10 ідей, які мотивують дитини займатися спортом
20.04.2019 312 0 newsdaily.org.ua

10 ідей, які мотивують дитини займатися спортом

В закладки

10 ідей, які мотивують дитини займатися спортом

© jacoblund/IStock

Будь-який батько хоче, щоб його дитина була як фізично, так і розумово здорова. Сприяти цьому можна за допомогою правильного харчування, фізичної активності, читання, письма та іншим інтелектуальним заняттям. Враховуючи, що сучасні діти проводять дуже багато часу за комп'ютером, не дивно, що дорослі турбуються про те, що вони недостатньо фізично сильні і розвинені. Але ви можете змотивувати дитини почати займатися спортом вже по досягненню нею трирічного віку. Для цього потрібно робити наступне:

Скоротіть час, який дитина витрачає на перегляд телевізора або гру на комп'ютері

© snsforyou/Pixabay

Так, це може йому не сподобатися, тому будьте готовими до цього. Але ви повинні привчити чадо, що є певний час, коли він може користуватися гаджетами, а є час, коли йому це не дозволено робити: замість цього рушайте разом на свіже повітря, покатайтеся на велосипеді, грати в м'яч. Дитина здивується, скільки всього веселого можна зробити навіть без девайсів.

Перегляньте розклад дитини

Сучасна дитина може і не знайти час для спорту, якщо щодня у нього буде купа домашніх завдань, позакласні заняття та гуртки. Він втомлюється фізично і морально, тому не знайде достатньо мотивації на фізичну активність. Переглянете його розклад. Можливо, є щось менш важливе, ніж фізична активність? Потрібно виділити хоча б годину в день на це, а на вихідних – більше години, щоб принести користь здоров'ю дитини.

Купуйте іграшки для відпочинку на свіжому повітрі

Це – прекрасний спосіб зацікавити дитину і змусити його вийти зі своєї кімнати. Є безліч цікавих іграшок, які призначені для активного відпочинку. Рушайте разом в магазин, виберіть те, що вам сподобається, і випробуйте покупку, коли прийдете додому. Фізична активність не повинна бути нудною.

Дозвольте дитині допомогти вам по дому

Доручіть дитині якесь завдання- помити посуд, прибрати в кімнаті, полити квіти в саду. Прибирання – це теж фізична активність. До того ж ви покажете дитині, що він такий же член сім'ї, як і ви, навчіть виконувати домашні зобов'язання, брати на себе відповідальність і т. д.

Не забувайте хвалити дитину

© StockRocket/iStock

Головне – процес, а не результат. Дитина старався, робив щось, хотів вам догодити. У нього це не вийде, але це нестрашно. Похваліть його все одно. Це може стосуватися як фізичної активності, так і допомоги по дому. Якщо малюк з чим не впорався, не лайте його.

Самі займіться спортом

Діти люблять наслідувати батьків, тому якщо ви хочете, щоб малюк змінив свої звички, почніть з себе. Більше гуляйте на свіжому повітрі, робіть зарядку, займіться йогою. Дитина піде за вашому прикладом, почне займатися з вами, так само сильно полюбить спорт, як і ви.

Проводьте з дитиною більше часу

© evgenyatamanenko/IStock

По-перше, їм буде приємно, що ви відклали справи і присвятили йому. Це зміцнить ваші стосунки і допоможе не втратити зв'язок. По-друге, це забезпечить дитині необхідну підтримку, якщо раптом щось не буде виходити. Ви будете його опорою і групою підтримки, зможете підказувати і підбадьорювати в будь-якому починанні. До того ж спільна фізична активність приносить більше радості, ніж тоді, коли ти робиш це в поодинці.

Робіть все на свіжому повітрі

Заняття спортом у приміщенні – це не так райдужно і весело, як на природі. По можливості вибирайтеся з сім'єю в ліс, парк, на море. Дихайте свіжим повітрям, більше ходіть, досліджуйте світ. Ваша дитина зможе відволіктися від навчання, відпочити, дізнатися щось нове, провести більше часу з близькими. Одні плюси!

Знайдіть для дитини підходящу спортивну секцію

© Juan Salamanca/Pexels

Дізнайтеся у дитини, який вид спорту подобається йому найбільше. Проконсультуйтеся з педіатром про те, чи підходить йому цей спорт. Знайдіть відповідну секцію, в яку ваше чадо зможе ходити. Там він зможе не тільки покращити свою фізичну силу, але й знайти нових друзів.

Не варто занадто тиснути на дитину

Фізична активність – це не так просто, як може здатися. Дитина може бути фізично неподготовлен до неї, тому не налягайте і привчайте його до спорту поступово. Перевантаження принесе не користь, а шкоду. Будьте уважні і питайте у чада, що йому сподобалося в тренуванні, а що ні. Можливо, якась фізична активність йому не підійде, тому потрібно буде знайти альтернативний варіант. Головне – це комфорт, безпека і здоров'я вашої дитини.

Читайте також 5 способів залучити всю сім'ю до здорового способу життя

Як спонукати дитину бути фізично активним і полюбити спорт
© Vasyl Dolmatov/iStock Ви знали, що тільки кожна третя дитина фізично активний кожен день? Діти та підлітки проводять в середньому більше 7 годин на день, використовуючи
Як запобігти дитяче ожиріння і допомогти дитині залишатися здоровим
©iStock Іноді з різних причин батьки стикаються з тим, що вже в початковій школі діти мають ожиріння. Про те, як запобігти Lifehack цей процес, ми дізналися і ділимося
Прості способи долучити дитину до здорового способу життя
© golubovy/IStock Коли дитина підростає, він вже готовий прийняти деякі харчові звички, яких дотримуються в його родині. Якщо ви ведете здоровий спосіб життя, підліток
Як обмежити час роботи на комп'ютері для дитини
©Pixabay Батьки завжди шукають способи захистити своїх дітей, тому хочуть дізнатися, як обмежити час роботи на комп'ютері для дитини. Те, що ваші діти вивчають новітні
Скільки годин повинен спати дитина: непроста правда для турботливих батьків
© olesiabilkei/iStock Сон дуже важливий для кожної людини, особливо на самому початку нашого життя. Час сну дитини дуже залежить від його віку. Педіатри пропонують деякі
8 популярних спортивних міфів, що стосуються вашої дитини
Kids shooting on football station Батьки завжди хочуть бачити, як їх дитина досягає успіху в спорті, але існують міфи, які спотворюють уявлення про реальність і роблять