Як правильно бігати вранці: техніка для початківців
26.03.2019 1 027 0 newsdaily.org.ua

Як правильно бігати вранці: техніка для початківців

В закладки

Як правильно бігати вранці: техніка для початківців

©nur.kz

Здоровий спосіб життя стає все популярнішим, тому новачків у спорті цікавить питання, як правильно бігати вранці. Насправді, в пробіжках немає нічого надто складного, але деякі нюанси знати, все-таки, потрібно. Ми розповімо, як правильно бігати вранці.

Вміст матеріалу

Чому потрібно бігати

Як і будь-яка фізична навантаження, біг підсилює обмінні процеси в організмі. В результаті їжа засвоюється краще, енергії надходить більше, а зайві кілограми не відкладаються на боках. Всього півгодини інтенсивного бігу спалюють близько 300 калорій, тому при грамотному підході ви реально можете втрачати до двох кілограмів на тиждень. Будучи класичної аеробної навантаженням, біг збільшує нашу витривалість, а це сприятливо позначається на працездатності і повсякденному житті.

Крім того, біг добре тренує серцево-судинну систему. Завдяки перекачування великої кількості крові збільшується пропускна здатність судин і зміцнюється серце. Також біг дозволяє зануритися в свої думки, підвищує настрій і зміцнює силу волі, адже не всі початківці спортсмени продовжують тренуватися і далі.

Як правильно бігати вранці

Бігати можна в будь-який час доби, але саме ранкові пробіжки краще всього заряджають енергією. Щоб схуднути , бігати краще між шістьма і вісьма годинами ранку. Рівень глюкози в крові в цей час мінімальний, тому організму доведеться спалювати жир для отримання енергії.

Перед тим, як виходити на ранкову пробіжку, дайте своєму організму прокинутися: випийте склянку води, можете з'їсти легкий сніданок з кавою або чаєм. Безпосередньо перед бігом розімніть суглоби, зробіть розтяжку. Починайте рух з швидкого кроку, потім поступово прискорюйтеся і переходьте на біг підтюпцем.

Під час бігу важливо утримувати комфортну для вас швидкість. Не форсуйте цей момент, особливо, якщо ви тільки починаєте бігати вранці. На перших порах головне — правильно підготувати організм до навантажень, а з часом ваша швидкість зросте. Можете чергувати біг з швидким кроком: 1 коло бігу — 1-2 кола кроку. Потім поступово знижуйте кількість «легенів» кіл і збільшуйте тривалість бігу.

Екіпірування для бігу

Щоб бігати було комфортно і тренування приносили бажаний результат, ви повинні підібрати правильну спортивний одяг та взуття. Вибирайте зручний одяг, що не стискує рухів, наприклад, футболку і шорти. У холодну пору року це можуть бути штани, кофта з довгим рукавом і вітровка.

Взуття для бігу дуже важлива, так як вона повинна знижувати навантаження на ноги. Тому купіть спеціальні бігові кросівки, особливо, якщо будете бігати по бетонним покриттям.

Як правильно бігати вранці, щоб схуднути

Якщо головною метою ваших ранкових пробіжок є схуднення, тобто перед ними категорично не можна, інакше будуть спалюватися калорії, що надійшли з їжею, а не ваші. Пробіжка повинна тривати не менше 20 хвилин – так жири спалюються інтенсивніше. Якщо відчуваєте, що починаєте задихатися – знизьте швидкість і забезпечте організм достатньою кількістю кисню.

Техніка бігу вранці

Під час пробіжки намагайтеся тримати поставу, не сутультеся. Голову тримайте рівно, шию і плечі напружувати не треба. Також важливо правильно розподіляти вагу під час пробіжки. Для цього існують техніки: ступня-п'ята і п'ята-ступня. При бігу внутрішні поверхні стоп повинні знаходитися на одній лінії, щоб уникнути розгойдування тулуба. Під час бігу обов'язково стежте за своїм диханням – воно повинне бути рівномірним, без затримок. Дихати краще носом, а видихати ротом.

Закінчуйте пробіжку поступово: спочатку перейдіть на швидкий крок, потім сповільніть швидкість. Паралельно почніть піднімати і опускати руки, щоб відновити дихання. Вдома після пробіжки можна прийняти контрастний душ, який зніме крепатуру. Снідати можна не раніше, ніж через півгодини після пробіжки.

Отже, тепер ви знаєте, як правильно бігати вранці. Підходите до питання пробіжок грамотно, і насолоджуйтеся відмінним здоров'ям і гарною зовнішністю!

Читайте також Що їсти перед тренуванням, щоб швидше спалити жир

Як правильно бігати підтюпцем, щоб пробіжки допомогли схуднути
© nd3000/iStock Помічали, як складно довго бігти, коли ви початківець? А все тому, що потрібно знати, як правильно експлуатувати тіло під час бігу. Правильна техніка
Як правильно бігати, щоб схуднути
© m-imagephotography/iStock Ви знали, як правильно бігати, щоб схуднути? Якщо ні, то LiveStrong. сом вам у цьому допоможуть. Ви дізнаєтесь, що робили неправильно і чому
Потрібно бігати перед силовими тренуваннями
© jacoblund/iStock Багато людей не знають потрібно бігати перед силовими тренуваннями або краще робити це після основного заняття. Через це виникало безліч суперечок,
7 причин, чому найкраще бігати вранці
© lzf/IStock Не кожен чоловік знайде у собі сили прокинутися рано-вранці і йти бігати. Головою ми розуміємо, що це дуже корисно, до того ж це – ідеальний спосіб
Як правильно бігати на біговій доріжці: техніка від школи бігу
© shironosov/iStock Бігова доріжка – корисний винахід, яке допомагає залишатися в тонусі в будь-яку погоду. Але дощ і сніг не єдині причини, чому цей тренажер так
Як новачкам почати правильно бігати вечорами
© nd3000/iStock Бігати — надзвичайно корисно для здоров'я, це знають всі. Для багатьох біг — це символ здорового способу життя, адже він допомагає наситити організм