Як правильно харчуватися до і після бігу для досягнення результату
17.03.2019 737 0 newsdaily.org.ua

Як правильно харчуватися до і після бігу для досягнення результату

В закладки

Як правильно харчуватися до і після бігу для досягнення результату

© Antonio_Diaz/IStock

Щоб ваші заняття бігом приносили очікуваний результат, треба правильно організувати своє харчування. Сплануйте своє меню до і після тренування, адже від цього багато в чому залежить її ефект!

Пропонуємо декілька рекомендацій зі спортивного харчування для бігунів:

1. Пийте воду

Для підтримки водно-сольового балансу воду треба пити до, під час і після занять бігом. Намагайтеся пити невеликими ковтками, щоб не перевантажувати серце.

© Anetlanda/IStock

2. Допоможіть організму відновитися

Для цього можна додати в раціон амінокислоти – вони допоможуть вашому тілу швидше відновити сили після інтенсивних тренувань. Приймати їх можна і до, і після бігу. Також з цією ж метою можна з'їсти після тренування що-небудь вуглеводне і білкове.

3. Підтримуйте метаболізм

Якщо після бігу пройшло вже близько двох годин, а ви ще нічого не з'їли, це може сповільнити обмін речовин і відновлення організму. Тому через 40 хвилин після занять постарайтеся випити хоча б склянку фруктового соку, а ще через півгодини повноцінно перекусіть.

© Pixabay/Pexels

4. Не їжте важку їжу

Жирну і важку їжу перед заняттями бігом краще не вживати, так як вона перевантажить ваш організм. Ваша їжа повинна бути поживною, але легкою.

5. Харчуйтеся залежно від мети тренувань

Важливий момент: якщо метою вашого бігу є схуднення, то порція їжі перед тренуванням повинна бути невеликою, але містити складні вуглеводи – наприклад, це може бути банан або жменю сухофруктів. Якщо ж ви бігаєте для підтримки гарної спортивної форми, то за годину-дві до бігу можете з'їсти порцію вуглеводів побільше – кашу, фрукти, йогурт, овочі.

© Antonio_Diaz/IStock

З цими рекомендаціями вам буде легше сформувати правильний раціон для занять бігом. Харчуйтеся правильно, займайтеся спортом і будьте здорові!

Що варто їсти до, під час і після пробіжок
© Antonio_Diaz/IStock Якщо ви почали займатися бігом, ви напевно не раз задавалися питанням про те, що повинно входити в ваш раціон, щоб тренування приносили більше
Маленькі, але корисні поради для тих, хто займається бігом
© OlegPhotoR/iStock Що для вас біг? Просто тренування чи спорт? Ви бігаєте часто або на довгі дистанції? Є способи зробити біг більш ефективним. А ще можна — приємним.
Поради щодо отримання максимальної користі від тренування
Як відомо, фізичні вправи корисні для всіх: вони допомагають скинути вагу, наростити м'язову масу, стати сильніше, зменшити стрес, поліпшити здоров'я і підвищити енергію.
Як правильно пити воду, щоб ефективно худнути
Ви знали, що є дієта, яка не передбачає обмеження в їжі? Вам потрібно тільки пити воду. Ми просто розповімо тут і зараз, як це робити ефективно і правильно, щоб скинути
Як правильно дихати під час бігу, щоб не задихатися
©beginogi.ru Якщо ви регулярно виходьте на пробіжки, то напевно замислювалися, як правильно дихати під час бігу щоб не задихатися. Правильне дихання при бігу дуже
Як правильно бігати вранці: техніка для початківців
©nur.kz Здоровий спосіб життя стає все популярнішим, тому новачків у спорті цікавить питання, як правильно бігати вранці. Насправді, в пробіжках немає нічого надто