Можуть фітнес-тренування бути безболісними
18.04.2019 685 0 newsdaily.org.ua

Можуть фітнес-тренування бути безболісними

В закладки

Можуть фітнес-тренування бути безболісними

©PhotoBylove/IStock

Серед новачків у фітнесі існує думка, що біль у м'язах і суглобах — це нормальна частина тренувань, яка демонструє поступове звикання тіла до нових навантажень. Ви впевнені, що спорт неможливий без болю? Це велика помилка. Слідуючи всього трьом простим правилам, ви отримаєте тіло своєї мрії, не відчуваючи при цьому ніякого дискомфорту:

Більше рухів

©julief514/iStock

Запам'ятайте основне правило: для того, щоб нормально функціонувати, суглоби і м'язи повинні перебувати в постійному русі. За великим рахунком, людина — це машина виживання, яка не повинна витрачати енергію на речі, які не приносять ніякої користі: дивитися улюблений серіал, сидячи на дивані, наприклад.

Наші суглоби отримують живильні речовини і виводять токсини з допомогою синовіальної рідини, яка в свою чергу виробляється тільки під дією механічного стресу, тобто руху.

Як тільки ми забуваємо про природу свого тіла, про його потреби в русі, воно дає про себе знати у вигляді тягнуть болів, прострілів і так далі.

Правильна техніка

© vadimguzhva/iStock

Популярність кроссфита та інших модних силових тренувань в наш час важко переоцінити. Проте новачки в спорті, вичавлюючи з себе останні соки, часто ігнорують правильну техніку виконання тих чи інших вправ. В результаті неправильний вигин зап'ястя під час жиму штанги на лаві або заокруглена спина під час станової тяги приводить до травм.

Обов'язково акцентуйте увагу не на кількості повторень, а на якості виконання, і тоді ви навряд чи дізнаєтеся, що таке біль після силового тренування.

Тренування всього тіла

© djiledesign/iStock

Багато завсідників тренажерних залів приділяють якийсь зоні занадто багато уваги, обділяючи їм інші частини тіла. Так, перетренированные грудні м'язи і пасивна спина можуть призвести до погіршення постави, а надто накачана задня поверхня стегна при слабких квадрицепсах — до проблем з колінами.

Якщо ви робите лише перші кроки в спорті, кожна ваша тренування повинна задіяти всі м'язи тіла. Звичайно ж, можна додати 2-3 додаткових вправи на ті ділянки, які вам здаються проблемними. Пам'ятайте про те, що Арнольд Шварценеггер домігся вражаючих результатів, роками виконуючи тренування на все тіло.

Читайте також Корисні підказки, які допоможуть позбутися від болю в м'язах

7 причин, чому потрібно зайнятися водним спортом або плаванням
© ajay bhargav GUDURU/Pexels Водні тренування можуть бути ключем до того, щоб ваші тренування були веселими і приємними. Якщо біг, підняття тягарів не принесли
Суперкорисне секрети фітнесу від топових спортсменів
© nd3000/IStock Фітнес лише на перший погляд здається простим заняттям. Насправді майже всі новачки допускають помилки під час тренувань, які роблять вправи
Найпоширеніші помилки мам під час тренувань
© Milkos/IStock Ви молода мама, яка хоче повернутися у форму після пологів? Найімовірніше ви вже записалися в тренажерний зал або почали виконувати вправи вдома.
Як відновити суглоби легко і безболісно
©PhotoBylove/IStock Підколінне сухожилля грає ключову роль в ходьбі, бігу, їзді на велосипеді і плавання. Проте з часом робота підколінного сухожилля і інших суглобів
7 фітнес-тренувань, якими користуються знаменитості
© IBTimes UK Пройшла тільки половина літа — ще є час привести тіло в порядок і блиснути на пляжі! Ці тренування від українських, і голлівудських зірок допоможуть вам
7 способів позбавитися від болю у м'язах
© sawaddee3002/IStock Біль у м'язах після активного тренування – це цілком нормально. Але неприємні відчуття у всьому тілі навіть після відпочинку можуть перетворитися на