4 способи уникнути травми коліна в спорті
22.03.2019 858 0 newsdaily.org.ua

4 способи уникнути травми коліна в спорті

В закладки

4 способи уникнути травми коліна у спорті

© lzf/IStock

Ви, можливо, не стикалися з болем в коліні і навіть не підозрюєте, з-за чого вона може виникнути. Але якщо під час тренування відбувається сильне напруження в колінах – можуть з'явитися неприємні наслідки і навіть травми. Тренування – прекрасний спосіб привести тіло у форму і поліпшити своє здоров'я, але і в тренування можуть бути свої наслідки. Краще знати про них заздалегідь, щоб запобігти їх появі.

© lzf/IStock

Як уникнути травми коліна?

Збільшуйте навантаження поступово

Немає нічого краще, ніж займатися видом спорту, який любиш. Ви так захоплені тренуваннями, що можете захотіти прискоритися і почати виконувати більш складні вправи. Але не піддавайтеся спокусі. Якщо ви будете поспішати і не дозволите вашому тілу звикнути до навантаження – це призведе до різного роду травм (не тільки болю в коліні).

Використовуйте правило 10 відсотків: щотижня збільшуйте навантаження на 10% до тих пір, поки не досягнете своєї мети. 10 відсотками можуть бути додаткові 5 хвилин бігу або додаткове повторення для силових вправ.

©dima_sidelnikov/IStock

Уникайте дисбалансу м'язів

У багатьох людей, які займаються спортом, відбувається дисбаланс м'язів. Під час тренування м'язів ніг, якщо ви робите акцент на розширенні і зміцненні м'язів квадрицепсов, але забуваєте про підколінних сухожиль – у вас можуть з'явитися проблеми з колінами. Вам потрібно зміцнювати м'язи, пов'язані з коліном: підколінні сухожилля, ікри, квадрицепси. Це зробить їх більш сильними і збалансованими, а також допоможе уникнути травм.

Розвивайте гнучкість

Гнучкість – це ключовий елемент, що допомагає вам не перенапружити коліна. Якщо ваша тренування включає в себе швидкі і різкі рухи, а також повороти, вам необхідно збільшити гнучкість тіла. Зробіть розтяжку після тренування, щоб підвищити гнучкість, допомогти організму відновитися після навантаження і запобігти наступні травми.

© vadimguzhva/IStock

Інтервальний тренінг

Інтервальний тренінг – ефективний спосіб уникнути травм після тренування. Коли ви виконуєте різні види вправ (силові, кардіо і т. д.), ви розвиваєте безліч груп м'язів, що робить вас ще витриваліше і сильніше. Завдяки цьому ви так і не дізнаєтеся, що таке біль у коліні.

Читайте також: 10 поширених травм у спорті і методи їх лікування

4 способи полегшити біль у колінах
© Srisakorn/IStock Коліно – суглоб, на який щодня припадає велике навантаження. Якщо ви відчуваєте біль в коліні протягом тривалого періоду часу, зверніться до лікаря:
4 ради для тренувань після спортивних травм
© Sasha_Suzi/IStock Люди, які регулярно займаються бігом, покращують своє здоров'я і запобігають появі багатьох хвороб. Але тренування – це велике навантаження, і навіть
Що робити, якщо турбує біль в коліні: поради та симптоми
©Pixabay Що робити, якщо вас турбує біль у коліні? У більшості випадків ви зможете полегшити свій стан самостійно. Сайт NHS розповів, що для цього потрібно робити. Вміст
6 вправ на баланс для зміцнення щиколоток
© macniak/IStock Травми щиколотки – це одна з головних проблем бігунів. Виною всьому слабкість сухожиль і зв'язок навколо гомілковостопного суглоба. Якщо ви не займетеся
Як захистити себе від виникнення травм у спорті
© busracavus/iStock Найгірше, що трапляється з бігуном, – це травма. Біль може бути гострою або хронічною, поступово посилюватися без належного догляду та лікування.
5 видів кардіотренувань для тих, у кого є травми
© nd3000/IStock Біль у колінах або пережита травма змусила вас припинити тренування? Ви можете продовжувати свої тренування серцево-судинної системи, просто