7 найбільш поширених ускладнень після пологів
03.06.2019 558 0 newsdaily.org.ua

7 найбільш поширених ускладнень після пологів

В закладки

7 найбільш поширених ускладнень після пологів

Кожен батько мріє про те, щоб появи на світ малюка було приємною подією, пологи пройшли легко і безболісно, не викликали ускладнень. Але світ так влаштований, що часто ми не можемо передбачити і передбачити, а речі відбуваються не так, як ми планували.

Доктор Джордж Муссалли, практикуючий акушер, вирішив допомогти жінкам, які збираються стати мамами, і розповів про найпоширеніші ускладнення після пологів, а також про те, як їх уникнути і подолати.

Занадто великий плід

Народження великої дитини негативно відбивається на процесі пологів, на здоров'я матері і малюка. Щоб знизити ризик застрягання плоду в родові шляхи, ускладненнях, які виникають при потугах, важливо стежити за своїм харчуванням під час вагітності. Щоденне споживання вуглеводів повинно становити не більше 175 грамів в день, білка – до 60 г на день. Використовуйте спеціальні програми на смартфоні, щоб поліпшити своє харчування, а також не забувайте про УЗД: з його допомогою можна дізнатися про розвиток плоду і швидкості його росту.

Наслідки епідуральної анестезії

Незважаючи на те, що це відносно безпечний спосіб знизити біль під час пологів, потрібно усвідомлювати всі ризики і проконсультуватися з лікарем стосовно проведення процедури. Якщо породілля не знає, як її тіло реагує на це знеболювальне і щоб виключити анафілактичний шок, необхідно, щоб лікар не поспішав і для початку ввів мінімальну дозу, щоб дізнатися, чи немає алергії у пацієнтки на медикаменти. Муссалли також рекомендує найняти доулу – людини, який надасть підтримку вагітної, буде взаємодіяти з її лікарем і бути присутнім на пологах.

Читайте також: Правила турботи про новонароджених, про яких варто забути

Анемія

Під час пологів і навіть протягом наступних 7-10 днів жінка втрачає багато крові. З-за цього породіллі часто страждають від анемії – зниження кількості гемоглобіну в крові, дефіциту заліза. Воно призводить до ряду наслідків, серед яких – утруднення в виробленню грудного молока. Акушер радить у такому випадку вживати щодня продукти, багаті залізом (бобові, шпинат, абрикоси тощо). А під час вагітності здайте аналіз на кров, щоб дізнатися, чи відповідає рівень вашого гемоглобіну нормі.

Порушення серцевого ритму у дитини

Тахікардія – одне з найпоширеніших ускладнень після пологів, з-за якого серцевий ритм малюка перевищує 160 ударів в хвилину. Порушення серцевого ритму у вагітної часто провокує появу аритмії у новонародженого. Але з допомогою ультразвукового скринінгу можна дізнатися про наявність патології заздалегідь і вирішити проблему до пологів.

Читайте також: 4 неочевидні причини дергающегося очі

Розрив промежини

Під час пологів відбувається сильне розтягнення м'язів тазового дна. Якщо еластичність м'яких тканин промежини недостатня, відбувається розрив. Важливо пересвідчитися, що лікар виконав епізіотомію (хірургічне розсічення промежини) тільки за показаннями і в разі необхідності.

Джордж Муссалли рекомендує виконувати дихальні вправи берменным, а також починаючи з 37 тижня можна робити олійною масаж промежини, щоб підготувати тканини промежини до пологів.

Невиправдані очікування

Доктор Джордж Муссалли вважає, що це є ускладненням після пологів, адже впливає на психіку породіллі. Багато пар ретельно планують пологи, продумують все до дрібниць, але реальний життєвий план далекий від ідеалу. Звичайно, краще, якщо ви на тридцятого тижня вагітності проконсультуйтеся з лікарем, обговоріть план пологів. Але будьте готовими до того, що контролювати все не вийде. Якщо пологи пройшли не так, як ви хотіли, це не зменшує значущість того, що на світ з'явилася нова життя.

Читайте також: Безпечні снодійні ліки, які можна давати дитині

5 міфів про пологах, в які ми продовжуємо вірити
Майбутні мами все частіше вибирають природні пологи, без будь-якого медичного втручання, включаючи знеболюючі. Як і все, що стає мейнстрімом, природні пологи обростають
5 міфів про кесаревому розтині, в які ми продовжуємо вірити
© Daniel Schulz/Flickr За останні 10 років збільшилася кількість жінок, які народжують дитину з допомогою кесаревого розтину. Близько третини усіх новонароджених
Facebook і Instagram знову дозволили публікацію фотографій з пологів
© IStock У соціальних мережах люди викладають фото всього, що має для них значення: випускного, весілля, народження малюка. Але коли Facebook і Instagram встановили
Йога для вагітних: чи потрібна вона вам і який з неї толк
©Vasyl Dolmatov/IStock В очікуванні дитини багато жінок хочуть залишатися активними і допомогти їм у цьому може вагітна йога. Однак, багато хто задається питанням,
Найбільші страхи під час пологів і спосібі їх подолання
Першу вагітність завжди супроводжують різні страхи. І це нормально, адже переживання – це природна реакція психіки. Звісно, з наближенням дати пологів підсилюються
Чи можна пити алкоголь на ранніх етапах вагітності
© Antonio_Diaz/IStock У Мережі дуже багато суперечливої інформації про те, чи можна пити під час вагітності. Деякі говорять про те, що потрібно повністю відмовитися від