Чому гімнастика Тайчи корисна для літніх людей
14.03.2019 615 0 newsdaily.org.ua

Чому гімнастика Тайчи корисна для літніх людей

В закладки

Чому гімнастика Тайчи корисна для літніх людей

© Wavebreakmedia/iStock

Тайчи стало популярно в якості оздоровчої гімнастики, хоча і є бойовим мистецтвом. В останні роки проводяться численні дослідження оздоровчого впливу цієї гімнастики на здоров'я людини, особливо пильно вивчається його вплив на літніх людей. Це підтверджується групою дослідників з Дослідницького інституту штату Орегон.

Редакція La Repubblica розповіла детальніше, чому літнім людям варто займатися Тайчи.

Тайчи покращує рівновага

© Ridofranz/IStock

Тайчи сприяє поліпшенню утримання рівноваги літніми людьми, які страждають поганим зором. Фахівці стверджують, що це м'яке бойове мистецтво зміцнює м'язи тіла, покращує управління рівновагою і балансуванням, а це, в свою чергу, знижує небезпеку для життя, яка для літніх людей з поганим зором підвищено з-за ймовірних падінь.

Дослідження

©julief514/iStock

У дослідженні брали участь 670 дорослих людей віком до 70 років, які проживають в 7 містах штату Орегон. Випробовувані повідомили, що падали хоча б один раз за останні 12 місяців або заявили про сниженнии мобільності. Потім учасники були розділені на 3 групи: перша займалася два рази в тиждень по 60 хвилин Тайчи протягом 6 місяців, а друга група займалася помірної аеробної гімнастикою. Нарешті, третій групі було запропоновано дотримуватися навчальної програми, заснованої на вправи на розтяжку, диханні і розслабленні.

Результати

© Ridofranz/IStock

Результати дослідження показали, що Тайчи значно ефективніше зменшує кількість випадків падінь у порівнянні з іншими видами гімнастики. Тайчи виявився більш ефективним, ніж традиційні вправи. Також з'ясувалося, що завдяки Тайчи учасники дослідження також повідомили про кращої продуктивності як з фізичної, так і з когнітивної точки зору.

Читайте також Чому варто тренуватися разом з друзями і яка від цього користь

5 вправ для тіла, які рекомендують гарвардські медики
© bruce mars/pexels Експерти з Медичної школи Гарварду вважають, що замість важких постійних тренувань, що, крім іншого, негативний вплив і на суглоби, і на нервову
Як застосувати дихальну гімнастику для схуднення власного тіла
© fizkes/IStock Дихальна гімнастика полягає у виконанні простих фізичних вправ, які комбінуються з діафрагмальний диханням. Цей вид тренувань доцільно використовувати
Чому чоловікам і жінкам старше 40 років потрібно займатися йогою
© Ridofranz/IStock Важливість фізичної активності для здоров'я важко переоцінити. Але як бути тим, хто прийшов до цієї думки вже після 40 років, коли біг і силові
5 вакцин, які необхідні людям старшого віку
©Ridofranz/IStock Як відомо, діти і літні люди особливо схильні до різних інфекцій і захворювань. Кращий спосіб захистити своє здоров'я – провести своєчасну вакцинацію.
Ранкова гімнастика для отримання енергії: даоські практики
©jacoblund/iStock Даоська гімнастика – це комплекс вправ, спрямованих на оздоровлення тіла і зміцнення нервової системи. Крім того, даоська йога допомагає наповнитися
Чи може використання аспірину нашкодити в літньому віці
© ironstealth/iStock Аспірин – один з найбільш популярних ліків сучасності, яке лікарі рекомендують своїм пацієнтам. Цей препарат корисний перенесли інфаркт або інсульт: