Як навчитися правильно торгуватися під час подорожей
07.03.2019 707 0 newsdaily.org.ua

Як навчитися правильно торгуватися під час подорожей

В закладки

Як навчитися правильно торгуватися під час подорожей

© Image_Source_/iStock

Навіть самі боязкі мандрівники ради, коли їм вдається збити ціну на якийсь сувенір. До того ж, якщо ви будете торгуватися з місцевим жителем, це зблизить вас, допоможе зануритися в місцеві культури та звичаї. Безпрограшна ситуація. Не знаєте, як правильно торгуватися в чужій країні? Скористайтеся порадами від Thriftynomads, щоб навчитися цьому і заощадити свої гроші.

Вміст матеріалу

Як правильно торгуватися під час подорожі

Звичайно, є різниця між ввічливій спробою скинути ціну і нахабством. Ми поговоримо про першому випадку. Хочете перестати переплачувати за товари місцевих жителів? Тоді беріть на озброєння наступні поради:

Говорите на їх мові (хоча б трохи)

© tumsasedgars/iStock

Вам не потрібно вільно розмовляти іноземною мовою, але знання кількох фраз дасть вам більше переваг. Якщо це можливо, ходіть на ринки з місцевим жителем або людиною, яка вільно говорить на цій мові. Але якщо такої можливості немає, вивчіть ці фрази під час подорожі:

  • Будь ласка
  • Дякую
  • Скільки це коштує?
  • Це занадто дорого
  • Основні числа (в залежності від валюти – наприклад, десятки, сотні, тисячі і т. д.)

Знаючи ці фрази іноземною мовою тієї чи іншої країни, ви швидше вийдете на контакт з місцевим жителем. Ви справите позитивне враження на продавця, т. к. будете намагатися говорити з ним однією мовою, нехай навіть і погано.

Дізнайтеся, де доречно торгуватися

© DragonImages/iStock

Не хочете потрапити в незручну ситуацію? Дізнайтеся, де можна торгуватися, а де вам, скоріш за все, відмовлять. Ви можете погуглити і знайти місця в інтернеті, або задати питання місцевим жителям, яким довіряєте, або запитати персонал готелю. Форуми Lonely Planet і TripAdvisor також є гарним джерелом інформації про місцеві звичаї.

Все, від ціни на продукти до вартості квитків на шоу, може обговорюватися – це залежить від того, де ви знаходитесь. Наприклад, можна збити ціну на квитки на автобус в Колумбії і готельні номери в Марокко. Варто запитати!

Оцініть поточну вартість товару

© annaorl/iStock

Якщо ви на ринку, порівняйте ціни у різних кіосках. Питайте, скільки коштує товар: вдаючи, що не бачите цінник. Дізнайтеся, у кого цей же товар коштує дешевше. Якщо ви купуєте дорогий товар (наприклад, інструменти, килими, кераміку), спробуйте запитати персонал готелю/хостелу, мандрівників, які купили той же предмет, або надійних місцевих жителів, у скільки вам обійдеться ця покупка, щоб ви знали загальний орієнтир.

Дозвольте продавцю зробити перше речення

© Pexels/Pixabay

Продавець завжди буде пропонувати ціну, що значно перевищує вартість товару. Дозвольте йому зробити це, щоб потім вести переговори про зниження ціни. Здивуєтеся вартості, якщо знаєте, що вона висока, і покажіть, що вагаєтесь. Не бійтеся відкинути первинну пропозицію. Це повинно привести до одному або двом більш низькими пропозицій. Продовжуйте вести переговори і збити ціну.

Запропонуйте середню ціну і приготуйтеся до компромісу

© Pexels/Pixabay

Отже, продавець встановив ціну. Що робити далі? Виберіть середню ціну – ціну між встановленою ціною продавця і бажаної. Якщо продавець пропонує ціну в 20 доларів, ви могли б запропонувати 10 доларів: але розраховуйте на те, що в підсумку ви можете заплатити близько 15 доларів, якщо це вам, звичайно, підходить.

Купуйте декілька речей за вигідною ціною

© Pixabay

Робіть покупки разом з другом, який шукає схожі сувеніри, або спробуйте знайти магазин, де продається безліч товарів, які ви шукаєте. Як правило, чим більше ви купуєте у продавця, тим вигідніше покупка. Корисно бути постійним клієнтом (приводьте друзів з хостелу!). Навіть те, що ви покинете кіоск, а потім знову повернетеся до нього пізніше, може викликати вдячність з боку продавця.

