Кесарів розтин: як підготуватися, пройти і відновитися після особливих пологів
04.06.2019 2 056 0 newsdaily.org.ua

Кесарів розтин: як підготуватися, пройти і відновитися після особливих пологів

В закладки

Кесарів розтин: як підготуватися, пройти і відновитися після особливих пологів

Кесарів розтин — хірургічні пологи, які не завжди можна запобігти. Іноді ця процедура буквально рятує життя як матері, так і дитини. Далі ви дізнаєтеся все про цю операцію і про те, як швидше відновитися після її проведення.

Вміст матеріалу

Як знизити ризик пологів за допомогою кесаревого розтину

© Pixelistanbul/iStock

• Вибирайте Мудро доктора

Постачальник медичних послуг, якого ви оберете для надання допомоги при пологах, буде одним з ключових способів уникнення непотрібного кесаревого розтину. Під час бесіди з лікарем або акушеркою обов'язково запитайте їх, як часто вони проводили подібні операції. Також дізнайтеся, як проводиться кесарів розтин у вибраній вами клініці.

• Відвідуйте курси для вагітних

Відвідування занять, спілкування з іншими людьми, які пройшли через цю операцію, і читання хороших книг — все це має вирішальне значення у вашому прагненні до народження дитини, яке підходить саме вам. Дізнавшись більше про цю операцію, ви, швидше за все, будете розслаблені і будете почувати себе комфортно. У ході навчання ви також дізнаєтеся про те, як краще вибрати лікаря.

• Уникайте індукції пологів

Індукція пологів може призвести до збільшення частоти кесаревого розтину. Це особливо вірно, якщо ви ніколи не народжували раніше. Якість вашої шийки матки, наскільки вона готова народжувати, також буде впливати на те, чи призведе ваша індукція до кесаревого чи ні. Дізнайтеся про альтернативи індукції пологів, а також про використовувані типи індукції. Якщо ви хочете уникнути непотрібного кесаревого розтину, уникнення індукції є одним із способів знизити ризик операції.

• Використовуйте ліки з розумом

Ліки, такі як епідуральна анестезія та інші, мають свій час і місце при пологах. Однак, якщо ви використовуєте їх занадто рано, вони також можуть збільшити ризик кесаревого розтину. Втручання лікарі також можуть призвести до збільшення ризику проведення операції.

• Забезпечте собі надійну підтримку

Підтримка — це ключ до успішних пологів. Деякі фахівці навчаються способам підтримки під час народження дитини, використовуючи масаж, методи розслаблення, інформацію і багато інші навички, щоб зробити процес пологів комфортним.

Як підготуватися до кесаревого розтину

© mmpile/iStock

Ці кроки допоможуть вам підготуватися до кесаревого розтину.

Повідомте страхової компанії про своє рішення. Багато страхові компанії вимагають дозволу на перебування в лікарні, якщо вони заплановані. Якщо кесарів розтин планується, страховий перевізник повинен бути заздалегідь викликаний для попереднього схвалення.

Визначте тривалість перебування в лікарні. Коли страхова компанія схвалює цю процедуру, вони повідомляють матері про тривалість перебування в лікарні. Найчастіше це варіюється від трьох до п'яти днів в залежності від покриття і угоди між лікарнею і страховою компанією.

Напишіть план народження. Майбутній мамі потрібно спланувати, як вона хоче впоратися з болем після операції і спланувати догляд за іншими дітьми і домашніми тваринами. Також важливо розписати дні після повернення додому, так як жінка не зможе вільно пересуватися після кесаревого розтину.

Візьміть лікарняне сумку. Дитина може бути виписаний раніше, ніж мама, оскільки тривалість перебування матері може становити п'ять днів. У сумці повинні бути речі першої необхідності та предмети особистої гігієни.

Визначитеся з анестезією. Є три форми анестезії, використовувані для кесаревого розтину. Загальна анестезія часто призначена для проблемних пологів і не є одним з двох найбільш поширених варіантів. Спінальна і епідуральна анестезія є двома найбільш поширеними.

Обговоріть управління болем. Після кесаревого розтину, яке є основною операцією на черевній порожнині, часто призначають знеболюючі препарати. Якщо мама вирішила годувати грудьми, акушер призначить знеболювальне, безпечніше для дитини. В іншому випадку варіанти знеболюючих препаратів будуть залежати від рівня болю.

