Геніальне – просто: як допомогти дитині полюбити читання
11.06.2019 332 0 newsdaily.org.ua

Геніальне – просто: як допомогти дитині полюбити читання

В закладки

Геніальне – просто: як допомогти дитині полюбити читання

© tatyana_tomsickova/iStock

Як і всі хороші батьки, ви намагаєтеся розширити кругозір своїх дітей і, звичайно ж, хотіли б, щоб вони багато читали. Але що робити, якщо ваш син або дочка не виявляють до книг ніякого інтересу?

Сайт Parents пропонує кілька способів, як прищепити дітям любов до читання:

1. Купуйте аудіокнижки

Так, аудіокниги вважаються читанням, і вони можуть допомогти дітям зробити це краще. Почувши, як впевнено вголос читає хтось інший, ваші діти теж будуть намагатися читати з виразом.

2. Показуйте хороший приклад

Якщо ви самі будете багато читати й ділитися з дітьми своїми враженнями про прочитане, буде набагато більше шансів, що діти захочуть зробити так само.

© LightFieldStudios/iStock

3. Організуйте затишне місце для читання

У вашому домі має бути тихий, затишний і повний книг куточок! Діти дуже люблять всілякі намети і укриття, тому організація такого місця для читання може підвищити їх інтерес до книг.

4. Привносите сюжети книг у життя

Ваші діти прочитали щось цікаве про зірок? Відвідайте з ними планетарій. Почули казку про трьох поросят? Покажіть їм, як виглядають справжні свині! Це дуже сприяє запам'ятовуванню нового.

5. Святкуйте дні народження письменників

Згадавши про те чи іншому письменника в день його народження, ви ще раз зверніть увагу ваших дітей до читання.

©Svitlana Unuchko/iStock

6. Прочитайте книгу, потім перегляньте фільм по ній

Вибирайте класику, яка перетворилася у фільми: «Міст в Терабітію» , «Лев, Відьма та Шафа» або «Чарлі і Шоколадна фабрика». Це відмінний спосіб мотивувати маленьких неохотных читачів.

7. Розкладіть книги по всьому будинку

Не тримайте книги виключно на полицях, адже так вони можуть і не потрапити в поле зору ваших дітей. Покладіть книжку на диван, залиште її в машині – діти обов'язково помітять таку зачіпку і зацікавляться нею.

8. Читайте дітям вголос

Читання вголос є як освітнім, так і соціальним елементом, тому в ньому є багато переваг. Найкраще діти вчаться читати, коли протягом багатьох років вони слухають цікаві історії в значущих для них умовах – на колінах у улюблених батьків.

© monkeybusinessimages/iStock

9. Перетворіть відвідування бібліотеки в пригода

Зацікавте дітей відвідуванням бібліотечних читань, дайте їм бібліотечну картку, розкажіть про переваги членства в бібліотеці – це викличе у них інтерес до читання.

10. Перечитуйте одні і ті ж книжки для маленьких дітей

Книги просувають ранній розвиток мовлення. Спочатку діти помічають картинки, потім вчаться перевертати сторінки, а потім розуміють зміст прочитаної історії. Особливо корисні для дітей книги з віршами, так як в них багато повторень і співзвучних звуків і слів.

11. Організуйте книжковий клуб

Все, що для цього потрібно мінімум дві людини, які читають одну і ту ж книгу. Запросіть друзів вашої дитини, виберіть термін та місце зустрічі, наведіть кілька питань для обговорення (краща частина книги, улюблений персонаж, ідеї для альтернативного фіналу). Читання – це соціальна діяльність, а книжкові клуби – відмінний спосіб поділитися досвідом з друзями або родиною.

©seb_ra/IStock

12. Задавайте питання про книги

Це посилює розуміння прочитаного, а також приносить додаткове задоволення! Запитайте дитину, які персонажі йому подобаються найбільше; що, на його думку, станеться далі; що він сам би зробив в описаній ситуації.

13. Звертайтеся до книг з будь-якого приводу

Додавайте книги в будь-яку ситуацію в житті дитини! Йому подарували цуценя? Додайте тематичну книжку. Він пішов у нову школу? Подаруйте йому книгу про те, як заводити нових друзів. Привчайте дитину до того, що книги можуть допомогти в будь-якій ситуації.

Ці рекомендації допоможуть вам зацікавити дитину читанням!

Читайте також Правильний баланс: як мамам приділяти рвноценное увагу роботи і дітям

Як допомогти синові полюбити читання і читати більше
©Pixabay Дослідження показують, що читання може поліпшити результати грамотності по цілому ряду показників. Але дівчатка зазвичай читають частіше, ніж хлопчики, і більш
Вагомі доводи, чому важливо читати вголос своїм дітям
©monkeybusinessimages/iStock Читання дітям вголос – це найважливіша складова виховання, що сприяє їх успіху та розвитку. Не варто нехтувати цим корисним заняттям, завдяки
Важливо: вчені довели, чому читання книг так корисно для виховання вашої дитини
Вам не здається, що в зв'язку із зростаючим прогресом і неймовірними темпами розвитку суспільства ми ризикуємо звести нанівець деякі з основних видів діяльності,
Особистий досвід: як переконати школяра читати книги на канікулах
© monkeybusinessimages/iStock Чи знаєте ви, що всіх успішних людей об'єднує одна спільна риса – любов до читання? Завдання кожного батька – прищепити цю межу своїй
Як вибрати книгу дитині: практичні поради для свідомих батьків
© Rawpixel/iStock Дитяче читання часто стає проблемою для багатьох батьків. Основна складність полягає саме у виборі книги. Common Sense розповідають, як прищепити любов
Як залучити дитину до читання і допомогти йому полюбити процес
© Ulza/iStock Читання — це один з найважливіших видів діяльності, яким потрібно заохочувати своїх дітей. Читання для дітей є не просто веселим проведенням часу. Це шлях у