Вчені визначили кращу музику, яка підходить для роботи
30.05.2019 808 0 newsdaily.org.ua

Вчені визначили кращу музику, яка підходить для роботи

В закладки

Вчені визначили кращу музику, яка підходить для роботи

© Pixabay

Працюючи, ми хочемо залишатися продуктивними і зосередженими. Універсальний засіб, яке допоможе вам працювати і одночасно отримувати задоволення – музика.

Дослідження, присвячені продуктивності, провели вчені Бірмінгемського університету. Результати показали, що музика дуже ефективна при монотонній роботі, оскільки підвищує швидкість виконання завдань.

© pexels.com

Але для творчості, інтелектуальної роботи потрібен інший плейлист.

Природні звуки

Звуки природи допомагають зосередитися, добре приховують звуки людської мови і відмінно впливають на когнітивні функції. Крім щебетання птахів добре «працює» дзюрчання струмка і шум гірського потоку. Ці звуки хороші не тільки самі по собі, але і в композиціях.

Улюблена музика

Кожен з нас, формуючи свій музичний смак, зібрав колекцію треків, які найбільше подобаються. Виявляється, улюблена музика сприяє підвищенню продуктивності, знімає стрес, поліпшує настрій, що розширює кругозір і дозволяє генерувати нові ідеї.

© cyano66/iStock

Нейтральна музика

Деякі дослідження показують, що прослуховування найбільш і найменш привабливих треків викликають зниження концентрації та уваги. Тому рекомендують також максимально нейтральні композиції для поліпшення працездатності.

Інструментальна музика

Музика зі словами відволікає, оскільки людина мимоволі намагається вловити тему розмови або мови, перемикаючись з поточного заняття. Тим, хто відволікається на слова, допоможе інструментальна музика, яка не відверне.

© Pixabay

Динамічні треки

Темп музики впливає на поліпшення працездатності. До прикладу, динамічна музика епохи бароко ідеально підходить для здачі тестів.

Гучність

Ідеальною вважається середня гучність, але гучна допомагає абстрактного мислення. З іншого боку, гучність заважає мозку обробляти інформацію.

Читайте також Прослуховування музики під час тренувань допомагає зменшити втому

Неочевидні причини, чому на тренуваннях потрібна музика
© Ridofranz/IStock Наша людська зв'язок з музикою глибше, ніж ми спочатку думали і набагато більше, ніж просто задоволення. Так, дослідження розкрили силу її впливу під
Музика під час пробіжки: всі за і проти
©beginogi.ru Музика під час бігу – явище звичне для багатьох бігунів, адже вона допомагає зарядитися бадьорістю і гарним настроєм. Але не можна скидати з рахунків і те,
5 причин, чому краще бігати під музику
© unsplash.com А ви знали, що крім того, що тренуватися з музикою веселіше і приємніше, це ще й корисніше! Розповідаємо чому. © unsplash.com Музика допомагає триматися в
Чому вивчення мов допомагає зберегти мозок молодим
©SanneBerg/IStock Нещодавні дослідження встановили зв'язок між вивченням іноземних мов та поліпшенням роботи мозку. Dailymail розповідає детальніше про те, який вплив
Як музика після тренувань здатна вплинути на ваше відновлення, дослідження
©m-imagephotography/IStock Нове наукове дослідження встановило, що музика сприяє відновленню після занять спортом. Детальніше про це повідомляє портал myfitnesspal.
Прослуховування музики перед сном допоможе запобігти серцевий напад
© cyano66/IStock Музика допомагає людям позбутися від стресу, розслабитися і збільшити ефективність тренування. Але є дещо, що вона може. Згідно з новим дослідженням, про