4 ради для тренувань після спортивних травм
15.04.2019 745 0 newsdaily.org.ua

4 ради для тренувань після спортивних травм

В закладки

4 ради для тренувань після спортивних травм

© Sasha_Suzi/IStock

Люди, які регулярно займаються бігом, покращують своє здоров'я і запобігають появі багатьох хвороб. Але тренування – це велике навантаження, і навіть під час неї можливі травми і розтягування. Ми б хотіли дати вам декілька порад стосовно того, якою має бути тренування у людини, який нещодавно отримав травму і якому не терпиться знову почати бігати.

© Sasha_Suzi/IStock

Виберіть відповідний час

Як скоро ви зможете приступити до тренування після травми? Все це індивідуально і залежить від характеру отриманої травми. Розглядайте речі в довгостроковій перспективі: вам потрібно повністю одужати, щоб ви змогли тренуватися на повну силу. Якщо ви поспішите, то ризикуєте знову повернутися на «лаву запасних». Довіряйте експертам: слухайте всі рекомендації лікаря, тренера і дотримуйтесь їх порад. Ви зрозумієте, коли прийшов час повернутися в лад.

Складіть план

Коли ви впевнені, що готові до тренувань, складіть план тренувань. У вас має бути чітке розуміння того, як ви повинні займатися після одержання травми. Що рекомендує ваш лікар, фізіотерапевт, дієтолог або тренер? Думка професіонала відіграє важливу роль і дасть вам правильний напрямок. Не пошкодуйте часу на складання плану: повірте, це не марна трата вашого часу, а спосіб уберегти вас і ваше здоров'я.

©Kaboompics .com

Читайте також: 8 труднощів, які чекають початківця бігуна

Будьте терплячі і йдіть до своєї мети

Ви, нарешті, відновилися і готові почати забіг? Приголомшливо! Але не поспішайте! Потрібно поступово підвищувати інтенсивність тренування, щоб уникнути повторних травм. Встановіть для себе межу: не бігайте більше якогось певного часу або зменшіть довжину дистанції.

Успішний спортсмен повинен бути терплячим: якщо ви не можете похвалитися цим якістю, виробіть у собі. Під час тренувань варто залишатися зосередженим, спокійним, цілеспрямованим і отримувати належну медичну допомогу у разі появи травм. Саме при такому підході вам вдасться досягти успіху в будь-якому виді спорту.

© lzf/IStock

Вчіться на своїх помилках

Багато бігуни отримують травми через дисбалансу в статиці тіла, або з-за неправильної техніки бігу або недостатньої фізичної підготовки. Вийміть урок з усього, що сталося: дізнайтеся, чому сталася травма. Проконсультуйте з фахівцем про те, як запобігти її в подальшому.

Тренуйте м'язи всього тіла, щоб вам було легше бігти, і ви не перевантажувались. Виділіть достатньо часу на відновлення після травми: відпочинок так само важливий, як і ваш біг. Працюйте над технікою бігу. Травма принесла вам користь: ви дізналися більше про себе і своє тіло, ви зможете удосконалити біг, стати сильніше і зробити тренування більш ефективною в майбутньому.

Читайте також: 10 поширених травм у спорті і методи їх лікування

4 способи уникнути травми коліна в спорті
© lzf/IStock Ви, можливо, не стикалися з болем в коліні і навіть не підозрюєте, з-за чого вона може виникнути. Але якщо під час тренування відбувається сильне напруження
4 способи полегшити біль у колінах
© Srisakorn/IStock Коліно – суглоб, на який щодня припадає велике навантаження. Якщо ви відчуваєте біль в коліні протягом тривалого періоду часу, зверніться до лікаря:
5 видів тренувань тіла, для яких не потрібен спортзал
© Sasha_Suzi/IStock Не всі люди комфортно себе почувають в тренажерному залі. Але навіть ті, кому подобається займатися, можуть одного разу занудьгувати і вирішити
9 лайфхаков для зменшення болю в м'язах після тренування
©ChesiireCat/IStock Біль у м'язах після інтенсивного тренування – часте явище у тих, хто регулярно займається спортом. Не переживайте, ви не єдиний, у кого вони виникли.
Корисні речі, які допомагають поліпшити тренування
©jacoblund/IStock Хочете підвищити ефективність своїх тренувань? Тоді вам варто задуматися не тільки про техніку виконання вправ, але і про необхідне спорядження, яке
Як полегшити одужання після спортивної травми
© nd3000/iStock WikiHow розповідають, як швидше одужати після спортивної травми і повернутися до тренувань. Ви зможете відновитися після занять будь-якої складності без