Діастаз м'язів живота: як чоловікам і жінкам відновити свій організм
02.06.2019 1 885 0 newsdaily.org.ua

Діастаз м'язів живота: як чоловікам і жінкам відновити свій організм

В закладки

Діастаз м'язів живота: як чоловікам і жінкам відновити свій організм

© takasuu/iStock

Діастаз прямих м'язів живота — це дуже поширена проблема для жінок після пологів. Однак і у чоловіків він іноді зустрічається. Це розбіжність м'язів, що супроводжується розтягуванням сухожильной пластинки по центру живота. Виглядає подібне не дуже привабливо. Але, на щастя проблему можна вирішити різними способами. Наведемо поради, як чоловікам і жінкам відновити свій організм при диастазе м'язів.

Вміст матеріалу

Що таке діастаз прямих м'язів живота?

© takasuu/iStock

Діастаз прямих м'язів живота — це фізіологічне зміна прямих м'язів живота. Під час нього відбувається розбіжність білої лінії м'язів, яка знаходитися дуже близько від шкірного покриву.

Одна лінія м'язів живота при диастазе ділиться на 2 половини. Цьому є кілька пояснень:

 • відбувається тиском на сполучну тканину, яка пов'язує м'язи, — часто це трапляється під час вагітності;
 • спадкова схильність, ожиріння та слабкі м'язи живота.

Дана патологія зустрічається сьогодні у багатьох. Особливо вона поширена у жінок після пологів. Однак чоловіки та діти від діастаза не застраховані. Якщо раніше це була рідкість, то зараз — ні. Ефект цієї патології також неминуче знаком жінкам, яким була проведена процедура кесаревого розтину.

При диастазе м'язи живота дуже ослаблені і майже не працюють. З-за неправильно розподіленого навантаження на інші м'язи можливе опущення або зсув внутрішніх органів, поява пупкової грижі, а також порушення травлення та виникнення болів в хребті.

Як визначити діастаз прямих м'язів живота?

© takasuu/iStock

Точно визначити, чи є у вас діастаз прямих м'язів живота може хірург. Однак і домашній невеликий тест справляється не гірше. Ось що потрібно зробити:

 • Лягайте на спину і зігніть ноги в колінах, поставте їх як можна ближче до сідниць.
 • Підніміть плечі і голову, немов ви починаєте вправа для преса.
 • Не опускаючи голову, покладіть руку в центр живота вище пупка.
 • Кінчиками пальців проведіть від середини живота догори та вниз і навпаки.
 • Якщо ви легко відчуваєте западину між прямими м'язами живота, якщо поглибити туди пальці, значить, у вас може бути діастаз.

Експерти також виділяють кілька стадій діастаза прямих м'язів живота, в залежності від того, наскільки розходяться м'язи:

 • 1-я стадія — 5-7 сантиметрів.
 • 2-я стадія — 7-10 сантиметрів.
 • 3-я стадія — більше 10 сантиметрів.

Крім того, існує також кілька ознак, які можуть свідчити про наявність діастаза:

 • округлий живіт;
 • відкладення більшості жиру в області живота;
 • хворобливі відчуття в спині;
 • пупкова грижа;
 • зміна форми пупка (часто — опуклий).

Якщо ви помітили ці симптоми у себе, то обов'язково зверніться до лікаря для детального обстеження.

При запущеній стадії діастаза застосовується абдомінопластика. У пластичній хірургії ця операція відноситься до повільної, і хірургічне втручання мінімальне. Робиться 2 невеликі надрізи, в які вводиться відеокамера та інструменти, вшиваються і зближуються черевні м'язи. Через деякий час слідів від операції майже не видно. Проте відновлення після цього ніхто не скасовував.

Скільки триває відновлення після діастаза?

© takasuu/iStock

Усунути діастаз можна як традиційним шляхом, так і хірургічно. Все залежить від вираженості патології і скільки часу вона спостерігається.

Лікування діастаза прямих м'язів живота після пологів проводиться традиційно протягом року і тільки при наявності 1-ї стадії хвороби. Воно базується на фізичних вправах. Вони допомагають м'язів і сполучної тканини черевної стінки відновити свою форму.

Якщо діастаз був від пологів, то протягом 12 місяців після них не потрібно напружувати м'язи преса. Це призведе до збільшення внутрішньочеревного тиску і ще більш вираженого розтягування і так ослаблений апоневрозу. Найоптимальнішим варіантом навантаження є плавання, а також прогулянки. Комплекс вправ краще підбирати разом з лікуючим лікарем. Також не можна забувати і про те, які вправи можна робити, але про це поговоримо нижче.

Кращі вправи при диастазе для чоловіків і жінок

© fizkes/iStock

Перед почав тренувань при диастазе варто пройти обстеження у лікаря. Фахівець визначить ступінь розбіжності м'язів, а також проаналізує загрозу виникнення гриж. Він же і може підібрати індивідуальну програму тренувань.

