового енцефаліту. Інформацію про обов'язкових вакцинах можна знайти в національному календарі щеплень. Там вказано, коли і які щеплення варто зробити. Пам'ятайте, що вибір завжди залишається за вами.

Чи потрібно робити щеплення дітям

Якщо ви досі не знаєте чи потрібно робити щеплення дитині, то прислухайтеся до думок фахівців. На жаль, деяких батьків неможливо переконати у необхідності вакцинації. У такі моменти вони ризикують здоров'ям дитини. Багато піддаються хибним стереотипам, впливу старшого покоління, слідують трендам, бояться, схиляються до релігії або просто не хочуть займатися цим з-за ліні.

Не робити щеплення дітям – це неправильно. Адже в потрібний момент організм просто виявиться без потрібної захисту і не зможе подолати інфекцію. Деякі випадки закінчуються фатально. Вакцини не приносять шкоди, побічні ефекти – це всього лише відповідь організму. Дотримуйтесь порад фахівців, щоб уникнути проблем зі здоров'ям.

Читайте також Як кинути пити: все про те, що не виходить зробити самостійно

Чи потрібно робити щеплення під час вагітності
© Jovanmandic/iStock Сама суть щеплення може насторожувати і навіть лякати вагітних, але поки що вакцинація — це головний спосіб запобігання поширенню багатьох інфекцій.
Які щеплення потрібні вагітним: гід по вакцинації
©Vasyl Dolmatov/IStock Вакцинація під час вагітності, до неї і після пологів вкрай важлива для здоров'я майбутньої мами і її дитини. Якщо ви чекаєте малюка і хочете
5 вакцин, які необхідні людям старшого віку
©Ridofranz/IStock Як відомо, діти і літні люди особливо схильні до різних інфекцій і захворювань. Кращий спосіб захистити своє здоров'я – провести своєчасну вакцинацію.
Які щеплення безпечно робити під час вагітності: гід лікаря
© Pixel_away/iStock Під час очікування дитини, жінкам потрібно знати, які щеплення для вагітних безпечні для здоров'я. EVE розповідають все про вакцинації для майбутніх
Чому не можна мочити щеплення: розвінчання популярного міфу
© Wavebreakmedia/IStock Всі ми знаємо, як важливі щеплення. Є планові вакцинації, які пропускають. Але є й такі, які обов'язкові. Наприклад, вакцинація проти
Обов'язкові щеплення для дорослих: список Уляни Супрун
© МОЗ Думаєте, що найстрашніше вже позаду, ви дорослий і вас більше ніхто не буде вмовляти зробити ту страшну щеплення? Але, навіть якщо ви зробили щеплення усіма