8 моментів, які важливо знати при вагітності після 40
07.06.2019 573 0 newsdaily.org.ua

8 моментів, які важливо знати при вагітності після 40

В закладки

8 моментів, які важливо знати при вагітності після 40

Вагітність після 40 – це вже давно не рідкість, хоча в суспільстві все ще зберігаються деякі забобони з приводу пізнього материнства. Багато вважають, що це невиправдано небезпечно як для дитини, так і для самої жінки. Природно, деякі ризики існують, але вони ні в якому разі не повинні розглядатися як вирішальні чинники.

Пізня вагітність виглядає дуже логічною. Сучасна жінка прагне реалізувати себе в багатьох сферах, наприклад, у кар'єрних справах або творчості, тому декретну відпустку після 40 не повинен нікого дивувати. Але про деякі аспекти пізнього материнства знати все-таки потрібно.

© pixabay

1. Не бійтеся прийняти рішення

Єдина у світі людина, який повинен визначати, коли вам ставати матір'ю – це ви. Звичайно, консультація лікарів необхідна, але остаточне рішення завжди повинне залишатися за вами. Постарайтеся абстрагуватися від думок оточуючих людей, адже в цей момент вам абсолютно не потрібні порадники (за винятком фахівців).

2. Не впадайте у відчай

З віком шанси завагітніти дійсно знижуються. Так влаштовано природою, поробити з цим нічого не можна. Але це не означає, що після 40 у вас не вийде стати матір'ю. Майте на увазі, що звертатися до лікарів стоїть тільки після 6 місяців невдалих спроб завагітніти.

© pixabay

3. Будьте готовими до деяких ускладнень

Пізню вагітність дійсно пов'язують з підвищеним ризиком розвитку деяких ускладнень, таких як преэмплаксия і гестаційний діабет.

Симптоми преэмплаксии:

  • головні болі
  • порушення зору
  • нудота або блювота
  • болі в животі
  • запаморочення
  • плутане дихання

Симптоми гестаційного діабету:

  • постійна спрага
  • хронічна втома
  • нудота
  • помутніння зору

При появі перших симптомів негайно зверніться до вашого лікаря, щоб не погіршувати стан.

Читайте також: 5 міфів про кесаревому розтині, в які ми продовжуємо вірити

© pixabay

4. Будьте готовими до непростого післяпологовому періоду

Пізніше материнство часто пов'язують з післяпологовий депресією. Насправді така думка не має під собою ніякого наукового обгрунтування, хоча масштабних досліджень в цьому напрямку поки не проводилося. Незалежно від віку, жінка повинна бути готовою до післяпологової депресії. Крім цього, підготуйтеся до того, що у вас можуть виникнути деякі фізіологічні проблеми. Зазвичай жінкам після 40 потрібно трохи більше часу для повного відновлення після пологів.

5. Приділіть увагу своїм кісткам

Дослідження показують, що жінки, рожающие після 40 років, схильні до підвищеного ризику розвитку остеопорозу в майбутньому. Насправді від цього не застрахований ніхто, але здоровий спосіб життя є ключовим фактором у запобіганні проблем з кістками.

© pixabay

6. Знайдіть собі компанію

Вагітність після 40 зустрічається все частіше. І це дуже добре, адже ви зможете знайти інших мам своєї вікової групи для спільних прогулянок. Це дуже важливо з психологічної точки зору, тому не бійтеся заводити нові знайомства.

7. Підготуйтеся до найважливішого дня

З великою часткою ймовірності лікарі запропонують вам піти на кесарів розтин. Якщо для цього не буде переконливих причин, то остаточне рішення залишиться за вами. Довіртеся своїм внутрішнім переконанням, але пам'ятайте, що кесарів розтин – це дійсно гарна ідея при пізній вагітності.

8. Насолоджуйтесь моментом

Навіть якщо вам доведеться зіткнутися з деякими ускладненнями, це не повинно затьмарити радість материнства. Насолоджуйтеся тим, що ви зуміли стати мамою, адже це приголомшливо. У вас все вийде.

Читайте також: 5 причин нічного пробудження малюків, про які потрібно знати

Вагітність: топ-10 сайтів для мам
© lolostock/iStock Якщо вас хвилюють деякі питання про дітей і про вагітність, то вам допоможуть знайти відповіді спеціальні сайти. Зараз існує безліч платформ для
Які щеплення безпечно робити під час вагітності: гід лікаря
© Pixel_away/iStock Під час очікування дитини, жінкам потрібно знати, які щеплення для вагітних безпечні для здоров'я. EVE розповідають все про вакцинації для майбутніх
15 моментів материнства, якими ділиться Міла Куніс
У Міли Куніс і її чоловіка Ештона Катчера є двоє дітей, трирічна Уайетт і однорічний Димитрій. Протягом багатьох років актриса відкрито говорила про виховання сина та
Важливо знати: причини, з яких жінки все частіше бояться вагітності і пологів
© nd3000/iStock Сучасні жінки здаються безстрашними, але це не так. Багато хто не вирішуються стати мамою не тому, що вони не хочуть, вони бояться цього. Є маса причин,
14 фраз, в які вірять жінки до першої вагітності
Перша вагітність для кожної жінки — це дивна пригода, що кожна представляє по-своєму. Багато хто наївно вірять у те, що вагітність -це легко і навіть приємно, але коли
Як бути зі спортивними навантаженнями під час вагітності, дослідження
© NataliaDeriabina/iStock Нові дослідження підривають широко поширені переконання про фізичному навантаженні і вагітності. Виявилося, що жінки можуть безпечно і