Отримайте допомогу від друзів і сім'ї. Після народження дитини мама не зможе готувати, прибирати або активно рухатися. Друзі і члени родини можуть допомогти з виконанням домашніх справ.

Налаштуйте догляд за іншими дітьми і домашніми тваринами. Іноді легше доглядати за новонародженим в домашніх умовах без будь-яких випробувань і проблем протягом перших декількох днів. Якщо в будинку є домашні тварини або інші діти, організація догляду на деякий час допоможе впоратися з усіма справами.

Подумайте про партнерські пологи. У той час як кесарів розтин є серйозною операцією, партнеру часто дозволяється перебувати в палаті. Це повинно бути схвалено акушером і анестезіологом, а також партнером, звичайно. Якщо є які-небудь сумніви в тому, що партнер зможе впоратися з кров'ю і хірургічної реальністю, йому, можливо, доведеться залишитися в кімнаті очікування.

Грудне вигодовування і годування з пляшечки. У матері, що народжує вагінально, часто є можливість годувати грудьми годувати з пляшечки відразу після народження. Це стає все більш поширеним і після кесарева перетину. Якщо мама хоче годувати відразу після народження, акушер повинен буде прийняти це рішення і оцінити її стан.

Дбайте про себе. Після кесаревого розтину важливо, щоб жінка дбала про своє тіло. Ризик інфікування вище, ймовірність розбіжності рани вище, рівень болю і втоми також вище після кесаревого розтину.

Як відбувається процес кесаревого розтину

© kzenon/iStock

Далі ви дізнаєтеся, як відбувається дана операція.

• Спілкування з акушером

Рішення зробити кесарів розтин може виникнути до пологів. Поширені причини призначення кесаревого розтину до пологів можуть включати попереднє операції, неправильне положення дитини або протипоказання для природних пологів. Рішення може також відбутися при пологах. Це може бути пов'язано з тим, що вважається, що пологи займають занадто багато часу, мати або дитина погано переносять пологи, або виникають інші проблеми, наприклад, виявляється, що дитина знаходиться в неправильному положенні. Це зазвичай називають незапланованим кесаревим розтином. У деяких випадках це буде дійсно невідкладна ситуація, наприклад, при відшаруванні плаценти, сильному кровотечі і т. д.

• Початок кесаревого розтину

Після того, як ви отримаєте анестезію, зазвичай спинальну або епідуральну, і все, що з цим пов'язано, ви будете готові до операції. Анестезія може зайняти деякий час, іноді 20-30 хвилин. Потужне заціпеніння відбудеться швидко.

• Проведення розрізів

Є кілька шарів, які ваш хірург повинен пройти, перш ніж досягти дитини. Загалом, від початку операції до народження дитини близько 5-10 хвилин. Доктор буде використовувати комбінацію гострих інструментів і тупого розсічення. Ви також можете почути звуки, що дзижчать, так як інструмент використовується для припікання дрібних кровоносних судин, щоб запобігти кровотеча. Іноді з'являються дивні запахи.

• Всмоктування амніотичної рідини

Коли доктор досягне матки, ви також почуєте всмоктування. Після прорізання матки амніотична рідина буде видалена, щоб звільнити місце в матці для рук лікаря або таких інструментів, як щипці або вакуумний екстрактор.

• Поява голови дитини

Дитина, як правило, розташований головою вниз, але можливі і інші варіанти. Ви можете відчути тиск в цей момент, і деякі жінки повідомляють про те, що вони відчувають нудоту у цей напружений, але короткий

Як тільки голова вийде, ваш лікар буде відсмоктувати рідини з носа і рота дитини. При вагінальному народженні вони витісняються під час процесів роду. При кесаревому розтині дитина потребує додаткової допомоги, щоб позбутися від цих рідин.

• Зміщення голови і плечей дитини

Хірург повинен буде маневрувати дитини взад і вперед, щоб допомогти йому народитися. Ви можете відчувати це похитування. Доктор перевіряє малюка на заплутування пуповини або інші ускладнення. Ви також можете попросити помічника хірурга натиснути на верхню частину живота, щоб полегшити процес.

• Народження малюка

Момент, якого ви чекали — народження вашої дитини! Минуло близько 5-10 хвилин з моменту початку операції. Він будете відвезений дитячою медсестрою або неонатологом у спеціальне місце. Ви також можете вимагати, щоб малюка відразу ж доклали до вас.

