Прослуховування музики під час тренувань допомагає зменшити втому
15.03.2019 858 0 newsdaily.org.ua

Прослуховування музики під час тренувань допомагає зменшити втому

В закладки

Прослуховування музики під час тренувань допомагає зменшити втому

© bruce mars/Pexels

Дослідження показали, що музика може грати ключову роль при фізичній активності. Так, прослуховування музики під час тренування підвищує ступінь задоволення від занять спортом, допомагає збільшити швидкість пробіжки, а тепер стало відомо, що вона допомагає знизити втому.

Редакція італійської газети La Repubblica розповіла детальніше про чудотворний вплив музики на організм людини під час тренувань.

Музика і втому

© Tirachard Kumtanom/Pexels

Якщо люди відчувають себе менш втомленими під час тренувань, вони можуть управлятися довше з безперечними перевагами для здоров'я. «Музика, — сказав Марсело Бильясси, один з авторів дослідження, — дуже потужний слуховий стимул і може використовуватися для пом'якшення негативних тілесних відчуттів, які зазвичай виникають під час ситуацій, пов'язаних з фізичним навантаженням». Стимулююча роль музики може мати вирішальне значення в найкритичніші періоди, наприклад, коли вам стало нудно і знизилася мотивація, або, коли є проблеми зі здоров'ям, але займатися спортом обов'язково.

Правильна музика

© unsplash.com

Будь-яка музика хороша при фізичної активності, або її потрібно ретельно вибирати? Фактично, як пояснюється у книзі «Всередині спортивної психології», написаної дослідниками Костасом Карагеоргисом і Петром Террі, є деякі відмінності. «Автори, — пояснює Мауріціо Бертолло, член Італійської асоціації спортивної та фізичної психології та Європейської федерації спортивної психології, — стверджують, що поп і рок з певними ритмами підвищують фізичну витривалість в спортивній практиці і дають більший заряд навіть під час інтенсивних тренувань, борючись з втомою».

Британська асоціація Науки в Спорті та Фізичних Вправах проводила тести на тридцяти добровольцях, яким доводилося бігати на біговій доріжці, слухаючи певну музику (Queen, Red Hot Chilli Peppers, Мадонна та інших виконавців). Завдяки прослуховуванню музики, спортсмени бігали більше, краще переносити втому і краще відчували себе потім.

«Насправді, — підтверджує Бертолло, — музика може мати ергогенних ефект, який стимулює, а ідеальними піснями для помірного та інтенсивного тренінгу є ті, які мають від 120 до 140 ударів в хвилину, у той час як більш повільні ритми, природно, більше підходять для розтяжок і розслаблення».

Ризик прослуховування музики під час тренування

© Ridofranz/IStock

На думку дослідників, є ризик розвитку якийсь залежності від музичного стимулу. «За останні двадцять років, — пояснив Бильясси, — ми так багато дізналися про психофізичних, психологічних і психофізіологічних ефекти музики, що люди майже розвивають певну форму залежно від музичного стимулу, тому, якщо ми продовжимо рухатися в цьому напрямку, існує ризик, що наступне покоління більше не зможе переносити втому фізичних вправ у відсутність музики».

Читайте також 17 ідей, як отримати мотивацію для схуднення

Вчені визначили кращу музику, яка підходить для роботи
© Pixabay Працюючи, ми хочемо залишатися продуктивними і зосередженими. Універсальний засіб, яке допоможе вам працювати і одночасно отримувати задоволення – музика.
Прослуховування музики перед сном допоможе запобігти серцевий напад
© cyano66/IStock Музика допомагає людям позбутися від стресу, розслабитися і збільшити ефективність тренування. Але є дещо, що вона може. Згідно з новим дослідженням, про
Як музика після тренувань здатна вплинути на ваше відновлення, дослідження
©m-imagephotography/IStock Нове наукове дослідження встановило, що музика сприяє відновленню після занять спортом. Детальніше про це повідомляє портал myfitnesspal.
20 музичних треків, з якими ви здолаєте будь-яке тренування
© MaksymPoriechkin/iStock Прослуховування музики під час тренувань – це дійсно чудова ідея. Дослідження показують, що ритмічні звуки спонукають людину більш активно
Важливі факти позитивного впливу музики на дитину
© khamkhor/Pixabay Чи може музика надати позитивний вплив на підлітка? Згідно з опитуванням, який у 2008 році опублікували на сайті NYTimes.com більшість тінейджерів
Неочевидні причини, чому на тренуваннях потрібна музика
© Ridofranz/IStock Наша людська зв'язок з музикою глибше, ніж ми спочатку думали і набагато більше, ніж просто задоволення. Так, дослідження розкрили силу її впливу під