Важливі факти позитивного впливу музики на дитину
02.05.2019 999 0 newsdaily.org.ua

Важливі факти позитивного впливу музики на дитину

В закладки

Важливі факти позитивного впливу музики на дитину

© khamkhor/Pixabay

Чи може музика надати позитивний вплив на підлітка? Згідно з опитуванням, який у 2008 році опублікували на сайті NYTimes.com більшість тінейджерів слухають музику прямо на ходу. У середньому вони витрачають на це два з половиною години в день. Але ми й самі помітили цю тенденцію.

Прослуховування музичних композицій може підняти настрій підліткам, допомогти їх навчання, спонукає почати займатися творчістю – писати тексти пісень, співати, грати на музичних інструментах. Музика – це мистецтво, яке здатне принести підліткам користь. Звичайно, все залежить від самого жанру і мети, з якою вона створюється: іноді вона спонукає до насильства. Але зараз ми поговоримо про позитивний вплив цього мистецтва на дітей.

© khamkhor/Pixabay

Розвиток таких якостей, як доброта і співчуття

У 2010 році у видавництві «The Guardian» була опублікована стаття Тобіаса Грейтмайера – вченого, котрий вивчив вплив музики на студентів університету Сассекса. Згідно з його спостереженнями, підлітки, які слухали «просоциальную» музику, стали більш чуйними і доброзичливими, ніж ті, хто слухав нейтральні пісні або пісні без слів.

Австралійська музична асоціація також виявила, що навчання в музичних закладах може призвести до підвищення соціальних і командних навичок у людей. В цілому, позитивна музика надає хороший вплив на поведінку підлітків і може «згладити шорсткості» під час перехідного періоду.

Гарний настрій

Музика здатна вплинути на самопочуття підлітка. Якщо вони додають в плейлист заспокійливі треки або пісні з позитивним змістом, це їх розслабляє, допомагає їм відволіктися від якихось тривожних думок, знижує рівень гормону стресу, з-за чого в підсумку тінейджери почувають себе набагато краще.

Нейромузиолог з університету в Гаваї запевняє, що музика позитивно позначається на емоціях його студентів. Наприклад, музика Баха здатна заспокоїти нерви і навіть змусити мозок працювати ще швидше.

© snsforyou/Pixabay

Хороша успішність у школі

Музика може допомогти вашій дитині краще вчитися і отримувати більш високі оцінки в школі або університеті. Глен Шелленберг опублікував у 2006 році дані дослідження, в якому встановив, що, якщо дитина з ранніх років займається музикою, це підвищує його інтелект, і в більш дорослому віці він буде вчитися краще тих, хто не займався музикою.

Згідно з іншими дослідженнями, музика позитивно впливає на області мозку, що відповідають за увагу, покращує пам'ять, мовні навички, сприяє тому, що дитина починає швидше міркувати про ті чи інші речі, вирішувати проблеми самостійно. Звичайно, важливим є вибір жанру музики. Адже один може підвищити концентрацію уваги дітей, інший – відвернути його і негативно позначитися на його працездатності.

Читайте також: Топ-10 додатків для прослуховування музики

Прослуховування музики перед сном допоможе запобігти серцевий напад
© cyano66/IStock Музика допомагає людям позбутися від стресу, розслабитися і збільшити ефективність тренування. Але є дещо, що вона може. Згідно з новим дослідженням, про
5 причин відправити дитину займатися музикою
© Pixabay Всі навколишні так і ви самі давно помітили, що ваш малюк дуже музикальний? Він легко запам'ятовує будь-яку мелодію, постійно щось наспівує собі під ніс,
Як скачати музику на iPhone: 5 способів зробити це легко і безкоштовно
© Rohappy/iStock Закритість операційної системи iOS робить її безпечною, але створює багато перешкод для звичайних користувачів. Наприклад, власникам iPhone доводиться
Прослуховування музики під час тренувань допомагає зменшити втому
© bruce mars/Pexels Дослідження показали, що музика може грати ключову роль при фізичній активності. Так, прослуховування музики під час тренування підвищує ступінь
Youtube анонсував 2 нові платні підписки. Ось в чому їх суть
©pressureUA/IStock Часто заходите на YouTube, щоб дивитися відео та слухати музику? Сьогодні ми розповімо вам про двох нових підписках, які нещодавно анонсував сервіс.
Вчені визначили кращу музику, яка підходить для роботи
© Pixabay Працюючи, ми хочемо залишатися продуктивними і зосередженими. Універсальний засіб, яке допоможе вам працювати і одночасно отримувати задоволення – музика.