Як допомогти синові полюбити читання і читати більше
17.06.2019 764 0 newsdaily.org.ua

Як допомогти синові полюбити читання і читати більше

В закладки

Як допомогти синові полюбити читання і читати більше

©Pixabay

Дослідження показують, що читання може поліпшити результати грамотності по цілому ряду показників. Але дівчатка зазвичай читають частіше, ніж хлопчики, і більш позитивно ставляться до читання.

Якщо ви не знаєте, як прищепити дитині (особливо хлопчикові) любов до читання, то вам допоможуть поради від сайту Babyology.

Годі говорити хлопцям, що їм подобається фантастика

Деякі дослідження показують, що хлопчики з більшою ймовірністю вибирають читання художньої, а не науково-фантастичної літератури. Тому заохочення хлопчиків до читання фантастичної літератури за припущення, що це відповідає їх перевагам, насправді може призвести до негативних результатів.

Читання художньої літератури більш послідовно пов'язано з перевагою грамотності. Тому, коли ми говоримо хлопчикам, що такі книги для них не призначені, це може відвернути їх від більш корисного типу тексту. Це контрпродуктивно, якщо ми робимо це для підвищення їхньої грамотності. Якщо ми хочемо збільшити частоту читання хлопчиків, залучення їх до художньої літератури може бути більш ефективним.

©Pixabay

Не наполягайте на коміксах

Нас також можуть заохочувати направляти хлопчиків на читання коміксів. У той час як діти можуть отримати вигоду з впливу різних типів тексту, все ж читання коміксів, електронних листів та повідомлень в соціальних мережах не пов'язано з тим же рівнем грамотності. Крім того, останні дослідження підтверджують зв'язок між читанням художньої літератури і розвитком просоциальных характеристик, таких як емпатія і сприйняття перспективи. Таким чином, читання художньої літератури може допомогти учням краще розвивати особисті і соціальні можливості.

Шість стратегій для того, щоб зацікавити хлопчиків книгами

Ось шість стратегій, які ви можете використовувати, щоб зблизити хлопчиків з книгами і підвищити їх інтерес до читання:

1. Говорите про їх інтересах

Так само, як ваші інтереси і погляди не ідентичні інтересам одного і того ж віку і статі, у хлопчиків різні інтереси і смаки. Вони не обов'язково залишаються незмінними з часом. Щоб зіставити їх з матеріалами для читання, які їм дійсно цікаві, ініціюйте регулярні дискусії про читання для задоволення, щоб не відставати від їх інтересів.

2. Дайте доступ до книг

Школи повинні забезпечувати доступ до бібліотек під час занять протягом всього навчального року. Дівчатка можуть частіше відвідувати бібліотеку у вільний час, ніж хлопчики, і по мірі того, як діти виростають, вони можуть отримати менше доступу до бібліотек під час занять, що обмежує доступ хлопчиків до книг. Доступ до книг необхідний для просування читання.

©Pixabay

3. Читайте синам вголос

Продовжуйте читати для хлопчиків і з ними якомога довше, так як багато хлопчики знаходять це приємним і корисним після перших років життя.

4. Створіть умови

Забезпечте можливості і очікування для тихого читання вдома і в школі, незважаючи на конкуруючі вимоги.

5. Забезпечте паперовими книгами

Тримайте паперові книги доступними. Хлопчики, які щодня читають книги, рідше вибирають читати з екранів, ніж дівчатка. Припущення, що хлопчики воліють читати з екранів, не підтверджується дослідженнями.

6. Показуйте приклад

Просувайте читання як приємне і прийнятне проведення часу, будучи чудовим прикладом для наслідування. Нехай ваші діти побачать, що ви читаєте для задоволення.

Якщо ви не знаєте, як прищепити дитині любов до читання, використовуйте ці стратегії. Вони прекрасно підходять для хлопчиків, але будуть також корисними і для дівчаток. Успіхів!

Особистий досвід: як переконати школяра читати книги на канікулах
© monkeybusinessimages/iStock Чи знаєте ви, що всіх успішних людей об'єднує одна спільна риса – любов до читання? Завдання кожного батька – прищепити цю межу своїй
Важливо: вчені довели, чому читання книг так корисно для виховання вашої дитини
Вам не здається, що в зв'язку із зростаючим прогресом і неймовірними темпами розвитку суспільства ми ризикуємо звести нанівець деякі з основних видів діяльності,
Як вибрати книгу дитині: практичні поради для свідомих батьків
© Rawpixel/iStock Дитяче читання часто стає проблемою для багатьох батьків. Основна складність полягає саме у виборі книги. Common Sense розповідають, як прищепити любов
Вагомі доводи, чому важливо читати вголос своїм дітям
©monkeybusinessimages/iStock Читання дітям вголос – це найважливіша складова виховання, що сприяє їх успіху та розвитку. Не варто нехтувати цим корисним заняттям, завдяки
6 причин взяти у відпустку книги
6 причин взяти у відпустку книги
6 причин взяти у відпустку книги
28.05.19 Поради про саморозвиток
© silviarita/Pixabay Якщо ви забули, коли востаннє тримали в руках книгу, саме час виправити цю ситуацію у відпустці. Регулярне читання дає такі переваги, як великий
Перевірені спосібі привити дитині любов до навчання
© pixabay Дослідження показують, що діти, які навчаються за власною волею, а не під тиском батьків, домагаються великого успіху в житті. Ваш батьківський обов'язок —