Відновлення матки і верств, які були розрізані під час операції, має бути завершено до кінця операції. Під час цієї частини плацента також буде видалено оглянута лікарем. Це найдовша частина кесаревого розтину, яка в цілому займає близько 45-60 хвилин.

• Догляд за раною після кесаревого розтину

Після того, як все буде закінчено хірургічним шляхом, ваш хірург накладе шви або скріпить ваш розріз. Він буде покритий пов'язкою. Вас будуть спостерігати в післяопераційному періоді протягом як мінімум години, щоб переконатися, що ваші життєві показники стабільні і у вас не надто сильної кровотечі. У післяпологовій палаті вам потрібно буде провести близько 4 днів.

Читайте також Чому жінки набирають вагу після 40 років і як цього уникнути

Етапи відновлення після кесаревого розтину

© AleMoraes244/iStock

Перший етап: перші кілька годин після кесаревого розтину

Відразу після того, як ваша кесарів розтин закінчиться, ви потрапите в післяопераційну палату. Зазвичай в одній кімнаті кілька ліжок, розділених фіранками. Якщо у вас була епідуральна або спінальна анестезія, саме час почати рухатися. Якщо у вас була загальна анестезія, ви можете заснути, прокинутися кілька разів і, можливо, будете відчувати нудоту.

Протягом цього періоду одужання ваші показники життєдіяльності будуть ретельно контролюватися, а стан вашої матки буде періодично перевірятися. Ви можете почати відчувати болю після того, як ваша матка почне стискатися.

Другий етап: перші кілька днів після кесаревого розтину

Кращий рада для відновлення — почати рухатися якомога швидше. Очевидно, ви захочете почати з простих речей, таких як дихання. В той час як це звучить занадто легко, зробити глибокий вдих не так просто.

Уникайте газованих, гарячих чи холодних напоїв, так як вони посилюють неприємні відчуття. Ви відчуєте біль від операції, і важливо впоратися з нею, як можна раніше, щоб почати активно рухатися.

Деякі пацієнти також використовують спеціальний насос для внутрішньовенного вливання, який дозволяє їм розподіляти свої власні знеболюючі препарати для внутрішньовенного введення. Хоча ліки потрапляють в грудне молоко, деякі з них краще. Поговоріть зі своїм лікарем про призначення відповідних препаратів.

Також у цей період відбудеться ваша перша прогулянка. Ось деякі поради для неї: підтримуйте шов подушкою, уникайте тенденції нахилятися вперед, рухайтесь прямо, не дивіться вниз, але зосередьтеся на об'єкті в якості мети, завжди починайте ходити з чиєюсь допомогою.

Третій етап: догляд за швом

Не бійтеся дивитися на свій розріз. У перший день він може бути покритий марлею, а у деяких жінок можуть бути спеціальні стоки, що допомагають видаляти рідини, що накопичуються всередині. Існують різні типи зовнішніх розрізів, які можуть не відповідати розрізу на вашій матці. Обов'язково поцікавтеся у лікаря, який зробив вашу операцію з приводу розрізу матки. Область може виглядати забитою, червоної і роздратованою. Ви помітите, що є скоби або шви. Вони зазвичай видаляються протягом декількох днів після операції або розчиняються самостійно, як внутрішні шви. Огляд розрізу зараз дозволить вам повідомити про зміни, які можуть вказувати на інфекцію.

Кращий рада, яку будь-хто може дати вам, чи ви вдома або в лікарні, це відпочинок. Відпочинок дуже важливий після пологів, особливо після кесаревого розтину. Обов'язково попросіть допомоги у своїх друзів і сім'ї.

Четвертий етап: догляд за дитиною

Вашій дитині може знадобитися особливий догляд. Таким чином, він або вона може провести додатковий час в дитячій. Якщо це так, попросіть, щоб ваше ліжко знаходилася поруч з дитиною.

Навіть якщо ви відчуваєте сонливість або біль, члени вашої родини можуть допомогти вам з дитиною, перебуваючи у вашій кімнаті. Грудне вигодовування також все ще можливо після кесаревого розтину, хоча ситуація може бути трохи незручним.

П'ятий етап: управління емоціями

Ваші емоції, як і у будь-якої нової мами, ймовірно, будуть переповнювати вас. Також ви зіткнетеся з деякими страхами. Можливо, ви злякалися, коли сказали, що вам потрібно кесарів розтин, що щось не так з вами або вашою дитиною. Ви можете бути розчаровані тим, як все пройшло або що деякі речі, що не відбулися. Це нормально мати ці почуття або питання.

