Як тренуватися вдома, якщо у вас було кесарів розтин
28.03.2019 1 524 0 newsdaily.org.ua

Як тренуватися вдома, якщо у вас було кесарів розтин

В закладки

Як тренуватися вдома, якщо у вас було кесарів розтин

© Artem_Furman/iStock

Напевно, ви спостерігали фото знаменитостей, які швидко повертаються у форму після пологів. І до вас приходить розуміння того, що все не так погано, повернутися в колишню форму можна, потрібно просто докласти трохи зусиль. Навіть якщо ви перенесли кесарів розтин. Головне – не нашкодити своєму організму!

Поступово йдіть до мети, дотримуючись цих правил!

Правило №1. Ніякого поспіху!

Суворо дотримуйтесь медичні рекомендації: ніяких навантажень перші два місяці після кесаревого розтину. Протягом цього періоду у вас будуть затягуватися шви, так і організму необхідний час, щоб прийти в себе. По закінченні цього часу, пройдіть огляд у гінеколога, щоб виключити ризики і можливі ускладнення.

Правило №2. Ставте реальні цілі.

© nensuri/iStock

Не варто мучити себе інтенсивними навантаженнями на самому початку. Дайте організму плавно увійти в потрібний режим: наведіть норму харчування, розробіть собі особисту систему занять (можна звернутися до фахівця, який допоможе грамотно підібрати вправи). Формуйте звичку до навантажень, щоб заняття стали повноцінним пунктом у вашому графіку.

Правило №3. Вправи для «розкачки».

На початку вашого шляху до підтягнутого тіла після появи на світ малюка, намагайтеся не перевантажувати м'язи і обмежтеся базовими вправами:

  • кроки на місці (можна крокувати в сторони або 10 хвилин «пройтися» на кардіо-тренажері);
  • 3 підходи по 10 присідань (широка постановка ніг);
  • 3 підходи по 10 віджимань (годуєте грудьми — використовуйте вузьку постановку рук, якщо немає — широку);
  • 3 підходи по 15 випадів на кожну ногу;
  • 3 підходи по 10-20 скручувань;
  • 30 секунд планки (поступово намагайтеся протриматися довше).

Також, у вас напевно є фітбол – ідеально підійде для різних вправ! Намагайтеся приділяти тренуванням не менше півгодини 3 рази в тиждень. Приміром, для цього можна використовувати час денного сну вашого малюка.

Правило №5. Болить? Зупиніться.

© YakobchukOlena/iStock

Якщо під час тренувань ви відчуваєте біль у якій-небудь області, а особливо в області шва – зупиніться. Спробуйте змінити вправу або його інтенсивність. І обов'язково відвідайте лікаря і повідомте йому про ці симптоми – можливо, буде потрібно додаткове обстеження.

Читайте також Корисні поради по позбавленню від діастаза живота після пологів

Правило №6. Кардіо!

Доповнюйте тренування ходьбою по біговій доріжці, велотренажером, плаванням або аквааеробікою – це відмінний спосіб спалювання жиру.

Правило №7. Не поспішайте з пресом.

Безумовно, однією з найбільш проблемних зон може виявитися саме живіт. Але, не поспішайте накачати кубики – вправи на прес варто вводити в ваш «фітнес-раціон» плавно. Неспішно виконуйте скручування з другої чи третьої тижня тренувань.

Правило №8. Діастаз.

© promyhealth.ru

Кесарів розтин передбачає розрізання черевної порожнини матки. М'язи при цьому залишаються цілими, але – під час операції розсовують! Розбіжність м'язів і називають діастаз. Через два місяці після пологів можете перевірити, чи є у вас такі симптоми. Ляжте на спину, підніміть голову і легенько натисніть двома пальцями трохи вище пупка – якщо ви візуально і пальцями спостерігаєте «провал» між м'язами (пальці при цьому поміщаються в цьому провалі) – у вас діастаз, і це означає, що качати прес поки рано. В такому випадку, можете робити вправу «вакуум» і зворотну планку.

Правило №9. Красивий животик – це реальність!

Не варто прислухатися до міфів про несумісність кесаревого розтину і плоского живота! Все можливо, якщо у вас немає сильного діастаза і серйозних розтяжок, які завадять шкірі скоротитися. Для досягнення такої мети потрібно лише здорове харчування, правильні фізичні навантаження і ваше терпіння!

Правило №10. Стежте за темпом!

Плавне початок ваших тренувань повинно тривати не менше місяця, потім можна зовсім трохи збільшити навантаження, а після 2-3 місяців сміливо переходити на новий рівень. Як збільшувати навантаження? Дуже просто: додайте нові вправи на ті ж групи м'язів, які ви плавно вводили в тонус, у старих вправах збільште кількість повторень або підходів, а у вправах з додатковою вагою – збільшіть його.

© LightFieldStudios/iStock

Багато дівчат після пологів, особливо, якщо це було кесарів розтин, ставлять хрест на своїй фігурі. Не варто так робити, ваше тіло може з цим впоратися, тільки потрібно терпіння і регулярність. Вже через 2-3 місяці занять ви побачите результати, а якщо не зупинитеся на досягнутому і будете продовжувати – ваша фігура перетвориться!

Читайте також 5 міфів про кесаревому розтині, в які ми продовжуємо вірити

5 міфів про кесаревому розтині, в які ми продовжуємо вірити
© Daniel Schulz/Flickr За останні 10 років збільшилася кількість жінок, які народжують дитину з допомогою кесаревого розтину. Близько третини усіх новонароджених
Кесарів розтин: як підготуватися, пройти і відновитися після особливих пологів
Кесарів розтин — хірургічні пологи, які не завжди можна запобігти. Іноді ця процедура буквально рятує життя як матері, так і дитини. Далі ви дізнаєтеся все про цю
Прес після пологів: як розумно та ефективно підійти до питання
© Deagreez/iStock Під час вагітності відбувається набір зайвих кілограмів, з якими нелегко впоратися. Молодим мамам треба бути обережними з фізичними навантаженнями, щоб
8 моментів, які важливо знати при вагітності після 40
Вагітність після 40 – це вже давно не рідкість, хоча в суспільстві все ще зберігаються деякі забобони з приводу пізнього материнства. Багато вважають, що це невиправдано
Як бути зі спортивними навантаженнями під час вагітності, дослідження
© NataliaDeriabina/iStock Нові дослідження підривають широко поширені переконання про фізичному навантаженні і вагітності. Виявилося, що жінки можуть безпечно і
5 складових успішного схуднення після пологів
©Wavebreakmedia/IStock Поява зайвих кілограмів є нормальним явищем при будь-якій вагітності. Під час виношування дитини організм жінки робить запаси, щоб прогодувати