11 лайфхаков для початківців бігунів, які допоможуть не закинути спорт
15.03.2019 823 0 newsdaily.org.ua

11 лайфхаков для початківців бігунів, які допоможуть не закинути спорт

В закладки

11 лайфхаков для початківців бігунів, які допоможуть не закинути спорт

© lzf/IStock

Дуже багато новачків, які зважилися на ранкові або вечірні пробіжки, швидко кидають корисне хобі з тієї чи іншої причини. Хтось нарікає на спеку/холод та інші несприятливі погодні умови, комусь не вистачає вільного часу, мотивації і так далі.

Якщо ви — новачок у бігу, ці 11 порад від досвідчених спринтерів і марафонців допоможуть залишитися вірним своєму спортивному захопленню і здорового способу життя в цілому надовго:

© lzf/IStock

1. Не поскупіться на якісні кросівки

Як правильно вибирати взуття для бігу, читайте тут.

2. Орієнтуйтеся на дистанцію, а не час

Будьте терплячі і не хвилюйтеся, якщо спочатку не зможете подолати будь-яку відстань за бажаний відрізок часу. Дайте час своїм м'язам — вони повинні зміцніти і загартуватися.

3. Пам'ятайте, що дні відпочинку — це дні у спортзалі

Якщо ви займаєтеся бігом 3-4 рази в тиждень, намагайтеся також відвідувати спортзал у вільні від пробіжок дні 2-3 рази в тиждень.

4. Станьте членом бігового клубу

Звичайно, більшу частину часу ви будете бігати в самоті, але членство в біговому клубі дає багато приємних бонусів: нові знайомства, обмін досвідом, участь у змаганнях, організованих клубом і не тільки.

5. Зробіть біг своєю звичкою

Ранкова пробіжка повинна стати для вас таким же ранковим ритуалом, як чищення зубів або прийняття душу. Плануйте свій день так, щоб завжди залишався час на біг.

6. Поступово збільшуйте відстань

Не варто відразу ж бігати 10 км, якщо до того не піддавалися навіть два. Поступово збільшуйте дистанцію кожну тиждень, і якщо не вдасться подолати її відразу, не соромтеся трохи пройтися.

© lzf/IStock

7. Не бійтеся ходьби

Насправді, перерви у пробіжці, коли ви проходите якусь відстань звичайним кроком, дуже навіть корисні для збільшення сили м'язів і витривалості.

8. Ведіть щоденник

Записуйте свої цілі та досягнення у спеціальний щоденник. Знання свого прогресу і потенціалу — потужний мотиватор в спорті.

9. Крім бігу, займіться кроссфитом

Інтенсивні тренування допоможуть ще більше підвищити вашу витривалість, що дозволить брати нові висоти в бігу.

10. Ставте маленькі і досяжні цілі

У вас повинні бути цілі на тиждень, місяць і рік. Ідіть до кожного пункту повільними, але впевненими кроками, які наближають вас до бажаних глобальним змінам.

11. Пам'ятайте про гордого звання «бігун»

Якщо ви всерйоз захопилися бігом, не дозволяйте нікому підірвати вашу впевненість у собі словами про те, що ви не професіонал або несправжній бігун. Хтось бігає швидше, хтось повільніше, але ніхто не бігає «понарошку».

5 міфів про кросівки для бігу, які тільки заважають
© epickidstoys Smith/Flickr Як тільки ранкові або вечірні пробіжки перестають бути просто пустощами і стають частиною здорового способу життя, новоспечені бігуни
4 найпоширеніших міфу про кросівки для бігу
©Pixabay Правильні кросівки для бігу – одна з важливих умов досягнення хороших результатів. Але сучасний ринок пропонує стільки різних моделей спортивного взуття, що
5 порад для бігунів-початківців, які дійсно працюють
© Primoz_Korosec Скільки разів ви вирішували почати бігати, але цього так і не сталося? Багато? Однак ніколи не пізно почати, і ми хочемо спонукати вас дати цьому
Музика під час пробіжки: всі за і проти
©beginogi.ru Музика під час бігу – явище звичне для багатьох бігунів, адже вона допомагає зарядитися бадьорістю і гарним настроєм. Але не можна скидати з рахунків і те,
11 причин, чому варто полюбити кардіо на біговій доріжці
© epickidstoys Smith/Flickr Відомо, що біг позитивно впливає на здоров'я. У західних країнах цього спортивного заняття приділяють достатньо велике значення. Популярна
Як правильно бігати вранці: техніка для початківців
©nur.kz Здоровий спосіб життя стає все популярнішим, тому новачків у спорті цікавить питання, як правильно бігати вранці. Насправді, в пробіжках немає нічого надто