8 моментів, які важливо знати про епідуральної анестезії
24.04.2019 902 0 newsdaily.org.ua

8 моментів, які важливо знати про епідуральної анестезії

В закладки

8 моментів, які важливо знати про епідуральної анестезії

Жодна інша процедура під час дітородіння не викликає таку бурю обговорень на «мамских» форумах, як епідуральна анестезія. Так, рятівний укол у спину практично прибирає біль, але чи так це безпечно для майбутньої матері і дитини?

Редакція Newsdaily.org.ua з'ясувала найбільш важливі факти про епідуральної анестезії, з якими повинні ознайомитися всі майбутні батьки.

© Family Again

Біль від уколу не така сильна, як може здатися

Біль при введенні епідуральної анестезії схожа з тією, яку жінка відчуває при введенні внутрішньовенного катетера. В цілому буде зроблено два уколи: через меншу голку вводиться ліки, знеболюючу ту область, куди потім потрапляє сама анестезія — вже через велику голку. Тому больові відчуття мінімальні.

Епідуральна анестезія не небезпечна

Домисли про те, що епідуральна анестезія шкідлива для дитини, не мають під собою ніяких підстав. Немає наукових доказів того, що вона завдає прямої шкоди плоду/дитини, стверджують медики. Так, зрідка можуть бути деякі побічні ефекти у вигляді необхідності застосування вакууму або щипців або навіть кесаревого розтину з-за зупинки переймів.

Голка не вводиться в спинний мозок

Розслабтеся, ніхто не збирається встромляти голку вам прямо в хребет. Анестетик вводиться в простір між хребцями і твердою оболонкою спинного мозку, а потім потрапляє на нервові корінці і знеболює їх. Саме завдяки цьому пологи можуть протікати без болю.

Епідуральна анестезія показана не всім

Хоча процедура порівняно безпечна, є відсоток вагітних жінок, яким вона протипоказана. У групі майбутніх матерів, які страждають від високого тиску внаслідок прееклампсії, є ті, у кого на тлі даного стану спостерігається зниження кількості тромбоцитів. Саме їм не радять робити епідуральну анестезію.

© Bloom Life

Вона може трохи уповільнити процес пологів

Згідно зі спостереженнями акушерів, у разі введення «эпидуралки» породіллі до того, як її шийка матки не розкриється до 5 см, пологи дійсно можуть трохи сповільнитися. Однак якщо жінка, яка страждає від болісних болів під час переймів, стискає м'язи, пологи можуть тривати ще довше.

Також, за оніміння нижньої частини тіла, жінка не завжди знає, коли треба тужитися — але для цього у пологовому будинку є спеціально навчений персонал, який допоможе майбутньої матері зробити все правильно.

Знадобиться сечовий катетер

Оскільки дія епідуральної анестезії поширюється на всю нижню частину тіла, жінка не відчує сигналів про те, що потрібно спорожнити сечовий міхур. Щоб уникнути неприємних інцидентів, лікарі і встановлюють сечовий катетер на час дії анестетика.

Існує кілька видів епідуральної анестезії

Найбільш поширені два види епідуральної анестезії. При першому знеболюючий препарат безперервно потрапляє в організм породіллі через катетер, при другому — так званої «ходячою» эпидуралке — жінка відчуває нижню частину тіла, може сама ходити в туалет, але при цьому біль від переймів притуплена.

Болі в спині після епідуральної анестезії — це міф

Хоча дійсно існують деякі ризики, пов'язані з эпидуралкой, включаючи зниження артеріального тиску, збільшення шансів на застосування акушерських щипців, утруднене дихання і лихоманку — довгострокова біль у спині не є одним з них. Болі в спині у тільки що народила жінки — це наслідки пологів, а не анестезії, запевняють медики.

Як анестезія впливає на наш мозок і тіло
Як анестезія впливає на наш мозок і тіло
Як анестезія впливає на наш мозок і тіло
12.05.19 Поради про саморозвиток
© Engin_Akyurt/Pixabay Мільйони людей щорічно лягають на операційний стіл і відчувають на собі дію анестезії. Перші ліки, які вводять людей в несвідомий стан під час
10 речей, яких потребує мама в пологовому будинку
Всі майбутні мами рано чи пізно починають задаватися питанням, що ж потрібно взяти з собою в пологовий будинок. Часто приблизні списки своїм пацієнткам видають самі
12 порад батькам, чия дитина боїться уколів
Кожен похід до лікаря випробування для вашої дитини, а укол взагалі викликає сльози і істерику? Це не дивно, адже всі ці дядьки і тітки в білих халатах — один із самих
7 найбільш поширених ускладнень після пологів
Кожен батько мріє про те, щоб появи на світ малюка було приємною подією, пологи пройшли легко і безболісно, не викликали ускладнень. Але світ так влаштований, що часто
10 важливих питань стоматолога, які боявся поставити кожен з нас
Portrait of a smiling doctor in front of his team Практично кожна друга людина відчуває страх сидячи в черзі біля кабінету стоматолога. Цей страх народжується в нас з
8 порад для майбутніх мам, які воліють природні пологи
© Nart MJNF/Flickr Вважаєте, що природні пологи – те, що вам підходить? Женев'єва Хоуланд випустила книгу-посібник для мам, які готуються до пологів. Вона поділилася