3 способів ефективно ввести йогу в своє життя
20.04.2019 332 0 newsdaily.org.ua

3 способів ефективно ввести йогу в своє життя

В закладки

3 способів ефективно ввести йогу в своє життя

© evgenyatamanenko/IStock

Є безліч міфів і забобонів стосовно йоги. Деякі бояться почати нею займатися, бо думають, що їх тіло здатне на все ті розтяжки, які ми бачимо в Instagram, або вони не хочуть згортатися у форму кренделі або бояться випробувати позу собаки мордою вниз.

Якщо ви вважаєте, що йога вимагає від вас максимальної гнучкості тіла, на яку воно не здатне, поспішаємо запевнити, що це не так. Mayoclinic розповіли про те, що дійсно важливо і потрібно знати про йогу.

Йога – це давня практика, яка охоплює безліч різних елементів, а не тільки відомі кожному пози. Більшість практик йоги зосереджені також на вашому диханні, мисленні і благополуччі. Все це робить йогу ідеальної тренуванням для людей будь-якого віку, ваги і проблем зі здоров'ям.

3 способи поступово ввести йогу в своє життя

Почніть з дихання

© IStock

Основою йоги є глибоке і стабільне дихання. Це важливо, тому що дихання поєднує розум і тіло. Ось як це працює: припустимо, ви сидите на діловій зустрічі, і все складається не найкращим чином. Можливо, ви не встигаєте з термінами, яких не вистачає ресурсів на ту чи іншу задачу. Ви відчуваєте напругу в області шиї і плечей. Ця напруга може переміститися в вашу щелепу або викликати головний біль. Що в такому випадку потрібно робити? Дихати!

Протягом декількох хвилин поспостерігайте за своїм диханням: можливо, ви дихаєте занадто швидко або затримуєте дихання. Намагайтеся обережно подовжувати дихання при кожному вдиху і видиху. Вважайте про себе до чотирьох, коли вдихаєте і від чотирьох, коли ви видихаєте. Збільште підрахунок до 5. Ці дихальні вправи можна робити прямо під час робочої зустрічі. Ваш серцевий ритм сповільнюється, і ваша шия, плечі і щелепу почнуть розслаблятися.

Освойте базові вправи

© Pinkypills/IStock

Коли ви бачите в соцмережах фото і відео різних хитромудрих поз, не хвилюйтеся: їх роблять досвідчені люди. Але суть і краса йоги в простих речах. Створіть потужну базу, освоївши головні вправи, які ви зможете робити впевнено і легко. В базові вправи входять: поза дитини, поза кішка-корова, поза гори, дві пози воїна, поза мосту і поза дерева. Коли ви виконуєте вправи, не забувайте про дихання. Воно повинно бути спокійним та легким.

Запишіться на заняття до інструктора

©jacoblund/IStock

Якщо ви новачок, буде корисним записатися на заняття з йоги. Ось декілька порад про те, як підібрати підходящий для вас клас йоги:

  • Вивчіть різні типи класів йоги. Є безліч стилів йоги, тому важливо прочитати опис про них, щоб зрозуміти, чи вам потрібен саме цей. Деякі спеціально розроблені для початківців, інші – розраховані на людей з певним рівнем підготовки.
  • Поговоріть з інструктором. Ще до заняття розкажіть своєму потенційному інструктору про те, що саме ви шукаєте, які у вас є проблеми зі здоров'ям. Дізнайтеся, що інструктор вважає найважливішим у йозі, щоб зрозуміти, чи збігаються ваші уявлення про те, якою повинна бути йога.
  • Спостерігайте за заняттям з боку. Якщо ви не впевнені, чи підходить вам цей клас йоги чи ні, попросіть інстурктора дозволу поспостерігати за тим, як проходить заняття. Це робиться простіше, якщо мова йде про онлайн-практиках. Ви також можете відвідати пробне заняття, щоб на власному досвіді переконатися, що цей клас йоги – те, що вам потрібно.
  • Прислухайтеся до свого тіла. Якщо вам не подобається цей клас йоги, ви відчуваєте стрес або дискомфорт, змініть стиль йоги. Спробуйте знайти те, що вам подобається, і завдяки чому ви будете відчувати спокій і розслабленість.

Читайте також 4 види тренувань, з якими фітнес будинку буде ефективним

Як йога впливає на фігуру: сила практик
© sandsun/iStock Йога – стародавня практика, яка крім вправ, що позитивно впливає на розум, тіло і душу. Аеробіка проста вважається одним з кращих способів поліпшити
Що краще – йога або пілатес? Поради щодо вибору своєї активності
©Pixabay Намагаєтеся вибрати кращий вид фізичної активності для свого тіла, але не знаєте, що краще: йога або пілатес? Сайт Web MD розкладає все по поличках і дає
5 міфів про йогу, які вводять вас в оману
© Poike/iStock Багато заняття схильні великій кількості міфів, і йога не виняток. Не потрібно вірити у все, що кажуть і тим більше відмовляти собі в задоволенні
Міжнародний день йоги: асани і поради для легкої вагітності
Щорічно, починаючи з 2014 року, 21 червня у світі відзначається Міжнародний день йоги — досить знайомий і улюблений багатьма свято в ім'я любові до здорового способу
6 міфів про йогу, в які ми все ще віримо
© yoga/iStock Йога асоціюється у нас з незвичайними фізичними можливостями, хитромудрими положеннями тіла, особливою системою дихання. Але це тільки зовнішня частина.
4 напрямки йоги, які варто спробувати кожному
©Burst/Pexels Мрієте освоїти практику асан і зануритися в дивовижний світ йоги, щоб знайте гармонію і баланс усередині себе? Ми зібрали для вас 4 захоплюючих напрямки