Як бути зі спортивними навантаженнями під час вагітності, дослідження
18.03.2019 640 0 newsdaily.org.ua

Як бути зі спортивними навантаженнями під час вагітності, дослідження

В закладки

Як бути зі спортивними навантаженнями під час вагітності, – дослідження

© NataliaDeriabina/iStock

Нові дослідження підривають широко поширені переконання про фізичному навантаженні і вагітності. Виявилося, що жінки можуть безпечно і інтенсивно тренуватися як до, так і під час вагітності, не збільшуючи ризик ускладнень, пов'язаних з пологами. Фізичні вправи позитивно впливають на вагітність.

Видання The New York Times розповідає детальніше, чому можна займатися спортом під час вагітності.

Вміст матеріалу

1. Вплив фізичних навантажень на вагітність

Тіло матері пристосовується до потреб дитини, додаючи кровоносних судин і збільшуючи їх обсяг. Однак навколишнє середовище всередині матки залишається майже недоторканою. При цьому рівні кисню, що надходять до дитини, схожі на ті, що біля вершини гори Еверест.

Отже, діти можуть процвітати в цьому середовищі, інакше людський вигляд б не існував. Проте деякі лікарі та інші експерти викликають заклопотаність з-за впливу енергійних вправ на вагітність.

Експерти, загалом, згодні з тим, що помірна активність є здоровою і необхідної для більшості вагітних жінок. В даний час рекомендують, щоб вагітні жінки виконували близько 150 хвилин в тиждень швидкої ходьби або інших помірних вправ. Стільки ж рекомендують займатися також іншим людям.

Але деякі експерти побоюються, що напружені вправи можуть втомлювати або травмувати вагітну жінку. Крім того, можливо, вони можуть позбавити дитину кисню або ж поживних речовин.

Деякі також вважають, що інтенсивні, а також високоефективні тренування до або під час вагітності збільшує розмір і щільність м'язів тазового дна жінки. А це, в свою чергу, потенційно збільшує ризик викидня.

При цьому, досліджень щодо фізичних навантажень і вагітності було дуже мало.

2. Нове дослідження

У вересні в Британському журналі спортивної медицини було опубліковано нове дослідження. Вчені з Ісландського університету, а також інших установ, вирішили подивитися результати пологів. Повідомляється, що вони досліджували групи національних та інших елітних спортсменів, які, за визначенням, тренуватися інтенсивно.

Вони опитали 130 професійних жінок-спортсменів і матерів про їх тренуваннях. Питали за 3 роки до того, як вони народили, а також під час вагітності.

Деякі з спортсменів брали участь у спортивних змаганнях, які включали інтенсивні рухи, такі як біг і футбол. Інші займалися спортом зі зниженим впливом (плавання, кінний спорт тощо).

Дослідники також запитали про фізичних навантаженнях до і під час вагітності. 118 ісландських матерів, які не були спортсменами, відповіли на їхні запитання.

Потім (з дозволу) вони вивчили всі записи про пологи кожної жінки.

3. Результати нового дослідження

Отримані дані показали, що спортсмени, багато з яких тренувалися на 2-му триместрі або пізніше, перенесли здорову вагітність і невеликі ускладнення при пологах. Крім того, їх пологи були не більш тривалими, ніж у контрольній групі. Також було встановлено, що у них не було більше шансів на екстрене кесарів розтин.

Фактично, за словами дослідників, дані свідчать про те, що спортсмени народжують спокійно. Особливо спортсмени з сильним фізичним навантаженням.

4. Висновки

Це дослідження орієнтовано на професійних спортсменок. Тому результати можуть не мати сенсу для інших вагітних жінок.

У будь-якому випадку, важливо оцінити тренування під час вагітності на індивідуальній основі. Однак, варто поговорити про це з фахівцем.

Нове дослідження доводить те, що вагітність не повинна прирівнюватися до крихкості.

«Фізична активність корисна для матері, а також дитини. Вона позитивно впливає на процес пологів», — говорять вчені.

Читайте також Який спорт краще вибрати, виходячи з особистого знака зодіаку

Куріння під час вагітності підвищує ризик ожиріння у дитини
©Milkos/IStock Куріння під час вагітності підвищує ризик ожиріння у майбутньої дитини. До такого висновку прийшли вчені з Університету Кентуккі, США. Редакція Daily Mail
Чи можна пити алкоголь на ранніх етапах вагітності
© Antonio_Diaz/IStock У Мережі дуже багато суперечливої інформації про те, чи можна пити під час вагітності. Деякі говорять про те, що потрібно повністю відмовитися від
Вживання парацетамолу при вагітності може знижувати IQ дитини, дослідження
© Maksud_kr/IStock Дослідники з Гарварду попередили жінок про наслідки невибіркового вживання поширених ліків. З'ясувалося, що вживання парацетамолу при вагітності
Чи кето-дієта безпечної для вас під час вагітності
© NataliaDeriabina/iStock Багато людей звертаються до цієї дієті, щоб скинути вагу, а деякі – для зміни загального стану здоров'я. Цей спосіб може бути досить успішним,
Харчування "за двох" під час вагітності може викликати діабет
© Milkos/iStock Багато жінок вірять у те, що під час вагітності потрібно їсти за двох. З-за цього міфу майже половина з них набирають занадто багато ваги протягом 9
Вчені виявили 3 гена, пов'язані з аномальною вагітністю та викиднями
©ollinka/iStock Команда вчених з Інституту Досліджень Центру Здоров'я Макгілл визначили три гени, відповідальних за аномальні вагітності. Результат може дати поштовх до