Біля витоків: як стати знавцем і цінителем класичної музики
09.03.2019 605 0 newsdaily.org.ua

Біля витоків: як стати знавцем і цінителем класичної музики

В закладки

Біля витоків: як стати знавцем і цінителем класичної музики

© cyano66/iStock

Якщо ви бажаєте долучитися до справжнього мистецтва, то почніть з прослуховування класичної музики. По-перше, вона є відкритою, а по-друге, з її допомогою можна розвинути власний смак. Здавалося б, у цьому немає нічого складного, але насправді високе мистецтво може принести задоволення лише в тому випадку, якщо ви навчитеся його розуміти.

Ось декілька порад від відомого композитора Ендрю Уотс, які допоможуть стати справжнім поціновувачем класики навіть зовсім непідготовленій людині.

Задавайте собі питання

© cyano66/iStock

Ендрю рекомендує поставити собі 3 важливих питання перед прослуховуванням твору.

  • Яку мету ставив перед собою композитор?
  • Де і коли він написав твір?
  • Що відбувалося в тому місці під час написання твору?

Ці прості питання повністю змінять ваш підхід до прослуховування музики. Справа в тому, що майже кожен твір має кілька рівнів глибини. Звичайно, ви можете отримати задоволення, проникнувши тільки на перший з них, але стати справжнім поціновувачем в цьому випадку не вийде. Почати вивчення можна і з «Вікіпедії». Пізніше ви перейдете на більш авторитетні спеціалізовані ресурси. Також не забувайте дивитися багато документалістики про композиторів. На щастя, таких фільмів існує величезна безліч.

Обговорюйте музику з друзями

© maksicfoto/iStock

Ендрю впевнений, що класична музика – це не кращий варіант для одинаків. Відвідувати концерти варто в компанії друзів, щоб після їх закінчення було з ким поговорити. Також спробуйте приходити на концерти заздалегідь. Справа в тому, що дуже часто композитори і диригенти проводять дуже цікаві лекції безпосередньо перед виступом.

Під час прослуховування концерту, особливу увагу зверніть на роботу диригента. Це допоможе краще зрозуміти магію перетворення маленьких точок на папері в справжній витвір мистецтва.

Спілкуйтеся зі знавцями

© cyano66/iStock

Класична музика — це мільйони творів, тому ви ніколи не зможете стати справжнім експертів у цій сфері. Справа в тому, що таких просто не існує, адже прослухати всю класику неможливо. Тим не менш потрібно спілкуватися з тими людьми, які знають трохи більше, ніж ви. Попросіть їх порекомендувати якісь маловідомі, але стоять твори.

Читайте також 25 безкоштовних джерел для натхнення, що роблять життя кращим

Прослуховування музики перед сном допоможе запобігти серцевий напад
© cyano66/IStock Музика допомагає людям позбутися від стресу, розслабитися і збільшити ефективність тренування. Але є дещо, що вона може. Згідно з новим дослідженням, про
Spotify почала тестування свого додатку для Apple Watch
© Wachiwit/IStock Стриминговый сервіс для прослуховування музики онлайн Spotify почав тестування офіційного додатку для Apple Watch. У перспективі воно дозволить
Незвичайна підбірка книг, які захоплююче познайомлять дитину з мистецтвом
© tatyana_tomsickova/iStock Мистецтво є невід'ємною частиною життя людини. Але усвідомлення важливості мистецтва, так і його трактування, приходить до нас з віком.
Вчені визначили кращу музику, яка підходить для роботи
© Pixabay Працюючи, ми хочемо залишатися продуктивними і зосередженими. Універсальний засіб, яке допоможе вам працювати і одночасно отримувати задоволення – музика.
Прослуховування музики під час тренувань допомагає зменшити втому
© bruce mars/Pexels Дослідження показали, що музика може грати ключову роль при фізичній активності. Так, прослуховування музики під час тренування підвищує ступінь
Як спати по 4-6 годин на день і залишатися продуктивним
© socialmediasl444/Flickr Багато людей цікавляться, скільки потрібно спати, щоб бути здоровим. Ми не раз чули про те, що норма – це 8 годин. Але що робити, якщо у вас