Корисні поради по позбавленню від діастаза живота після пологів
18.04.2019 1 263 0 newsdaily.org.ua

Корисні поради по позбавленню від діастаза живота після пологів

В закладки

Корисні поради по позбавленню від діастаза живота після пологів

© rd.com

Діастаз, або розбіжність прямих м'язів живота, може з'явитися у будь-якої людини після підняття тягарів або як наслідок проблем з сполучною тканиною, однак найчастіше з цією проблемою стикаються жінки в післяпологовий період.

Що ж таке діастаз і чим він небезпечний? Як відомо, пряма м'яз живота складається з двох однакових половин, з'єднаних між собою тонкою білою смужкою сполучної тканини. Під час вагітності ця смужка сильно розтягується, щоб збільшити простір в животі для збільшеної матки. У нормі після пологів м'язи повинні стати на свої місця вже через шість тижнів, однак у деяких жінок щілина між ними так і не заростає.

Розрізняють три стадії діастаза: першу (розбіжність не більше 4-5 см), другу (6-10 см) і третю (до 15 см). Третя вважається найскладнішою і зазвичай вимагає оперативного втручання.

Небезпека третьої стадії діастаза полягає в тому, що вона може провокувати виникнення пупкової грижі.

© promyhealth.ru

Як перевірити, чи є у вас діастаз:

  • Ляжте на спину. Поставте кінчики пальців однієї руки посередині свого живота.
  • Підніміть плечі, напружуючи прес. Перевірте, не входять ваші пальці в порожнечу між двома напруженими м'язами. Заміряйте розбіжність в районі нижнього преса, біля пупка і вище нього.
  • Ще одна ознака діастаза — підйом живота «будиночком» при напрузі преса.

Якщо ви виявили у себе розбіжність м'язів преса, не варто сумувати. Першу і другу ступінь цілком можна виправити за допомогою вправ, ось тільки стандартні скручування тут не допоможуть і, більш того, лише погіршать ситуацію. В першу чергу перестаньте піднімати тяжкості і почніть щодня виконувати ці вправи вдома:

Ягодичный місток

© fizkes/IStock

Ляжте на підлогу, зігнувши ноги в колінах. Руки покладіть вздовж корпусу. Напружуючи прес і сідниці, відірвіть таз від підлоги, поки ваше тіло не утворює пряму лінію від колін до плечей. Затримайтеся у верхній точці кілька секунд, а потім повільно поверніться у вихідне положення. Виконуйте по 10 разів тричі на день.

Ягодичный місток на одній нозі

© whatwaisttrainers.com

Повторіть попередню вправу, зробивши акцент тільки на одну ногу — другу витягніть вперед. Виконайте по 10 разів на кожну ногу.

Присідання у стіни

© Livestrong.com

Станьте спиною до стіни. Виконайте присідання, спираючись прямою спиною на стіну. Присідайте, поки коліна не утворюють прямий кут. Під час присідання тримайте невеликий м'яч для пілатесу між стегнами. Продовжуючи тримати м'яч, підніміться вгору. Виконайте 5 разів.

Слайди ногами

© POPSUGAR

Ляжте на спину, поклавши руки за голову. Підніміть прямі ноги вгору і імітуйте ними ходьбу по сходах. Всього виконайте три підходи по 20 кроків.

Скручування з рушником

© Dirima/iStock

Так, скручування при диастазе під забороною, однак виконувати їх полегшений варіант з допомогою великого банного рушника. Оберніть торс рушником і візьміться руками за його протилежні краї. Виконуючи скручування, тягніть на себе кінці рушника, щоб полегшити навантаження на прямі м'язи живота. Виконайте 10 разів, зробивши три підходу за день.

Читайте також Жіночі вправи, які допоможуть скоротити діастаз після пологів

Діастаз м'язів живота: як чоловікам і жінкам відновити свій організм
© takasuu/iStock Діастаз прямих м'язів живота — це дуже поширена проблема для жінок після пологів. Однак і у чоловіків він іноді зустрічається. Це розбіжність м'язів, що
Жіночі вправи, які допоможуть скоротити діастаз після пологів
Під час вагітності жіноче тіло зазнає багатьох змін. Діастаз – одне з них. Згідно з дослідженнями, 45 відсотків матерів стикаються з цією проблемою через 6 місяців після
10-хвилинне вправа для плоского живота
© Milkos/IStock Якщо вам здається, що повернути живота плоску форму після пологів вже неможливо, то ви помиляєтеся. Так, діастаз – це досить серйозна проблема, але її
Як тренуватися вдома, якщо у вас було кесарів розтин
© Artem_Furman/iStock Напевно, ви спостерігали фото знаменитостей, які швидко повертаються у форму після пологів. І до вас приходить розуміння того, що все не так погано,
5 правдивих фактів про післяпологовому відновлення жіночого організму
© monkeybusinessimages/iStock Поява на світ дитини – це диво і радість для всієї родини. Разом з тим це – велика праця, наслідки якого даються взнаки навіть після
Післяпологове відновлення: 5 фактів, які потрібно знати кожній жінці
Шлях до привітання дитини в світі — це чудо природи і (буквальний) праця. Потім починається нова частина шляху — відновлення. Вкрай важливо дати вам можливість