Які аналізи корисно здати перед початком інтенсивних тренувань
04.06.2019 592 0 newsdaily.org.ua

Які аналізи корисно здати перед початком інтенсивних тренувань

В закладки

Які аналізи корисно здати перед початком інтенсивних тренувань

© sportzwiki.com

Якщо ви вирішили серйозно зайнятися спортом, то почати варто з відвідування клініки. Справа в тому, що деякі види фізичної активності мають строгі протипоказання при наявності проблем зі здоров'ям. Проходити регулярні обстеження рекомендують не тільки лікарі, але і досвідчені фітнес-тренери. Ось повний список аналізів, які варто здати, перш ніж приступати до активних занять в тренажерному залі.

1. Загальний аналіз крові

Загальний аналіз крові дасть вам базову інформацію про стан вашого організму. Особливу увагу приділіть рівнем гемоглобіну, від якого залежить, чи будуть ваші клітини отримувати достатню кількість кисню. Також проконтролюйте рівень лейкоцитів. Його підвищення свідчить про наявність запального процесу в організмі.

© BlindTurtle/IStock

2. Аналіз крові на цукор

При активних тренуваннях вашому організму знадобиться багато енергії. Якщо у вашій крові буде занадто низький рівень глюкози, то це може стати причиною раптового погіршення самопочуття. Підвищений вміст глюкози – теж тривожний дзвіночок, адже це симптом цукрового діабету і проблем з підшлунковою залозою.

3. Тест на лактат

Лактат ще називають молочною кислотою. Саме вона є головною причиною болю в м'язах після тренувань. Якщо її рівень перевищує норму, то це свідчить про кисневому голодуванні клітин. У такому разі треба негайно знизити інтенсивність тренувань.

4. Перевірка стану печінки

Печінка може постраждати не тільки від неправильного харчування й зловживання алкоголем. Занадто інтенсивне фізичне навантаження теж може викликати порушення в роботі «фільтра організму». Обов'язково зробіть тест на рівень холестерину і тригліцеридів у крові.

© healthline

5. Перевірка стану нирок

Ризик для нирок пов'язаний з імовірністю накопичення в організмі продуктів розпаду білка. Перевірте рівень креатиніну та сечової кислоти. У випадки відхилення від норми, варто перейти на спеціальну дієту з низьким споживанням протеїнів.

6. Тест на макро - і мікроелементи

Макро - та мікроелементи беруть безпосередню участь у відновленні м'язів після серйозних фізичних навантажень. Вам варто проконтролювати рівень магнію, фосфору, цинку, селену, марганцю та інших речовин, які впливають на стан м'язів.

7. Тест на вітаміни

Вітаміни просто необхідні людському організму для нормального функціонування. В першу чергу вас повинні цікавити рівні вітамінів B12 і D, а також, фолієвої кислоти. У разі їх нестачі, варто знизити навантаження.

© SARINYAPINNGAM/IStock

8. Тест на стан кісток і суглобів

Фітнес пов'язаний з досить серйозними навантаженнями на кістки і суглоби, тому ви повинні розташовувати детальною інформацією про їх стан. Комп'ютерна томографія – це найкращий спосіб одержати необхідні дані. Також варто пройти ультразвукове дослідження основних суглобів.

Читайте також Часті причини, чому не помітні покращення після занять фітнесом

Що не можна їсти перед здачею крові: рекомендації для донорів
Якщо ви вирішили здати кров або аналізи доктор прописав вам, то спочатку потрібно попередньо до цього підготувати. Адже так можна вберегти себе від неточних результатів.
Аналіз крові: що можна і не можна їсти перед медичною процедурою
© Sensible Staffing Перед тим, як піти здавати кров на аналіз в лікарню потрібно підготуватися. Ми вирішили розповісти про те, що можна і не можна їсти, пити перед
Чому нас може нудити під час тренування
© MilanMarkovic/depositphotos Нудота під час активних тренувань – це досить поширене явище. Хвилюватися варто тільки в тому випадку, якщо проблема проявляється на
Комплексне обстеження: що таке check-up і навіщо він потрібен вашому організму
© metamorworks/iStock Комплексне обстеження організму – це справжній порятунок для сучасного світу. Навіть, працюючи цілими днями, можна знайти кілька годин для здачі
Доступна медицина: як безкоштовно користуватися послугами лікарів і якими саме
© rawpixel.com/Pexels У липні 2019 року починається важливий етап трансформації системи охорони здоров'я. Тепер пацієнти зможуть безкоштовно здати деякі аналізи і
Які обстеження потрібно проходити щорічно жінці в 30, 40 і 50 років
Незважаючи на те, що ми розуміємо важливість здоров'я, багато звертаються за медичною допомогою в крайньому випадку. Хто не хоче витрачати гроші на обстеження та аналізи,