8 труднощів, які чекають початківця бігуна
11.05.2019 546 0 newsdaily.org.ua

8 труднощів, які чекають початківця бігуна

В закладки

8 труднощів, які чекають початківця бігуна

© gpointstudio/IStock

Є безліч причин почати бігати: привести тіло у форму, схуднути або зняти стрес після важкого робочого дня. Але мотивація може легко прірву, коли з'являться перші труднощі (а вони з'являться). Біг – це не така проста тренування, як може здатися. Організм тільки звикає до високої навантаженні і стресу, так що спочатку буде реагувати зовсім несподівано.

Ми б хотіли розповісти вам про 8 найбільш поширених проблем, які виникають у новачків, а також про те, як з ними впоратися.

Гострий біль у боці

© gpointstudio/IStock

У вас достатньо енергії для того, щоб пробігти довгу дистанцію, але ви не можете собі це дозволити, так як страждаєте від різкої болі в боці? Ця проблема дійсно є поширеною у новачків. Зазвичай проблема криється у вашому шлунку.

  • Що може допомогти: намагайтеся не їсти за 2 години до тренування. Робіть більше вправ на тренування м'язів живота і дихальні вправи. Коли з'явилася біль, перейдіть на ходьбу, дихайте повільно і натисніть на місце, яке болить. Як тільки біль зменшиться, ви можете знову бігати, але в повільному темпі.

Проблеми з шлунком

Під час тренування або після неї досить часто з'являються спазми в шлунку. Вся справа в тому, що, коли ви бігаєте, ваш шлунок здригається, що може вплинути і на травлення. Ваше тіло не звикло до навантаження, що й призводить до такої реакції.

  • Що може допомогти: переглянете свій раціон. Не перевантажуйте шлунок продуктами з високим вмістом жиру, солодкою їжею або пряної. До того ж не забувайте пити воду, так як через зневоднення також можливі спазми.

Біль у м'язах

©lzf/IStock

У початківців бігунів часто виникає біль у м'язах: вона зазвичай з'являється через кілька годин після тренування і може тривати до тижня. Це відбувається з-за того, що ваше тіло звикло до навантаження, або ваша техніка бігу неправильна. На жаль, немає можливості повністю уникнути болю в м'язах.

  • Що може допомогти: найкраще, що ви можете зробити для свого тіла, – це знизити інтенсивність тренування або зменшити тривалість, щоб ваше тіло поступово звикло до цієї фізичної активності.

Проблеми з диханням

Ви змушені уповільнити темп бігу, так як не можете дихати? Новачки часто скаржаться на задишку: це пов'язано з неправильним диханням під час тренування. Якщо об'єм видихуваного повітря не дорівнює кількості вдихуваного – бігун задихається.

  • Що може допомогти: зверніть увагу на те, як довго ви робите видихів під час тренування. Корисно порахувати кроки, коли ви дихаєте, особливо, якщо ви тільки недавно стали бігуном. Робіть два кроки (один – правою ногою, один – лівої) на вдиху і два кроки на видиху. Через якийсь час ця звичка стане частиною вашого бігу: ви доведете до автоматизму.

Читайте також: 10 поширених травм у спорті і методи їх лікування

Проблеми зі сном

© demaerre/IStock

Вам важко заснути після вечірньої пробіжки? Чи ви спите занадто мало? Наше тіло дуже повільно реагує на фізичний стрес, який ми отримуємо під час тренування. І іноді потрібно кілька годин, щоб воно перестало спалювати калорії (що нам, звичайно, подобається), і ми змогли, нарешті, заснути.

  • Що може допомогти: часто проблеми зі сном виникають після високоінтенсивного тренінгу. Так що буде правильним знизити інтенсивність бігу. Увечері бігайте на більш короткі дистанції в помірному ритмі, щоб ваше тіло вивільнило гормони стресу і швидше розслабитися після тренування. Бігати в швидкому ритмі ви можете на початку або в середині дня.

Біль у спині

У вас з'являється біль під час бігу, або ви відчуваєте напругу в цій частині тіла навіть тоді, коли не займаєтеся спортом? Спина відіграє важливу роль в бігу. Вона координує рухи інших частин тіла. Якщо вона починає хворіти – значить, «кульгає» техніка бігу, або у вас відсутня гнучкість або погано розвинена осьова мускулатура.

  • Що може допомогти: регулярно робіть силові вправи і вправи на розтяжку м'язів спини. Також поліпшите техніку бігу: ваша спина не повинна отримувати зайве навантаження.

Біль і жорсткість у суглобах

© Lifemoment/IStock

Вранці ви відчуваєте біль в ногах: вона з'являється, коли ви ходите або просто стоїте. Під час бігу наші ноги сильно перевантажуються: вони не звикли до такої навантаженні в повсякденному житті. Їм потрібен час, щоб пристосуватися до тренування і розвинути м'язи.

  • Що може допомогти: регулярна тренування допоможе зміцнити м'язи ніг. Ви також можете чергувати різні види бігу, щоб уникнути перенапруження окремих груп м'язів (одні будуть відпочивати, поки інші працюють).

Млявість

Вам важко даються кроки, і ви відчуваєте себе втомленим? Спочатку тренування сильно виснажують новачків, так це – нерідке явище.

  • Що може допомогти: удосконалювати техніку перегони й тверезо оцінюйте свої фізичні можливості. Професійні бігуни довго відточували свою майстерність, щоб у підсумку почати бігати швидко і на довгі дистанції. Робіть вправи на розтяжку, покращуйте гнучкість тіла, бігайте босоніж по траві – і тоді біг не буде для вас таким виснажливим.

Читайте також: 10 корисних вправ для зміцнення кульшового суглоба

11 лайфхаков для початківців бігунів, які допоможуть не закинути спорт
© lzf/IStock Дуже багато новачків, які зважилися на ранкові або вечірні пробіжки, швидко кидають корисне хобі з тієї чи іншої причини. Хтось нарікає на спеку/холод та
Поради олімпійця, що варто їсти до і після бігу
© microgen/IStock Роберто Мандье – це досить відомий бігун з Екваторіальної Гвінеї, який брав участь в Олімпійських іграх 2004 року. Зараз він є тренером в одній із
4 ради для тренувань після спортивних травм
© Sasha_Suzi/IStock Люди, які регулярно займаються бігом, покращують своє здоров'я і запобігають появі багатьох хвороб. Але тренування – це велике навантаження, і навіть
8 порад для тих, хто тільки починає шлях у спорті
© unsplash.com Почати регулярно займатися спортом — складно. Однак треба змусити себе зробити щось, навіть коли ми цього не хочемо. Особливо, якщо воно сприятливо
5 способів легко підкорити бігову дистанцію у 5 км
Ідея пробігти марафон на 5 км спершу може здатися чимось страшним. Врешті-решт, бігунів ми завжди уявляємо супер-витривалими машинами. Однак, якщо відкинути всі свої
8 порад для новачків в бігу, бажаючих поліпшити здоров'я
© lzf/IStock Ви новачок в бігу і хочете привести себе в форму? Перед тим, як надіти кросівки і відправитися на тренування, ознайомтеся з наступними рекомендаціями, якими