Експерт поділився 7 радами, які спростять ранкові тренування
22.05.2019 701 0 newsdaily.org.ua

Експерт поділився 7 радами, які спростять ранкові тренування

В закладки

Експерт поділився 7 радами, які спростять ранкові тренування

© torwai/IStock

Більшість людей негативно ставляться до тренуванні зранку. Разом з тим із-за завантаженого графіка не у багатьох буде час на спорт. Так коли їм займатися? Експерти вважають, що краще це робити вранці. Якщо ви відкладаєте тренування, говорите собі весь час, що влаштуєте її завтра, якщо ви шукаєте виправдання, щоб не займатися спортом, не переживайте, адже ви не самотні. Звичайно, це не означає, що нічого не потрібно міняти у вашому житті.

Письменник і редактор Healthista Ганна Маги поділилася з Dailymail секретами того, що її змушує встати з ліжка і почати тренування в 6 ранку. Будемо сподіватися, її особистий досвід допоможе вам подолати цей бар'єр і почати вести активний спосіб життя прямо вранці.

Скажіть собі, що це займе не більше 10 хвилин

©monkeybusinessimages/IStock

Ви чули про таке явище, як ейфорія бігуна? Здається, що цього можна досягти тільки завдяки тривалому тренуванні. Але, згідно з новим дослідженням, достатньо всього 10 хвилин інтенсивних кардіотренувань в день (велоспорт, біг або плавання), щоб відчути це п'янке відчуття ейфорії. Пообіцяйте собі, що ви будете займатися не більше 10 хвилин: цього часу буде достатньо для того, щоб захотіти продовжити тренування.

Запитайте себе, чи ви хочете, щоб цей день пройшов відмінно

Тренування в ранковий час поліпшать ваш настрій і допоможуть не так болісно сприйняти труднощі, які можуть виникнути потім: сварка з босом, невдачі в особистому житті або втома. Навіть нетривалі стрибки, танці та аеробіка у вас в спальні протягом 5-10 хвилин змусить вас по-іншому дивитися на речі.

Завдяки тренуванні ви виробите дофамін: те ж саме відбувається, коли люди їдять цукор, п'ють алкоголь або вживають наркотики. Але ж тренування абсолютно безпечні! Почніть день з позитивної ноти. Через 2 тижні ви помітите, що звикли займатися вранці, і вже не будете так засмучуватися при думці, що вам потрібно піднятися з ліжка і почати рухатися.

Дізнайтеся, які саме види тренувань корисні вам

© dima_sidelnikov/IStock

Що саме буде вам подобатися? Поки не спробуєте, не дізнаєтеся. Згідно з дослідженням Wiggle, бігуни за вісім хвилин 28 секунд отримують відчуття ейфорії, для ходьби знадобиться десять хвилин 35 секунд, а для групових занять – дев'ять хвилин і сім секунд. Тренажерний зал вже за шість хвилин 36 секунд викличе п'янке відчуття ейфорії.

Якщо ви хочете заощадити час і займатися недовго, віддавайте перевагу тренування високої інтенсивності. Вони прискорять циркуляції крові, серцевий ритм і відправлять в ваш мозок сигнали, які розбудять вас і додадуть енергії на весь день. Повільна ходьба теж принесе користь, але вона займе більше часу.

Знайдіть мотивацію в науці

Відсутність мотивації – одна з поширених причин, чому люди кидають тренування. Якщо ви будете знати про те, як впливає спорт на ваше тіло і розум, ви будете весь час нагадувати собі про це і прагнути до кращого. Регулярні тренування позитивно впливають на роботу мозку (на пам'ять, енергію, концентрацію уваги, мислення). Ви також зможете знизити ризик розвитку депресії і хвороби Альцгеймера.

Поставте перед собою міні-цілі

© rawpixel/Pixabay

Є основна мета, а є невеликі – ті, які потрібно ставити перед собою на шляху до головної. Наприклад, ви хочете схуднути на 8 кг Це – основна мета. Міні-мета – це займатися 4 рази на тиждень в тренажерному залі і 1 раз на тиждень займатися бігом. Ці цілі можуть бути щоденними, а можуть встановлюватися на тиждень. Киньте собі виклик, виконуйте завдання і наближайтеся до заповітної мрії.

Записуйте свої цілі і відстежуйте прогрес. Ви будете відчувати себе на сьомому небі від щастя, коли почнете досягати навіть маленьких цілей. Покладіть аркуш паперу із зазначеною метою на тумбочку біля ліжка. Після пробудження ви нагадайте собі про неї: це допоможе вам встати з ліжка і почати діяти. Через 14 тижнів все це увійде у вас в звичку.

Зрозумійте різницю між причиною не займатися і виправданням

Іноді обставини складаються таким чином, що ви не можете займатися: наприклад, ви захворіли або отримали травму. Але виправдання – це не причина, воно не повинне служити приводом для того, щоб скасувати тренування. «Я зроблю це завтра», «Я сильно втомився», «Я дуже зайнятий» – все це виправдання, яких потрібно уникати. Зробіть тренування пріоритетом і не ставте її на останнє місце в своєму списку справ.

Знайдіть свою мотивацію і причину вставати раніше

©lzf/IStock

Протягом перших 14 днів тренувань робити це потрібно щодня. Перед сном запишіть у блокноті причину, чому вам потрібно встати в 6 ранку. Вам необов'язково називати довгострокову мету (схуднення, поліпшення здоров'я, збільшення фізичної сили), будьте простіше: наприклад, ви хочете не так нервувати на роботі, хочете бути більш розслабленим, зняти стрес, підняти собі настрій, прокинутися без кави, наповнити своє життя позитивом. І не забувайте: достатньо всього 10 хвилин для того, щоб відчути себе краще і здоровіше.

Читайте також Ранок, день, вечір: коли найкраще займатися спортом?

7 порад, які допоможуть зробити ранкові тренування приємніше
©GeorgeRudy/IStock Для багатьох людей тренування з самого ранку здаються нездійсненним завданням. Однак, саме ранкові тренування дають найкращий результат і заряджають
10 способів ефективно тренуватися, навіть якщо ви ліниві
© torwai/IStock Заняття спортом – прекрасна річ, але як змусити себе почати щось робити? Можна, звичайно, знаходити собі виправдання: погана погода, втома, невдалий день,
Що їсти перед тренуванням, щоб швидше спалити жир
© bernardbodo/iStock Тренування і правильне харчування – дві взаємопов'язані речі. Для того, щоб схуднення стало можливим, потрібно приділяти увагу кожній з них. Якщо ви
Як переконати себе почати тренуватися вже завтра
© Rawpixel/iStock Найчастіше на спорт не вистачає часу, адже робота, навчання, соцмережі і домашні клопоти собою всі заповнюють. Але почати все ж варто, і ми навчимо як,
Прості лайфхаки для особистісної мотивації щоранку
© vadimguzhva/IStock Ранковий фітнес – це одна з кращих речей, яку ви можете зробити для свого тіла. Але знайти мотивацію для щоденних занять не так вже й просто. Для
Як позбутися від жиру на животі в домашніх умовах
© iprogressman/IStock Багато людей, що займаються спортом, стверджують, що для того, щоб домогтися гарних результатів, потрібно витратитися на абонемент в тренажерному