Підбирати вправи самостійно не можна, але є загальні рухи, які прописують лікарі. Серед них можна виділити цілий наступний комплекс вправ:

 1. Поза з йоги «Кішка» допоможе м'язам живота краще скорочуватися, відновлюючи при цьому і сам апоневроз. Стоячи рачки, вигніть спину дугою, а потім плавно втягуйте живіт і робіть повільний вдих. Потім випряміть спину, але без прогину, виконуючи видих. Зробіть 10 разів.
 2. Тепер лягайте на спину і зігніть ноги. Під час вдиху піднімайте сідниці, спираючись на ступні, на видиху опускайтеся назад. Виходить легкий місток. Виконайте 10 разів.
 3. З положення лежачи піднімайте голову і шию, намагаючись притиснути підборіддя до грудей. Руки при цьому повинна витягуватися вперед, допомагаючи плечах підніматися. Стежте, щоб прес не піддавався зайвої напруги. Повторіть 10 разів.
 4. Також лежачи, але зі стопами піднятими вгору, опускаємо одну ногу до торкання п'яти з підлогою. Ковзаєте їй по підлозі до випрямлення. Інша нога в цей час продовжує залишатися в зігнутому положенні на вазі. Повторіть по 10 разів на кожну ногу. Це вправа досить складне і створює велике навантаження, тому виконувати його потрібно дуже обережно.
 5. Тепер постеліть на підлогу досить довгий рушник або шарф і лягайте на нього. Кінці тканини візьміть в кулаки, руки схрестіть. Підводьте голову і шию. Повторіть 10 разів.

Будь-які вправи при диастазе практикуються пару раз в тиждень. Гімнастика не повинна викликати хворобливості або плутаного дихання. В іншому випадку зменшити інтенсивність навантаження.

Перед початком комплексу вправ потрібно проводити розминку, яка включає в себе дихальні рухи й повороти тулубом.

Протипоказання при відновленні після діастаза

© takasuu/iStock

Діастаз прямих м'язів живота небезпечний тим, що при виконанні деяких вправ, розбіжність м'язів преса стає ще більше. Такий ефект виникає з-за великого травмування м'язової тканини, а значить і її зростання. Це в свою чергу впливає і на інші м'язи і органи.

У людей із запущеною формою патології при виконанні деяких базових вправ може виникнути грижа (защемлена, пупкова, міжхребцева тощо), а також проблеми з внутрішніми органами, особливо травної системи. Крім того, можуть з'явитися різноманітні викривлення і хвороби хребта, проблеми з поставою. До того ж, якщо жінка з діастаз хоче завагітніти, ослаблені м'язи живота завадять їй правильно виконувати потуги, тим самим, збільшать ризик родових травм у дитини.

Ось вправи, які можна робити ні в якому разі:

 • підйоми тулуба з положення лежачи при зігнутих ногах;
 • скручування;
 • підйоми ніг з положення лежачи;
 • віджимання на прямих ногах (сполучні тканини преса слабшають під впливом тиску);
 • силові вправи для спини (наприклад, станова тяга).

Також не можна забувати і про харчуванні. При диастазе прямих м'язів живота настійно радять стежити за харчуванням. Збалансований раціон допоможе не просто підтримувати м'язовий корсет в тонусі, але і позбавитися від зайвих кілограмів, особливо в області живота. Не можна допускати дефіциту білка — його повинно бути не менше 30 відсотків від загальної кількості споживаних їжі. Також для здорового травлення в харчуванні повинна бути клітковина (овочі, фрукти, зернові).

І наостанок. Якщо у вас є підозри на діастаз, не полінуйтеся сходити до лікаря. Не намагайтеся вирішити проблему своїми силами. Удачі!

Корисні поради по позбавленню від діастаза живота після пологів
© rd.com Діастаз, або розбіжність прямих м'язів живота, може з'явитися у будь-якої людини після підняття тягарів або як наслідок проблем з сполучною тканиною, однак
10-хвилинне вправа для плоского живота
© Milkos/IStock Якщо вам здається, що повернути живота плоску форму після пологів вже неможливо, то ви помиляєтеся. Так, діастаз – це досить серйозна проблема, але її
Жіночі вправи, які допоможуть скоротити діастаз після пологів
Під час вагітності жіноче тіло зазнає багатьох змін. Діастаз – одне з них. Згідно з дослідженнями, 45 відсотків матерів стикаються з цією проблемою через 6 місяців після
5 правдивих фактів про післяпологовому відновлення жіночого організму
© monkeybusinessimages/iStock Поява на світ дитини – це диво і радість для всієї родини. Разом з тим це – велика праця, наслідки якого даються взнаки навіть після
Життя з тренуваннями: стратегія створення плоского живота і кубиків преса
© VladimirFLoyd/Istock Стандартні «проблемні» зони для дівчат — нижня половина тіла. Чоловікам легше добитися плоского живота і кубиків. Однак дівчатам потрібно попотіти.
Як тренуватися вдома, якщо у вас було кесарів розтин
© Artem_Furman/iStock Напевно, ви спостерігали фото знаменитостей, які швидко повертаються у форму після пологів. І до вас приходить розуміння того, що все не так погано,