Неочевидні причини, чому на тренуваннях потрібна музика
17.03.2019 921 0 newsdaily.org.ua

Неочевидні причини, чому на тренуваннях потрібна музика

В закладки

Неочевидні причини, чому на тренуваннях потрібна музика

© Ridofranz/IStock

Наша людська зв'язок з музикою глибше, ніж ми спочатку думали і набагато більше, ніж просто задоволення. Так, дослідження розкрили силу її впливу під час вправ. Хоча ми часто сприймаємо музику, як просто фонові звуки в повсякденному житті, наш мозок чує її і реагує на неї унікально.

Редакція Newsdaily.org.ua наводить чотири неочевидні причини того, чому музика потрібна на тренуваннях.

1. Музика допомагає виконувати повторювані руху

Нейрони мозку можуть синхронізуватися з темпом музики. В залежності від ритму, ця синхронізація може допомогти вам виконувати повторювані рухи, такі як біг, швидше. Також музика стимулює людину тренуватися довше і частіше, навіть на підсвідомому рівні, а не просто тому, що ви будете слухати улюблені мелодії.

2. Музика допомагає продовжувати тренування і не зупинятися

©djiledesign/iStock

Після деякого періоду організм починає проявляти ознаки втоми: підвищення рівня лактату в м'язах, посилене потовиділення, частоту серцебиття. Тоді ви вирішуєте зробити перепочинок. Однак музика може побороти ці ознаки, що сприяє додатковому навантаженні.

Таке відволікання добре працює при навантаженнях малої і середньої інтенсивності. При високій інтенсивності вправ музика втрачає свою силу.

3. Музика підвищує витривалість за допомогою емоцій

©jacoblund/IStock

Слухаючи приємну музику, ви можете випробувати сильні переживання і розкрити деякі резерви, які часто залишаються нереалізованими рутинної життя.

Дослідження показують, що навіть якщо хтось просто сидить і слухає приємну музику, електрична активність в різних областях головного мозку, що відповідають за рух, збільшується.

4. Музика допомагає підтримувати темп тренувань

@ bernardbodo/IStock

Дослідження показали, що важливим якістю музики при заняттях спортом стає темп. Люди схильні синхронізувати свої рухи разом з ритмом. Вчені назвали це явище «ритм-відповідь». Це нагадує те, коли при звуках музики нам хочеться пуститися в танок або крутити педалі велосипеда швидше. Встановлено, що велосипедисти, які крутили педалі в такт музиці, зменшили потребу в кисні на 7% порівняно з тими, хто не слухав музику. Музика дозволила скоротити енергетичні витрати за рахунок утримання стійкого темпу.

Порада: Перетворіть свою улюблену пісню в інтервальне тренування. Подвійте темп і спринт кожен раз, коли ви чуєте приспів. Якщо ви створите 12-пісенний плейлист, у вас буде відмінна 30-50-хвилинна інтервальне тренування.

Так що включайте музику і вперед займатися спортом!

20 пісень, які надихнуть вас на інтенсивне тренування
© dima_sidelnikov/IStock Музика зробить вашу тренування ще ефективніше. Численні дослідження доводять, що, якщо ви правильно підберете темп музики під тип тренування і
Вчені визначили кращу музику, яка підходить для роботи
© Pixabay Працюючи, ми хочемо залишатися продуктивними і зосередженими. Універсальний засіб, яке допоможе вам працювати і одночасно отримувати задоволення – музика.
5 причин, чому краще бігати під музику
© unsplash.com А ви знали, що крім того, що тренуватися з музикою веселіше і приємніше, це ще й корисніше! Розповідаємо чому. © unsplash.com Музика допомагає триматися в
Важливі факти позитивного впливу музики на дитину
© khamkhor/Pixabay Чи може музика надати позитивний вплив на підлітка? Згідно з опитуванням, який у 2008 році опублікували на сайті NYTimes.com більшість тінейджерів
Як музика після тренувань здатна вплинути на ваше відновлення, дослідження
©m-imagephotography/IStock Нове наукове дослідження встановило, що музика сприяє відновленню після занять спортом. Детальніше про це повідомляє портал myfitnesspal.
Музика під час пробіжки: всі за і проти
©beginogi.ru Музика під час бігу – явище звичне для багатьох бігунів, адже вона допомагає зарядитися бадьорістю і гарним настроєм. Але не можна скидати з рахунків і те,