Питання можуть бути задані тим, хто був поруч, вашого лікаря або акушерки, вашому партнеру, медсестрам. Важливо отримати пояснення, які допоможуть зрозуміти, чому операція була необхідна.

Як швидко відновитися після кесаревого розтину

© Handemandaci/iStock

Незалежно від того, чи було у вас планове або позапланове кесарів розтин, одужання може бути для вас шокуючим. Є пара речей, про які ви, можливо, не чули і які допоможуть вам швидше відновитися.

• Приймайте знеболюючі

Не смійтеся, але так багато мам припиняють приймати знеболюючі препарати занадто рано, і вони стикаються з сильними болями. Це може стати дійсно порочним колом. Тому приймайте знеболюючі по годинах, а не за відчуттями протягом декількох днів. Після перших декількох днів ви можете поступово змінювати графік прийому знеболюючих.

• Вставайте з ліжка

Хочете — вірте, хочете — ні, якщо ви встанете як можна швидше і будете рухатися, це допоможе вам швидше відновитися. Це може допомогти вам почувати себе краще, як фізично, так і емоційно. Просто будьте впевнені, що ви будете переміщатися з чиєюсь допомогою. Як тільки ви зможете робити короткі прогулянки у ванну, подумайте про те, щоб поступово збільшити відстань.

• Складіть план

Як тільки ви повернетеся додому і сплануйте розміщення речей воді. Подбайте про те, щоб біля вас перебувало все необхідне: тел, ліки, пляшка води, книга, пульт від телевізора і т. д. Коли ви спите, спите поряд з дитиною, щоб у вас не треба було далеко йти до нього.

• Користуйтеся подушкою

Використовуйте подушку, щоб підтримувати свій розріз, коли ви стоїте протягом перших кількох днів, або, коли ви кашляєте або смієтеся. Це може зменшити біль і допомогти вам почувати себе більш стабільно. Пізніше подушка може бути корисна для розміщення дитини під час грудного вигодовування.

• Пересувайтеся повільно

Пам'ятайте, ви щойно народили дитину і пережили серйозну операцію. Ви повинні дуже повільно підвищувати рівень своєї активності протягом наступних 6-8 тижнів. Не беріть нічого важче, ніж ваша дитина. І не починай займатися, поки не отримаєте дозвіл від свого хірурга.

• Купіть компресійні панчохи

Вони стискають ваші ноги, тим самим збільшуючи кровообіг. Їх часто використовують після кесаревого розтину, щоб допомогти запобігти тромбозу глибоких вен.

Навіть якщо у вас був час заздалегідь спланувати кесарів розтин, що може застати вас зненацька. Ця операція може вплинути на майбутні вагітності, але правильне одужання допоможе вам уникнути можливих проблем.

За матеріалами: verywellfamily.com, verywellfamily.com, verywellfamily.com, verywellfamily.com, babymed.com.

5 міфів про кесаревому розтині, в які ми продовжуємо вірити
© Daniel Schulz/Flickr За останні 10 років збільшилася кількість жінок, які народжують дитину з допомогою кесаревого розтину. Близько третини усіх новонароджених
Як тренуватися вдома, якщо у вас було кесарів розтин
© Artem_Furman/iStock Напевно, ви спостерігали фото знаменитостей, які швидко повертаються у форму після пологів. І до вас приходить розуміння того, що все не так погано,
Прес після пологів: як розумно та ефективно підійти до питання
© Deagreez/iStock Під час вагітності відбувається набір зайвих кілограмів, з якими нелегко впоратися. Молодим мамам треба бути обережними з фізичними навантаженнями, щоб
У чому причина післяпологової депресії, дослідження
© Vasyl Dolmatov/iStock Стало відомо, що основна причина післяпологової депресії – це стійка біль після пологів. MailOnline докладніше розповідають про те, на що варто
8 порад для майбутніх мам, які воліють природні пологи
© Nart MJNF/Flickr Вважаєте, що природні пологи – те, що вам підходить? Женев'єва Хоуланд випустила книгу-посібник для мам, які готуються до пологів. Вона поділилася
Йога для вагітних: чи потрібна вона вам і який з неї толк
©Vasyl Dolmatov/IStock В очікуванні дитини багато жінок хочуть залишатися активними і допомогти їм у цьому може вагітна йога. Однак, багато хто задається питанням,