Прослуховування музики перед сном допоможе запобігти серцевий напад
01.03.2019 730 0 newsdaily.org.ua

Прослуховування музики перед сном допоможе запобігти серцевий напад

В закладки

Прослуховування музики перед сном допоможе запобігти серцевий напад

© cyano66/IStock

Музика допомагає людям позбутися від стресу, розслабитися і збільшити ефективність тренування. Але є дещо, що вона може. Згідно з новим дослідженням, про який розповіли Dailymail, прослуховування розслаблюючій музики перед сном знижує ризик смерті від серцевого нападу.

Вчені вважають, що, якщо людина почує мелодію, яка спонукає його медитувати, це вплине на його серцевий ритм. Це ще раз доводить, що швидкість серцевих скорочень змінюється в залежності від обставин: збільшується при наближенні небезпеки і зменшується при розслабленні.

Згідно з раніше проведеним дослідженням, низька варіабельність серцевого ритму підвищує ризик виникнення серцевого нападу або інсульту на 45%, які в підсумку призводять до смертельного результату.

Індійський лікар Нареш Сен недавно повідомив про те, що, незважаючи на розвиток науки, є і альтернативні способи лікування. В Індії люди з давніх часів вірили в силу подібних методів. До них відноситься і прослуховування музики перед сном. А адже це – дешева і проста терапія, яка не може принести шкоди.

Як проводилося дослідження?

© SolisImages/iStock

В експерименті взяли участь 149 здорових людей у віці близько 26 років. Протягом трьох ночей учасникам давали прослухати поп-музику з стійким ритмом, релаксуючу музику для йоги, або вони просто сиділи в тиші перед сном. Перед цим протягом 5 хвилин вчені вимірювали серцевий ритм учасників. Потім вони вимірювали його протягом 10 хвилин під час прослуховування музики (або перебування в тиші), а потім робили це протягом 5 хвилин по закінченню експерименту. Дослідники також вимірювали рівень неспокою та позитивних емоцій.

Вплив розслаблюючій музики на здоров'я

Дослідники прийшли до висновку, що прослуховування музики для йоги збільшує варіабельність серцевого ритму людини. Вона зменшилася під час прослуховування поп-музики і залишилася на тому ж рівні при перебуванні людини в повній тиші. Розслаблююча музика піднімає настрій і знижує рівень неспокою, в той час як поп-музика і тиша підвищує рівень тривожності.

Результати були представлені на конгресі Європейського товариства кардіологів у Мюнхені. Звичайно, музика не може замінити ліки, але це дослідження показує, що вона має великий вплив на роботу нашого серця.

Інші переваги розслаблюючій музики

© fizkes/IStock

Музика для йоги і медитації також приносить користь центральної нервової системи людини, зміцнює імунітет і підвищує концентрацію уваги. Крім того, така музика збільшує рівні певних білків і гормонів людини, які пов'язані з підвищенням стійкості до стресу. Вона зменшує тривожність і знижує ризик розвитку депресії. З точки зору фізичного здоров'я, йога і медитація зменшують запалення, покращують функції центральної нервової та імунної систем. Так може, варто спробувати слухати релакс-музику перед сном?

Читайте також Може одна безсонна ніч порушити ваш метаболізм?

9 ризиків, за яких виникає серцевий напад
9 ризиків, за яких виникає серцевий напад
9 ризиків, за яких виникає серцевий напад
05.05.19 Поради про саморозвиток
© MY Psychology/Flickr Існує величезна кількість факторів, які піддають ризику наше здоров'я і серце. Наприклад, ожиріння, куріння або жорсткі дієти. Але є й інші
Прослуховування музики під час тренувань допомагає зменшити втому
© bruce mars/Pexels Дослідження показали, що музика може грати ключову роль при фізичній активності. Так, прослуховування музики під час тренування підвищує ступінь
Біля витоків: як стати знавцем і цінителем класичної музики
© cyano66/iStock Якщо ви бажаєте долучитися до справжнього мистецтва, то почніть з прослуховування класичної музики. По-перше, вона є відкритою, а по-друге, з її
Як виміряти інтенсивність власної тренування
© dolgachov/IStock Правильно підібрана інтенсивність тренування допоможе якнайкраще використовувати фізичну активність. Вибір інтенсивності вправ Аеробна
Вчені визначили кращу музику, яка підходить для роботи
© Pixabay Працюючи, ми хочемо залишатися продуктивними і зосередженими. Універсальний засіб, яке допоможе вам працювати і одночасно отримувати задоволення – музика.
Важливі факти позитивного впливу музики на дитину
© khamkhor/Pixabay Чи може музика надати позитивний вплив на підлітка? Згідно з опитуванням, який у 2008 році опублікували на сайті NYTimes.com більшість тінейджерів