Музика під час пробіжки: всі за і проти
15.05.2019 589 0 newsdaily.org.ua

Музика під час пробіжки: всі за і проти

В закладки

Музика під час пробіжки: всі за і проти

©beginogi.ru

Музика під час бігу – явище звичне для багатьох бігунів, адже вона допомагає зарядитися бадьорістю і гарним настроєм. Але не можна скидати з рахунків і те, що бігати з навушниками може бути небезпечно. Так що можна сказати про музику під час пробіжки: за чи проти?

Вміст матеріалу

Переваги музики під час бігу

Бігуни, особливо новачки, часто купують плеєр разом зі спортивною екіпіровкою. Музика під час бігу може стати для них гарною мотивацією і надихати на нові досягнення. Крім того, вдало підібрана музика допомагає налаштуватися на спортивний лад і відвернути від втоми. Також музика викликає позитивні емоції. Вибирайте свій улюблений музичний стиль і слухайте композиції під час пробіжок.

Музичний супровід під час бігу задає ритм, додає сил і дарує енергію. Починайте пробіжку під помірні композиції, в середині можете додати драйву, а закінчити біг краще під спокійні мелодії. Зверніть увагу, що різні музичні жанри по-різному впливають на інтенсивність ваших тренувань. Наприклад, класика зменшує дратівливість і тривожність, а важкий рок заряджає енергією.

Мінуси бігу під музику

Деякі вагомі аргументи наводять і противники бігу під музику. Наприклад, перемикаючи увагу на сторонній подразник, бігун може не помітити нерівномірність свого дихання або неправильну постановку стоп. Так як організм людини має індивідуальний природний ритм, підібрати мелодію, яка б відповідала йому повністю, неможливо. Також пробіжка з навушниками не дозволяє зосередитися на диханні, а саме на його частоті і глибині.

Музика відгороджує людину від того, що відбувається навколо, тому зустріч з несподівано выбежавшей на дорогу собакою або автомобілем може закінчитися погано. А ще під музику важко контролювати свій пульс, а це дуже важливо для правильного бігу. З цими доводами важко не погодитися, але якщо ви не уявляєте свого пробіжки без улюблених пісень, то вчіться бігати під музику правильно.

Як правильно бігати під музику

Щоб не позбавляти себе звичного музичного фону під час бігу, ви можете прислухатися до наступних порад:

1. Навіть в навушниках будьте гранично уважні і зосереджені, особливо в місцях скупчення людей і транспорту.

2. Не включайте музику на повну гучність – це дозволить вам чути інші важливі звуки, наприклад, гудок автомобіля.

3. Вибирайте моделі навушників, що пропускають зовнішні звуки.

4. Під час бігу не тримайте плеєр або телефон в руці, адже випадків травмування бігунів і пішоходів стає все більше.

Музика під час бігу – особистий вибір кожного. Головне – не забувати про правила безпеки!

Читайте також 9 причин, чому вам варто почати бігати

5 причин, чому краще бігати під музику
© unsplash.com А ви знали, що крім того, що тренуватися з музикою веселіше і приємніше, це ще й корисніше! Розповідаємо чому. © unsplash.com Музика допомагає триматися в
Як музика після тренувань здатна вплинути на ваше відновлення, дослідження
©m-imagephotography/IStock Нове наукове дослідження встановило, що музика сприяє відновленню після занять спортом. Детальніше про це повідомляє портал myfitnesspal.
Як правильно дихати під час бігу, щоб не задихатися
©beginogi.ru Якщо ви регулярно виходьте на пробіжки, то напевно замислювалися, як правильно дихати під час бігу щоб не задихатися. Правильне дихання при бігу дуже
Вчені визначили кращу музику, яка підходить для роботи
© Pixabay Працюючи, ми хочемо залишатися продуктивними і зосередженими. Універсальний засіб, яке допоможе вам працювати і одночасно отримувати задоволення – музика.
Неочевидні причини, чому на тренуваннях потрібна музика
© Ridofranz/IStock Наша людська зв'язок з музикою глибше, ніж ми спочатку думали і набагато більше, ніж просто задоволення. Так, дослідження розкрили силу її впливу під
Прослуховування музики під час тренувань допомагає зменшити втому
© bruce mars/Pexels Дослідження показали, що музика може грати ключову роль при фізичній активності. Так, прослуховування музики під час тренування підвищує ступінь