8 порад для майбутніх мам, які воліють природні пологи
10.03.2019 576 0 newsdaily.org.ua

8 порад для майбутніх мам, які воліють природні пологи

В закладки

8 порад для майбутніх мам, які воліють природні пологи

© Nart MJNF/Flickr

Вважаєте, що природні пологи – те, що вам підходить? Женев'єва Хоуланд випустила книгу-посібник для мам, які готуються до пологів. Вона поділилася простими порадами з Mommypotamus про те, як збільшити шанси на природні пологи. Багато хто боїться їх. Адже здається, що наше тіло може розірватися в процесі цього. Але насправді наші тіла здатні творити чудеса. З іншого боку, пологи – це марафон. Це – важка праця, яка вимагає попередньої підготовки.

Вміст матеріалу

Природні пологи

Ви тільки недавно завагітніли або вже на третьому триместрі? Ось 8 речей, які збільшать ваші шанси на природні пологи.

Пийте чай з листя червоної малини

© Larisa-K/Pixabay

Протягом тисяч років цей чай використовувався для поліпшення травлення і підтримки здоров'я органів дихання. Є навіть наукові підтвердження його користі. Але будьте обережні. Чай пити треба з другого триместру, так як є маленька ймовірність збільшення ризику викидня. Згідно з Австралійським коледжу акушерок, жінки, які пили цей чай, менше потребували операції кесаревого розтину.

Їжте фініки

© Enotovyj / Pixabay

Фініки – це чудо-харчування під час вагітності. Вчені довели, що щоденне споживання 6 фініків на день (з 36 тижня вагітності) сприяє більш безболісним пологам. Цей продукт багатий жирними кислотами і простагландинами, які позитивно впливають на здоров'я.

Будьте активні під час вагітності

© federicomarsicano/iStock

Не так давно вважалося, що жінка не повинна взагалі нічого робити під час вагітності. У 40-х жінкам було заборонено навіть дивитися, як займаються спортом. Але зараз все змінилося. Регулярні вправи – це одна з кращих речей, які ви можете зробити для свого тіла і вашої дитини. Завдяки тренуванні ви:

  • Знизити ризик розвитку ускладнень, таких як гестаційний діабет і прееклампсія
  • Поліпшите настрій завдяки виробленню ендорфінів
  • Збільшите ймовірність підтримки здорової ваги. І того, що ви швидше повернете колишні форми після пологів
  • Не будете перенапружуватися: достатньо 30 хвилин в день на вправи помірної фізичної навантаження.

Подбайте про своє тазі

©Milkos/IStock

Він повинен бути збалансованим і розслабленим. Наші щоденні звички негативно відбиваються на його стані. Ми годинами сидимо, сутулячись. Їздимо на машині і так далі. Переконайтеся, що м'язи цієї частини тіла сильні і розвинені. Деякі жінки займаються пренатальною йогою, роблять вправи для тазу або навіть записуються на голковколювання. Переконайтеся, що ваші м'язи готові до пологів.

Найміть помічницю в пологах – дулу

© IStock

Досвідчені жінки протягом століть допомагали іншим з пологами. Вони надають моральну, фізичну підтримку. Іноді навіть медичну. Колись їх називали повитухами. А зараз вони – дулы. Згідно численним дослідженням, жінки, які отримують таку допомогу:

  • Рідше потребують операції кесаревого розтину і відчувають менше негативних почуттів про пологи
  • На 60% знижують ймовірність епідуральної анестезії
  • Рідше потребують вакуум-екстракції або накладення акушерських щипців

Також дулы підвищують впевненість жінок у собі. Багато вагітні бояться народжувати природним шляхом. Але завдяки дулам вони починають більше вірити в свої сили.

Навіть Американський коледж акушерів і гінекологів визнає, що догляд дулы не тільки ефективний. Він також є одним з найбільш ефективних інструментів для поліпшення пологів.

Залишайтеся вдома як можна довше, коли почнуться перейми

© kjekol/IStock

Якщо ви збираєтеся народжувати дитину вдома, переходьте до наступного пункту. Якщо ні, спробуйте побути вдома довше. Дула зазвичай підказує, коли прийшов час їхати в лікарню. Звичайно, і дуже довго чекати не варто. Акушерки порадять вам слідувати правилу 4-1-1.

Дотримуйтеся правила 4-1-1

© nd3000/iStock

Не вирушайте в лікарню, поки:

  • Сутички не будуть з різницею в 4 хвилини
  • Все це відбувається як мінімум годину
  • Перейми тривають не менше 1 хвилини

Якщо ви приїдете в пологовий центр сильно рано, високий ризик недоцільного втручання медперсоналу в хід справи. Вдома ви розслаблені і відчуваєте себе в безпеці. А це прекрасно впливає на пологи.

Задумайтеся про варіант пологів у воді

© NataliaDeriabina/iStock

Популярність таких пологів зростає. Занурення у воду є не тільки ефективною методикою знеболювання. Але воно також зменшує потребу в епідуральної анестезії. Пологи у ванні розслаблюють, послаблюють відчуття тиску, полегшують біль. Обговоріть такий варіант пологів з дулой і своїм лікуючим лікарем. Можливо, саме це вам і потрібно.

Дихайте Правильно

© dolgachov/iStock

Часто кажуть, що дихання допомагає впоратися з болем під час пологів. Декому це здається безглуздям. Але досвідчені породіллі стверджують, що це дійсно має значення. Є навіть наукове підтвердження цього. Жінки з фибромиалгией відчувають менше болю, коли вони зосереджені на контрольованому повільному диханні. Є багато варіантів дихання, про які ви можете дізнатися і яким можете навчитися.

Простіше всього: стійкий вдих через ніс протягом декількох секунд. Потім стійкий видих протягом декількох секунд. Намагайтеся дихати свідомо протягом 5 хвилин кожен день. Прекрасним тренуванням дихання буде час перед сном. Зверніть увагу на те, як сильно ви розслаблені. При регулярному тренуванні дихання ви зможете використовувати його для розслаблення під час пологів.

5 міфів про пологах, в які ми продовжуємо вірити
Майбутні мами все частіше вибирають природні пологи, без будь-якого медичного втручання, включаючи знеболюючі. Як і все, що стає мейнстрімом, природні пологи обростають
10 цікавих фактів про пологи, про яких ви не знали
Кожна дівчина відповідально готується до того моменту, коли у неї на руках опиниться маленький клубочок щастя. І напевно ви вже чули, що справжні пологи відрізняються від
5 міфів про кесаревому розтині, в які ми продовжуємо вірити
© Daniel Schulz/Flickr За останні 10 років збільшилася кількість жінок, які народжують дитину з допомогою кесаревого розтину. Близько третини усіх новонароджених
7 найбільш поширених ускладнень після пологів
Кожен батько мріє про те, щоб появи на світ малюка було приємною подією, пологи пройшли легко і безболісно, не викликали ускладнень. Але світ так влаштований, що часто
Важливо знати: причини, з яких жінки все частіше бояться вагітності і пологів
© nd3000/iStock Сучасні жінки здаються безстрашними, але це не так. Багато хто не вирішуються стати мамою не тому, що вони не хочуть, вони бояться цього. Є маса причин,
8 моментів, які важливо знати про епідуральної анестезії
Жодна інша процедура під час дітородіння не викликає таку бурю обговорень на «мамских» форумах, як епідуральна анестезія. Так, рятівний укол у спину практично прибирає