Дійте нерішуче і не поспішайте погоджуватися

© Pixabay

Не поспішайте, коли торгуєтеся. Прогуляйтеся і перевірте декілька продавців. Будьте чесні щодо цінності речі і того, наскільки сильно ви хочете або маєте потребу в ній. Запитаєте себе: «Я буду більше задоволений, купивши цю річ за запропонованою ціною, або більш засмучений тим, що переплатив за неї?». Потім надіньте «маску» нерішучості, ретельно обмірковуючи пропозицію. Не показуйте продавця, що вам дуже хочеться придбати цю річ, т. к. скинути ціну буде складніше. Особливо це стосується тих випадків, якщо ви знайшли унікальну річ, якої в інших кіосках немає.

Не виставляйте напоказ свої гроші

© Chronomarchie/Рixabay

Це просто: не показуйте гроші в процесі переговорів. Будьте обережні. Якщо ви покажете свій набитий грошима гаманець, вам навряд чи підуть назустріч. Інший підхід: тримаєте в руках тільки ту суму грошей, яку ви хочете запропонувати. Хочете заплатити 5 доларів (і не вище!) за цей шарф? Тримайте 5 доларів в руці і скажіть: «Це все, що у мене є». Звичайно, ви повинні знати приблизно, скільки коштує цей шарф, і якщо ціна в 5 доларів за нього є надто низькою, продавець навряд чи погодиться. Ще одна порада: завжди міняйте гроші на місцеву валюту і беріть на шопінг дрібні купюри.

Ходіть на ринок перед закриттям

© Pixabay

Прагнете відправитися на шопінг перед закриттям або пізно ввечері, щоб отримати знижки. Різноманітність може бути не таким рясним, але, безумовно, можна укласти більш вигідну угоду. Продавці ось-ось закриють магазин і підуть додому, тому вони охоче погодяться піти на поступку, адже хто відмовиться від додаткових готівкових?

Будьте доброзичливі та уважні

© Pixabay

Багато торгуються під час подорожі, але це лише забава. Не варто вести себе грубо й зарозуміло. Крім того, немає сенсу злитися на покупку, адже вона – лише маленька частина вашої подорожі. Поважайте продавців: не обманюйте і не відмовляйтеся від своїх слів, якщо вже погодилися з якоюсь запропонованою ціною.

Якщо сумніваєтеся, йдіть

© Pixabay

Завжди довіряйте своїм інстинктам. Якщо вони кажуть, що щось не так, рухайтеся далі. Ви завжди можете відмовитися від покупки, особливо якщо вважаєте, що ціна несправедлива. Насправді, після цього продавець може покликати вас назад і запропонувати більш низьку ціну.

Як навчитися економити час і все встигати
Як навчитися економити час і все встигати
Як навчитися економити час і все встигати
28.06.19 Поради про саморозвиток
Хочете знати, як навчитися економити час? Inc.Video допоможуть вам у цьому завданні. Далі ви дізнаєтеся, як змінити свої звички в кращу сторону. Вміст матеріалуЯк
Корисні поради, як не збанкрутувати на любові до їжі
© Naser Chawroka/Flickr Кожен з нас хоч раз підраховував, скільки витрачається грошей на їжу. Хтось навіть веде постійні підрахунки, а хтось навіть не підозрює, що
6 цікавих ідей для недорогого відпочинку сім'єю
© IStock Сімейний відпочинок не обов'язково має сильно бити по вашому бюджету. Пропонуємо кілька ідей недорогого, але не менш захоплюючого відпустки всією родиною. Такий
Hold the door: чому так важливо навчитися правильно притримувати двері іншим
© huffingtonpost.com Притримати двері іншій людині – це класична норма етикету, але найчастіше спроби проявити ввічливість закінчуються незграбними ситуаціями. Тим не
Як навчитися кататися на ковзанах
Як навчитися кататися на ковзанах
Як навчитися кататися на ковзанах
27.04.19 Поради про саморозвиток
© ferobanjo/Pixabay Скоро зима, тому важливо знати, як навчитися кататися на ковзанах, щоб весело провести свята. Wiki How дають докладну інструкцію, як підготуватися до
Як правильно забронювати автомобіль за кордоном: поради мандрівникам
© Nubia Navarro (nubikini)/Pexels Мандрівники воліють орендувати машини в поїздках, тому потрібно знати, як правильно забронювати автомобіль за кордоном. Далі ми