9 лайфхаков для зменшення болю в м'язах після тренування
09.03.2019 722 0 newsdaily.org.ua

9 лайфхаков для зменшення болю в м'язах після тренування

В закладки

9 лайфхаков для зменшення болю в м'язах після тренування

©ChesiireCat/IStock

Біль у м'язах після інтенсивного тренування – часте явище у тих, хто регулярно займається спортом. Не переживайте, ви не єдиний, у кого вони виникли. Але є способи, які допоможуть зменшити її.

Звичайно, найголовніше й найважливіше – це техніка виконання вправ. Якщо ви виконуєте їх неправильно – не дивно, що виникла біль. Але ми б хотіли поговорити про інші методи, які допомагають послабити біль і запобігають її поява.

©ChesiireCat/IStock

Відпочивайте

Відразу після тренування більшість людей повертаються до звичайного темпу свого життя: працюють, займаються домашніми справами, виконують доручення. Але вам потрібно час на те, щоб розслабитися: завдяки цьому тіло і м'язи зможуть відновитися після великого навантаження.

Їжте продукти з білком

Протеїнові коктейлі та батончики – це добре, але корисніше буде, якщо ви будете їсти продукти, багаті білком. Білок – будівельний матеріал, він допоможе вам зменшити біль у м'язах і сприяє їх якнайшвидшому відновленню. Слід включити в раціон арахіс, мигдаль, йогурт, банани.

©tashka2000/IStock

Уникайте зневоднення

Під час інтенсивного тренування в тренажерному залі потрібно пити питну воду, щоб уникнути зневоднення. Вашим м'язовим клітинам потрібна вода, тому, якщо ви не відчуваєте їх водою – вони слабшають. Намагайтеся пити щогодини тренування. Через кілька годин після тренування колір вашої сечі повинен бути світло-жовтим або прозорим. Якщо вона темно-жовта – ви пили недостатня кількість води.

Не забувайте про розігріві

Більшість людей забувають про розминці перед інтенсивним тренуванням, так як не розуміють, як вона важлива, а також те, як вони ризикують під час подальшого фізичного навантаження. Розминка дозволяє розігріти тіло і м'язи, підготувати її до тренування, зменшити ризик появи болю в м'язах і їх пошкодження. Легке тренування після тренування також принесе користь вашому тілу.

© Burst/Pexels

Читайте також: Щоденна розминка: 6 вправ для розтягування сухожиль

Займайтеся навіть при болю в м'язах

Тренування при болю в м'язах здається непродуктивної, але насправді вона допоможе зняти напругу і позбавить вас від молочної кислоти, що призводить до болю в м'язах. Звичайно, тренування не повинна бути інтенсивною: біг підтюпцем – відмінний варіант.

Робіть масаж або прикладайте лід до ноги

Щоб послабити напругу в м'язах і позбавити тіло від надлишків рідини після тренування, робіть 20-хвилинний масаж за допомогою масажної палички або ролера. Ви також можете прикладати пакет з льодом протягом 10 хвилин до хворого місця, щоб зменшити запалення в м'язах і прискорити процес загоєння.

Їжте вишню

Вишня збільшить потік кисню до м'язів, що зменшить запалення, зменшує біль після тренування і прискорить відновлення.

Здрімніть

Якщо у вас є така можливість – здрімніть через 1-2 години після тренування. Це дійсно необхідно, так як завдяки глибокій стадії сну ваш організм відновиться і набере сили, які ви витратили на тренування.

©StockSnap/Pixabay

Прийміть душ

Душ не тільки змиває з вас піт, але і допомагає зменшити запалення в м'язах, суглобах і сухожиллях, а також запобігає різні травми м'язів.

Читайте також: 4 ради для тренувань після спортивних травм

7 способів позбавитися від болю у м'язах
© sawaddee3002/IStock Біль у м'язах після активного тренування – це цілком нормально. Але неприємні відчуття у всьому тілі навіть після відпочинку можуть перетворитися на
Можуть фітнес-тренування бути безболісними
©PhotoBylove/IStock Серед новачків у фітнесі існує думка, що біль у м'язах і суглобах — це нормальна частина тренувань, яка демонструє поступове звикання тіла до нових
3 міфу про важливу розтяжці, які тільки все псують
© dima_sidelnikov/IStock Багато людей, що займаються спортом, вирішують виключити з тренування таку важливу річ, як розтяжка. Деякі вважають, що вона не приносить багато
8 труднощів, які чекають початківця бігуна
© gpointstudio/IStock Є безліч причин почати бігати: привести тіло у форму, схуднути або зняти стрес після важкого робочого дня. Але мотивація може легко прірву, коли
Продукти для відновлення після тренування, які полегшать біль у м'язах
© jacoblund/IStock 30-45 хвилин після тренування — це критичний час, щоб підживлювати ваше тіло для правильного відновлення. Воно включає в себе нарощування м'язів,
Як позбавитися від болю у м'язах
© rawpixel.com/Pexels Немає нічого краще почуття задоволення після важкої тренування. Але коли ви повертаєтеся додому зі спортзалу з болем в м'язах – це не найприємніший